PDA

Zobacz pełną wersję : Joomla 1.5.17 - nie mogę się zalogować na konto admin



yogi009
31-05-2012, 02:01
Dodam, że standardowa zmiana hasła usera admin w bazie sql w włączonym kodowaniem nic nie daje. Dodatkowo w bazie nie widzę innego usera, który może się zalogować, jest to user założony wcześniej, czyli jest mi znany. Loguje się, a w bazie sql (tabela jos_users) na liście go nie ma. Obok stoi druga Joomla i tam wszystko działa normalnie. Proszę o wsparcie.

Gall Anonim
31-05-2012, 07:46
Rozwiązanie:
a. Ratuj Admina - skrypt - znaleźć i użyć
b. Skopiuj tabele z Joomla stojącego obok
tabele:
#_users
#_usertypes
i wejdź na dane z drugiej strony na Joomla
Pzdr
P.S. Jak już wejdziesz - Aktualizacja całości do najnowszej wersji 1.5.x

yogi009
31-05-2012, 14:18
a. Ratuj Admina - skrypt - znaleźć i użyć

Ten sposób nie działa



b. Skopiuj tabele z Joomla stojącego obok
tabele:
#_users
#_usertypes
i wejdź na dane z drugiej strony na Joomla

Nie mam tabeli #_usertypes, natomiast w #_users jest jeden rekord z kontem Superadmina (niestety standardowa nazwa "admin") i tu zmiana hasła nic nie daje. Typ 62 i reszt jak się wydaje, jest zgodna z tym, co - jak czytam - powinno tam być. Natomiast bardzo ciekawe jest to, że o ile na konto admin nie mogę się zalogowac, to loguję się na konto usera o prawach o jeden poziom niższych (czyli Administratora), mimo że tego usera nie ma wpisanego w #usertypes.

Próbowałem przenieść tabelę #_users z analogicznej innej Joomli 1.5.17, rezultat ten sam: |Podana przez Ciebie nazwa (login) lub hasło zawiera błąd. Proszę, spróbuj ponownie". A na równoległej witrynie logowanie przebiega bez zakłóceń. Mimo podmiany tabeli #_users dalej mogę się zalogować na login którego w tej tabeli na pewno nie ma.

---------- Post dodany o 10:36 ---------- Poprzedni post był o 09:38 ----------

Porównałem configuration.php z wersji "zdrowej" i niedziałającej.

W nie działającej:

1. nie mam wpisu: var $memcache_settings = array();
2. za to mam wpis: var $legacy = '0'; którego w "zdrowej" nie ma,
3. var $offset = '0'; - w wersji zdrowej mam tu wartość 1
4. var $offset_user = '0'; - tego w wersji zdrowej nie mam
5. var $feed_limit = 10; - tu w wersji zdrowej mam tą wartość wpisaną jako łańcuch: var $feed_limit = '10';

Być może któryś z tych wpisów otwiera potencjalnie jakieś okno, nie jestem w tym za mocny.

---------- Post dodany o 14:18 ---------- Poprzedni post był o 10:36 ----------

================

Problem rozwiązany, dziękuję za odpowiedzi. Pozdrawiam.

dumes
31-05-2012, 15:00
Skoro problem rozwiazany podziel sie jak to zrobiles, moze ktos z innych uzytkownikow bedzie mial ten sam problem i mu ułatwisz troche.:)