PDA

Zobacz pełną wersję : Aktualizacja z 1.5.17 do 1.5.26



stan007
28-05-2012, 10:56
Witam,
nie znalazłem na tej stronie
http://joomlacode.org/gf/project/joomla/frs/?action=FrsReleaseBrowse&frs_package_id=6311
aktualizacji, którą chce wykonać.
Mam dokonać aktualizacji po kolei joomli?
czy jest jakiś inny sposób na wykonanie tego?
pozdrawiam serdecznie

trzepiz
28-05-2012, 11:01
Przede wszystkim zrobić kopię istniejącej stromy (np: Akeeba Backup)
i wykorzystać pakiet Joomla_1.5.0_to_1.5.26.

tu opis jak aktualizować: http://wiki.joomla.pl/index.php/Aktualizacja_1.5_do_wersji_1.5.x

ded
30-06-2012, 00:50
Mam 2 joomle, jedna w wersji 1.5.8, druga w 1.5.22. Czy w obydwu przypadkach powinienem uzyc latki Joomla_1.5.0_to_1.5.26-Stable-Patch_Package? Bardzo prosze o wyjasnienie, bo nie wiem czy moge zaktualizowac wszystko jedna latka, czy powinienem robic 1.5.8 -> 1.5.9 -> ... -> 1.5.26?

seba.adm
30-06-2012, 00:53
Witam.

@ded, wszystko tak jak opisał @Michał post wyżej, czyli:
1. Kopia bezpieczeństwa!!!
2. Aktualizacja z wykorzystaniem wskazanej paczki.

ded
30-06-2012, 01:05
To nie kumam po co sa aktualizacje 1.5.0 -> 1.5.26 i 1.5.25 -> 1.5.26 skoro ta pierwsza paczka i tak zalatwi sprawe we wszystkich joomlach 1.5.x?

seba.adm
30-06-2012, 01:16
J1.5.25 >> 1.5.26 pozostała dla użytkowników, którzy dokonywali aktualizacji na bieżąco; drugi pakiet (pewnie z powodów bezpieczeństwa) dla wszystkich tych, którzy ten proces brzydko mówiąc "olewali". I tak uważam że jest to duże uproszczenie sprawy; nawet jak wcześniej były dostępne łatki aktualizacyjnej dla każdej wydanej wersji, to i tak zdarzali się tacy, który nie wiedzieli z którego pakietu mają skorzystać.

ded
30-06-2012, 01:23
No ja olewalem wlasnie, w sumie mam z 15 joomli na moim hostingu i ostatnio ktos zrobil wrzutke praralizujac wszystkie serwisy... Na szczescie widze ze duzo roboty z aktualizacja nie biedze, przynajmniej w teorii :)

seba.adm
30-06-2012, 01:31
To dziwie się że Cie to nie skłoniło do zmiany podejścia do sprawy aktualizacji i nie dało domyśleń. Co do praktyki - nie powinieneś mieć większych problemów. Niemniej jednak, jak zawsze w sprawach aktualizacji, zalecam posiadanie aktualnej kopii bezpieczeństwa - nigdy nie wiadomo kiedy może się naprawdę przydać :)

ded
30-06-2012, 01:32
Sklonilo, bo sytuacja miala miejsce przedwczoraj :)

FFK_TV
02-04-2013, 20:38
Czy mogę otrzymać od zaawansowanych użytkowników pomoc?
NIestety z uwagi na niewiedzę lub niedoinformowanie jestem użytkownikiem Joomla 1.5.7 :D i chciałem wykonać tę aktualizację.
Zrobiłem to ... i niestety nie mogę edytować artykułów, znaczy mogę tylko bez możliwości zapisu - tak jak by klawisz nie działał, a okienko osadzania np grafiki jest zmodyfikowane do jakiegoś nieczytelnego pisma w {}.
Dodatkowo strona ładuje się dziwnie po kilka razy - to samo w panelu admina.
Co mam zrobić - bo chciałbym zrobić migrację do 2.5, a te zaś mogę zrobić z pozycyji 1.5.26 poprzez jUpgrade, który mam zainstalowany i też nie działa - klawisz martwy - jak w przypadku edycji tekstu w tej wersji ...
Jakieś fatum.
Oczywiście kopia jest z Akeeby.
Prosze o pomoc.

zwiastun
02-04-2013, 20:47
A jakiej oczekujesz pomocy, bo:
1. takie operacje przeprowadza się na KOPII witryny, a nie na żywej witrynie
2. Aktualizacja Joomla z 1.5.7 do najnowszego 1.5.26 raczej nie powinna wywołać żadnego zamieszania, polega bowiem li tylko na nadpisaniu starych plików nowymi
3. Komunikujesz swój problem w sposób nieco chaotyczny (mam wrażenie, że czytam dziś kolejny Twój post) - nie bardzo wiadomo, na czym polega Twój problem i w jakiej kwestii oczekujesz podpowiedzi.

Dopisane
Rzeczywiście, kolejny post na ten temat, tyle że w innym wątku (http://forum.joomla.pl/showthread.php?64897-Aktualizacja-Joomla-z-1-5-26-do-1-6-prz-JUpgrade&p=312758&highlight=#post312758)

FFK_TV
03-04-2013, 12:27
Serwus,
Ad.1) No cóż operację tę zrobiłem na żywej witrynie, bo nikt z was nie wspomniał w swoich poradach oi tego typu rzeczy - jedyne co to mówiliście/pisaliście w przypadku migracji, a tu chodzi o aktualizację z 1.5.7 na 1.5.26.
Ad.2) Nie powinna, a jednak narobiła.
Ad.3) Oczekuje podpowiedzi w tym co zrobiłem źle lub co mam zrobić żeby wszystko działało poprawnie.

Tak pisałem o pomoc w kilku wątkach i oopiszę problem raz jeszcze, jeśli jest kwestia nie wystarczająco zrozumiała.

- Zrobiłem aktualizację poprzez FTP-a nadpisując pliki (z wersji 1.5.7 do wersji 1.5.26),
- po dokonaniu aktualizacji (zakończenia nadpisywania plików),
- wszedłem do edycji artykułów i nie mogłem wyedytować żadnego, tzn edycja była możliwa tylko bez możliwości zapisu - klawisz 'zapisz' czy 'zastosuj' - naciskane , nie dawały żadnej reakcji
- próby osadzenia grafiki przez obrazek 'grafika' pokazywały edytor osadzania z dziwnymi {znakami w klamrach}
- po zamontowaniu jUpgrade - nie mogłem zrobić migracji - klawisz zachowywał się tak samo jak powyżej przy okazji zapisywania artykuły - czyli jak by był nieczynny
- strona zarówno w panelu administracyjnym jak i sama witryna zaczęłą się ładować z trzykrotnym jak by oczekiwaniem na na odpowiedź serwera ?? (nie wiem nie znam się na tym).

Tak mogę to opisać jak było - nawet po powrocie do kopii zapasowej - dalej pozostał problem ostatni, czyli strona dosyć długo się jak by łączy z serwerem, nie tak jak poprzednio od razu tylko jak by po kilka razy, jak by była jakaś przeszkoda.

Jeśli to co powyżej jest mało czytelne to nie wiem jak to jeszcze opisać.

Proszę o wskazówki co mam zrobić.
Czy od nowa postawić stronę?
Tto już chyba na 2.5 niż dublować 1.5
Czy jest jakaś inna metoda?

Pozdrawiam i proszę o wyrozumiałość wyjadaczy joomli.