PDA

Zobacz pełną wersję : Błąd przy dostępie do panelu administracyjnego - Fatal error: require_once



Iron Man
29-05-2012, 14:18
Witam wszystkich,

bardzo proszę o pomoc w sprawie dostępu do panleu administracynego joomli.
Ostatnio nie wiadomo skąd, zaczął wyskakiwać błąd:

Warning: require_once(/home/platne/xxx/public_html/administrator/includes/defines.html) [function.require-once]: failed to open stream: No such file or directory in /home/platne/xxx/public_html/administrator/index.php on line 21

Fatal error: require_once() [function.require]: Failed opening required '/home/platne/xxx/public_html/administrator/includes/defines.html' (include_path='.:/usr/share/php:/usr/share/pear') in /home/platne/xxx/public_html/administrator/index.php on line 21

Najdziwniejsze jest to, że na FTP nic nie było zmieniane.
Z góry dziękuje za zainteresowanie.

zwiastun
29-05-2012, 14:20
Nie otrzymasz porady, dopóki nie podasz informacji o serwerze oraz nie potwierdzisz, że masz żądany plik na serwerze.

Iron Man
30-05-2012, 13:11
Nie otrzymasz porady, dopóki nie podasz informacji o serwerze oraz nie potwierdzisz, że masz żądany plik na serwerze.

Serwer to wykupiony hosting na lh.pl.

Jeśli chodzi o pliki na serwerze:
/home/platne/xxx/public_html/administrator/includes/defines.html -> to nie ma takiego pliku, za to w katalogu public_html/administrator/includes jest plik defines.php
/home/platne/xxx/public_html/administrator/index.php -> jest taki plik w katalogu public_html/administrator/

zwiastun
30-05-2012, 13:20
Serwer to wykupiony hosting na lh.pl.
Poczytaj sobie Kolego pomocnik pisania postów, regulamin forum, czy choćby jakiś artykuł na temat wymagań Joomla!, a wówczas będziesz wiedzieć, o co chodzi w pytaniu o dane serwera. U jakiej cioci ten serwer masz, to nikomu do niczego przydatne nie jest.

http://forum.joomla.pl/showthread.php?21594-PPA-PRZECZYTAJ-TO-Pomocnik-pisania-post%C3%B3w

Iron Man
31-05-2012, 13:40
Przepraszam, ale jestem trochę zmielony w tym temacie. Przy wykonywaniu czynności z poradnika stanąłem na:

2. Należy uruchomić ten plik (jts-post_1.1.1-pl)

W jaki sposób ja to mogę uruchomić? :)

Iron Man
05-06-2012, 13:35
Naprawdę nikt nie może pomóc uruchomić ten skrypt? Chociaż jakiś temat podesłać, bo nawet nie wiem gdzie tego szukać. :/

zwiastun
05-06-2012, 16:20
W czym Ci pomóc?
Co Ci podsyłać?
DO udzielenia Ci jakiejkolwiek porady potrzebna jest wiedza o Twoim środowisku. Nie napisałeś na ten temat nic.
Skrypt umieszczasz w głównym katalogu na serwerze i wywołujesz wpisując adres witryny/nazwaskryptu.php

Iron Man
15-06-2012, 16:30
Skrypt umieszczasz w głównym katalogu na serwerze i wywołujesz wpisując adres witryny/nazwaskryptu.php

O to właśnie mi chodziło :)

Z problemem sobie już porawdziłem. Okazało się, że wystarczy pozmieniać rozszerzenia kilku plików opisanych w błędzie z php na html i znowu działa. Nie wiem tylko jakim cudem... :O

Zastanawiam się tylko dlaczego te rozszerzenia się same pozmieniały, bo raczej nikt tam nie grzebał... :|