PDA

Zobacz pełną wersję : Poproszę o radę na temat galerii, którą będzie obsługiwała osoba niezbyt biegła w kom



gnusny
30-05-2012, 23:35
Witam
Potrzebuję jakąś galerie do Joomla 1.5, będzie ją obługiwała osoba niezbyt biegła w obsłudze komputera, dobrze by było gdyby wrzucanie plikow odbywało się z poziomu Joomla (nie przez ftp) czyli po zalogowaniu na stronie powinna byc możliwość edycji galerii. Osoba ta ma mieć możliwość dodawania nowych katalogów i zdjęć w tych katalogach.
Przejrzałem forum ale nie znalazłem dokładnych opisów poszczególnych galerii, nie wiem czy opisane prze ze mnie wymagania którakolwiek spełni.
Bardzo proszę o poradę jeśli to możliwe i z góry dziękuję. :)

Winnetou
31-05-2012, 09:41
DatsoGallery ewentualnie popularny PhocaGallery.
http://www.softdesign-studio.pl/cms-joomla/galerie-i-grafiki

Wystarczy ze ktoś obeznany zainstaluje i wstepnie skonfiguruje wybraną galerię a resztę jest już w stanie spokojnie obsłużyć każdy użytkownik.

gnusny
01-06-2012, 19:00
witam ponownie
skorzystałem z PhocaGallery, dziękuję bardzo Winnetou za rade
Mam jednak znowu pytanie bo nie znalazłem na nie odpowiedzi na forum
Otóż:
- w opisach PhocaGallery wyraźnie stoi że z poziomu frontu strony po zalogowaniu jest możliwość zakładania kategorii, u siebie nie mam takiej możliwości, mam założone dwie kategorie i po zalogowaniu nie pojawiają mi się żadne pola edycyjne, nie mam możliwości założenia kategorii ani podkategorii
- jak już wejdę do danej kategorii mam pola do dodawania zdjęć, wskazuję plik z dysku, wciskam "rozpocznij wczytywanie", plik się wczytuje, strona odświeża i.... amba fatima obrazka nima. Nie ma go ani na stronie w kategorii, ani w plikach w katalogach joomla, sprawdzałem też w plikach do akceptacji--- również pusto.
Dodam, że sprawdzałem warunki konieczne zamieszczanych plików, są w formacie .jpg, rozmiar również mieści się w założonych granicach.

Posprawdzałem ustawienia PhocaGallery i uważam że wszystko powinno być ok... ale nie jest

help help proszę, może ktoś będzie miał jakiś pomysł...

z góry dziękuję

tomeekm
01-06-2012, 19:37
Witam!
Z poziomu frontu jest możliwość dodawania zdjęć jeśli na zapleczu w opcjach Phoca Gallery włączysz pulpit użytkownika i następnie dodasz pozycję menu z możliwością dodawania zdjęć przez osobę zalogowaną na stronie. A co do braku obrazków, może musisz zmienić CHMOD katalogom na serwerze.

gnusny
01-06-2012, 20:06
dzięki tomeekm za odpowiedź
jeśli chodzi o dodawanie zdjęć to właśnie problem rozwiązałem, "Twoje" opcje miałem dobrze ustawione, mój błąd polegał na tym, że przy zakładaniu kategorii należy ustawić folder właściciela, u mnie tego nie było, phoca nie wiedziała gdzie zdjęcia wgrywać...

został tylko problem z dodawaniem z frontu kategorii..... czytałem że powinno się dać, nawet w ustawieniach jest możliwość włączenia zatwierdzania kategorii i podkategorii użytkownika, ale od frontu nigdzie nawet nie mam pola do wpisania nowej kategorii...

bardzo proszę o ewentualną radkę

tomeekm
01-06-2012, 20:22
Zakładam, że utworzyłeś pozycje menu, która umożliwia dodawanie zdjęć zalogowanym uzytkownikom. Jeśłi tak to po wybraniu tej pozycji menu powinieneś mieć 4 zakładki:
1. Użytkownik
2. Główna kategoria
3. Podkategorie
4. Obrazy
Po wybraniu zakładki "Główna kategoria" pojawia się możliwość utworzenia kategorii po podaniu jej nazwy i kliknięciu przycisku "Utwórz". Po tych czynnosciach przechodząc do zakładki obrazy powinienes mieć możliwość dodawania zdjęć.

gnusny
06-06-2012, 13:38
tomekm miałeś rację, utworzyłem złe menu

dziękuję za pomoc
pozdrawiam
Artur