PDA

Zobacz pełną wersję : Instalacja modułu



humpty
29-05-2012, 21:20
Witam, Z jakiegoś powodu instalator nie instaluje mi modułów - instaluje komponenty, dodatki, ale nie moduły - za każdym razem pojawia się pusta biała strona.
Mam moduł na którym mi zależy zainstalowany na jednej stronie i muszę go koniecznie przenieść na drugą. Pomyślałem, że wystarczy przekopiować pliki z katalogu modules/mod_nazwamodułu oraz plik językowy (w katalogu administrator nic moduł nie instaluje) - to są wszystkie pliki z xml:
<files>
<filename module="mod_lst_lasthours">mod_lst_lasthours.php</filename>
<filename>tmpl/default.php </filename>
<filename>tmpl/index.html </filename>
<filename>helper.php</filename>
<filename>index.html</filename>
</files>
Po przekopiowaniu wszystkich plików Joomla jednak modułu nie widzi. Czy muszę gdzieś zmodyfikować jakiś plik konfiguracyjny czy coś? Być może podczas instalacji oprócz kopiowania plików tworzy się gdzieś wpis rejestrujący moduł?
Będę wdzięczny za wskazówkę!

Gall Anonim
29-05-2012, 21:24
Czy muszę gdzieś zmodyfikować jakiś plik konfiguracyjny czy coś?
Tak - o ile kojarzę to tak ze dwie tabele w bazie danych - ale przy tak zadanym pytaniu raczej - odradzam.

humpty
29-05-2012, 21:50
Dzieki, tym nie pomyślałem! Skopiuje zaraz te 2 wpisy z bazy należącej do tamtej strony więc raczej nic nie popsuje :)

zwiastun
29-05-2012, 21:54
Chęć kopiowanie wpisów z obu tabel wskazuje na zupełne niezrozumienie, co się robi i po co, ani tego, cco w tych tabelach jest. Proszę je sobie najpierw obejrzeć, wysnuć odpowiednie wnioski, napisać, a dopiero potem kopiować to, co przekopiować trzeba (jeden wpis -i nie przekopiować, a raczej dodać, bo id modułu musi być niepowtarzalny)

Gall Anonim
29-05-2012, 22:06
jeden wpis
?_modules_menu
?_modules
Czy się mylę??

zwiastun
29-05-2012, 22:18
No cóż, pytasz dostajesz odpowiedź. Mylisz się. Kopiowanie wpisów do tabeli modules_menu nie ma sensu. To tabela, w której znajdują się przypisania modułów do pozycji menu.

Gall Anonim
29-05-2012, 22:20
ok. no to się mylę skoro nie ma sensu :)

humpty
29-05-2012, 22:24
No i działa :) ID wiadomo ale reszta to czyste kopiuj/wklej. Dzięki!