PDA

Zobacz pełną wersję : Brak dostępu do elementów zaplecza Joomla 1.5.17



stan007
28-05-2012, 09:38
Witam,
próba wejścia do projektanta menu, menu witryny, galerii czy instalatora modułów oraz dodatków dostaję informację "Restricted Access" , gdzie zmienić, abym miał dostęp do tych elementów z panelu administracyjnego.
pozdrawiam serdecznie

trzepiz
28-05-2012, 10:03
Pytaniem jest czy masz prawa Super User ? (SU) ?? Przychodzi mi także do głowy ustawienie restrykcji przez innego Administratora witryny...

stan007
28-05-2012, 10:13
bardzo możliwe, pytanie tylko jak to zmienić?
możliwe, że ktoś inny to ustawił, ale loguje się na login administrator
pozdrawiam

---------- Post dodany o 10:13 ---------- Poprzedni post był o 10:08 ----------

w bazie danych jest Super Administrator i tylko jeden użytkownik

PeFik
28-05-2012, 11:06
Znaczy, że ktoś namieszał.
To że masz login "administrator" o niczym nie świadczy, ważniejszy jest wpis w bazie danych. A na pewno nie ma tam zainstalowanego żadnego dodatkowego rozszerzenia do ACL ?

p.s.
J1.5.17 - to trochę staroć, nie sądzisz? Może zrób ręczny update.

stan007
28-05-2012, 11:57
taki klient się do mnie zgłosił,
a teraz w ogóle nie mam dostępu do menu głównego do tych linków


Witryna
Menu
Artykuły
Komponenty
Rozszerzenia
Narzędzia
Pomoc


nie wiem co z tym zrobić.
trudno mi sprawdzić jak z tymi rozszerzeniami bo nie mam do nich dostępu.
a jak wykonać ręczną aktualizację?
pozdrawiam serdecznie

---------- Post dodany o 11:57 ---------- Poprzedni post był o 11:33 ----------

i do tego wszystkie te linki w menu głównym u administratora według firebuga zostały ustawione na disabled i nie są linkami,
jak to naprawić?

Gall Anonim
28-05-2012, 12:55
Zainstaluj sobie AdminTools - źródło to samo jak Akeeba i zrób aktualizację poprzez dwa kliknięcia - problem z głowy
Ale najpierw zainstaluj Akeeba i kopia zapasowa
Potem dodaj ręcznie użytkownika do BD
Tabela
#_user
i bodajże #_core_acl - przypisanie użytkownika do grupy (uprawnienia) - mogę się mylić co do tego czy to na 100% ta tabela ale jak wejdziesz to zawartość wskazuje oczywistość.

Bazyl
28-05-2012, 13:07
taki klient się do mnie zgłosił,

I nie zapomnij: http://fundacja.joomla.pl/pomagaj

zwiastun
28-05-2012, 13:22
W Joomla 1.5 odtworzenie konta administratora to trochę więcej, niż dwie tabele. Dokłądnie tak samo, jak w joomla 1.0 - > opis na wiki oraz http://www.pomoc.joomla.pl/component/option,com_easyfaq/task,view/id,8/Itemid,53/

Gall Anonim
28-05-2012, 13:27
Jeszcze trzy pomysły
a. Skrypt Ratuj Admina - jak znam życie to wyszukiwarka forum mimo wszystko go znajdzie
lub
b. Zmienić w DB przypisanie do grupy użytkowników w ACL
lub
c. Podmienić w DB hasło użytkownikowi z uprawnieniami i zalogować się na jego identyfikator

Zalecam wersję a
:-)

stan007
28-05-2012, 14:04
Zainstaluj sobie AdminTools - źródło to samo jak Akeeba i zrób aktualizację poprzez dwa kliknięcia - problem z głowy
Ale najpierw zainstaluj Akeeba i kopia zapasowa
Potem dodaj ręcznie użytkownika do BD
Tabela
#_user
i bodajże #_core_acl - przypisanie użytkownika do grupy (uprawnienia) - mogę się mylić co do tego czy to na 100% ta tabela ale jak wejdziesz to zawartość wskazuje oczywistość.

bardzo chętnię zainstaluje, ale niestety nie mogę wejść do instalatora!

---------- Post dodany o 14:03 ---------- Poprzedni post był o 14:02 ----------


W Joomla 1.5 odtworzenie konta administratora to trochę więcej, niż dwie tabele. Dokłądnie tak samo, jak w joomla 1.0 - > opis na wiki oraz http://www.pomoc.joomla.pl/component/option,com_easyfaq/task,view/id,8/Itemid,53/
zrobiłem tak jak zalecano i nic pomogło! Dalej error Restricted access

---------- Post dodany o 14:04 ---------- Poprzedni post był o 14:03 ----------


Jeszcze trzy pomysły
a. Skrypt Ratuj Admina - jak znam życie to wyszukiwarka forum mimo wszystko go znajdzie
lub
b. Zmienić w DB przypisanie do grupy użytkowników w ACL
lub
c. Podmienić w DB hasło użytkownikowi z uprawnieniami i zalogować się na jego identyfikator

Zalecam wersję a
:-)
B i C jest poprawnie, ale dalej nie mogę się dostać do poszczególnych komponentów,
menu górne już działa, dalej nie działa link do instalatora, projektanta menu, czy użytkowników!

