PDA

Zobacz pełną wersję : Pokaż niezalogowanym linki zagwozdka.



woju
30-12-2006, 17:36
Mam 2 zagwozdki z ustawieniem Pokaż niezalogowanym linki

1) Ustawiłem opcje Pokaż niezalogowanym linki
I teraz w blogu z kategorii mam linki i dostęp do reszty po zalogowaniu.

Ale jak zrobie odnosnik w menu do jakiegoś artykulu z kategorii to już nie chce pokazywać dostępnej dla wszystkich treści linku tylko od razu wola o dostęp.

I nici z używania popularnych, lub tabeli kategorii, działa tylko blog.

2) ustawiłem metadane dla paru artykułów z dostępem dla zalogowanych (ale linki powinny być dostępne dla wszystkich)
i wyszukiwarka szukaj - omija te artykuły nie wyświetlając ich na stronie wynikowej wyszukiwarki i tu pytanie
jak zrobić aby wyszykiwarka wyświetlała także te linki które powinny być dostępne dla niezarejstrowanych.

Pozdrawiam.

stone
30-12-2006, 22:46
Ad 1 a co dokładnie chcesz osiągnąć, tak na przykładzie poproszę:)

woju
31-12-2006, 02:50
Już tlumacze.
W Menu dodaje pozycje i dla niej robię tabelę-Artykuły z kategorii,

I teraz te w tej tabeli artukuly są widoczne w postaci

Data Tytuł pozycji Autor Odsłony
09.02.2006. Nowe laptopy. 5
09.02.2006. Instalacja : Zaloguj się, by przeczytać całość… 7
09.02.2006. Layout, czyli szablony 10
09.02.2006. Architektura zawartości 7

Artykul instalacja na poziomie registered jest wyświetlany w tabeli z linkiem
Zaloguj się, by przeczytać całość… A niestety nie ma linku do tego artykulu a zalezy mi na tym aby zwiastun(wprowadzenie) czy jak to zwa "link" mógł zostać jeszcze przeczytany.

A w blogu z kategorii widać zwiastuny(wprowadzenia) , jednak moje artykuly są dlugie i jest ich wiele wiec wole tabelke .

To samo sie dzieje podczs wyszukiwania po metadanych jednak tu wogole tytuły artykólow registered nie sa wyswietlane, wyswietla sie dopiero po zalogowaniu.

Zalezy mi aby te zwiastuny byly dostępnę wszedzie. Tak jak w blogu.

stone
01-01-2007, 21:03
Ok, czyli jak rozumiem chodzi o to aby wstęp był dla wszystkich a reszta registered. Domyśłnie się nie da ale możesz użyć tych botów aby oznaczyć teskt który ma być widoczny dla danej grupy użytkowników - http://www.troozers.com/option,com_docman/task,cat_view/gid,26/Itemid,47.html

woju
02-01-2007, 12:43
Sek w tym ze sie da tylko dla blogu. I tak jak napisalem są problemy z wyszukiwarką bo te rtykuly są omijane oraz z wszelkimi automatami typu nowości czy najcześciej przegladane,no bo link do artykulu jest wyswietlany ale po kliknieciu nie wyswietla wprowadzenia do artykulu tylko ząda logowania, no ale jak jest boot to instaluje.

O wielkie dzięki jest b.dobry. :)