Gall Anonim
28-05-2012, 14:04
bardzo chętnię zainstaluje, ale niestety nie mogę wejść do instalatora!
Sorki - Ale Ratuj Admina wymaga dostępu ftp - a ten masz
Pzdr

Gall Anonim
28-05-2012, 14:08
ale dalej nie mogę się dostać do poszczególnych komponentów,
menu górne już działa, dalej nie działa link do instalatora, projektanta menu, czy użytkowników!
Co świadczy o tym że dostęp jest na poziomie administratora a nie super Administratora (czy Głównego Administratora - nigdy nie pamiętam)
Użyj Ratuj Admina - powinno pomóc

stan007
28-05-2012, 14:22
Sorki - Ale Ratuj Admina wymaga dostępu ftp - a ten masz
Pzdr

oczywiście, że mam, tylko pytanie gdzie ten skrypt jest?
i tak pewnie masz rację dostęp tylko Administratora!

Gall Anonim
28-05-2012, 14:27
Napisałem - wyszukiwarka forum - po wpisaniu w wyszukiwarkę forum hasła RatujAdmina bodajże trzeci wątek jest tym który zawiera link do skryptu
Znalazłem w minutę - więc poszukaj.
Odrobina wysiłku jeszcze nikomu nie zaszkodziła.

stan007
28-05-2012, 15:03
Napisałem - wyszukiwarka forum - po wpisaniu w wyszukiwarkę forum hasła RatujAdmina bodajże trzeci wątek jest tym który zawiera link do skryptu
Znalazłem w minutę - więc poszukaj.
Odrobina wysiłku jeszcze nikomu nie zaszkodziła.
wpisałem Ratuj Admina i nie znalazł, albo przeoczyłem!

tomaszek83
28-05-2012, 15:04
http://forum.joomla.pl/showthread.php?21877-Jak-przywr%C3%B3ci%C4%87-has%C5%82o-administratora&highlight=RatujAdmina

stan007
28-05-2012, 15:07
http://forum.joomla.pl/showthread.php?21877-Jak-przywrócić-hasło-administratora&highlight=RatujAdmina (http://forum.joomla.pl/showthread.php?21877-Jak-przywr%C3%B3ci%C4%87-has%C5%82o-administratora&highlight=RatujAdmina)

dobra wgrałem, ale nie pomogło,
napisał mi, że konto Super Administratora istnieje login hasło i dalej mam Restricted Access

Gall Anonim
28-05-2012, 15:29
Wiesz co - to już będzie odrobinę poważniejsza zabawa - daj lepiej do działu zleceń i podziel się należnością.

stan007
29-05-2012, 13:03
Wiesz co - to już będzie odrobinę poważniejsza zabawa - daj lepiej do działu zleceń i podziel się należnością.

co to znaczy powazniejsza zabawa?
a gdzie jest config admina w plikach?
bo gdzies po prostu są wpisane 0, zamiast 1 i to o to chodzi.
pozdrawiam

zwiastun
29-05-2012, 13:21
@stan007: mój miły Panie. Rzecz jest w tym, że ja kowal jak podejmuję się podkucia konia, to mam kuźnię i odpowiednie kwalifikacje, żeby tego konia podkuć. A jeśli takich kwalifikacji nie mam, to nie przyjmuję koni do podkucia. Jak widać z Twoich postów, nie masz zbytniego pojęcia, by wykonać zadanie, jakiego się podjąłeś. A skoro jest to praca dla klienta, możesz podnająć wykonawcę. Gdy sam zapłacisz za 1-kilka godzin pracy specjalisty (bo nie bardzo wiadomo, co z tą stroną jest), a być może także dopłacisz do już umówionego Twojego wynagrodzenia, to wtedy nauczysz się odpowiedzialności za swoje zobowiązania.
Forum, owszem, jest dla wszystkich, także do wzajemnego wspierania się ludzi, którzy wykonują prace na zlecenie. Bo różne problemy mogą się trafić i nie każdy musi się znać dobrze na wszystkim. Ale to nie znaczy, że będziemy tutaj zawodowców informować, gdzie jest baza danych i gdzie są takie czy inne wpisy konfiguracyjne tudzież objaśniać inne kwestie z elementarza administracji Joomla.


a jak wykonać ręczną aktualizację?

a gdzie jest config admina w plikach?
Wybacz, ale to są pytania lamera, a nie osoby kompetentnej, podejmującej się realizacji zleceń. Jak napisał @Gall Anonim - napisz ogłoszenie w dziale zleceń.
Wątek zamykam.