PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z aiContactSafe



ttomm
01-06-2012, 11:57
Wiatam

mam problem z w/w komponentem, a mianowicie podczas ładowania strony w konsoli firebuga pojawia się błąd "$("adminForm_" + pf) is null", widzę że jako 'pf' przesyłana jest wartosc 0 co w sumie daje wyrażenie "adminForm_0" i o takim identyfikatorze element jest wyszukiwany. Mój formularz ma id="adminForm_1".
Skutek jest taki że gdy kliknę "wyślij" bez wypełniania formularza to strona się przeładowuje i wyświetlany jest tylko formularz z komunikatami o błedach bez całego szablonu a w pasku adresu pojawia sie dodatkowo "option=com_aicontactsafe". W źródle strony nie ma zanczników html, body i innych jest tylko div o id="aiContactSafe_mainbody_1".

Dodam że formularz jest opakowny w diva o id="aiContactSafe_module_0", być może numer jest zaciągany z tego diva i dlatego wyszukiwany jest "adminForm_0".

Może ktoś pomóc?

michalmichal3
06-11-2012, 14:27
Witam,
Odświeżę trochę temat:
Mam ten sam problem...


gdy kliknę "wyślij" bez wypełniania formularza to strona się przeładowuje i wyświetlany jest tylko formularz z komunikatami o błedach bez całego szablonu a w pasku adresu pojawia sie dodatkowo "option=com_aicontactsafe". W źródle strony nie ma zanczników html, body i innych jest tylko div o id="aiContactSafe_mainbody_1".

Dodatkowo nie działa captcha (własna) w formularzu wyświetlają się trzy kropki. Wszystko jest zainstalowane i udostępnione, na innych stronach również mam aicontactsafe i wszystko śmiga elegancko.
Wiem, że ten temat był poruszany już kilkukrotnie, ale nie znalazłem odpowiedzi na forum ani w wujku G.

P.S.
Joomla to 2.5.7 a aicontactsafe 2.0.17 stable

Z góry dzięki za pomoc

PeFik
06-11-2012, 16:02
spróbuj zaktualizować komponent do 2.0.19

michalmichal3
06-11-2012, 16:37
Po aktualizacji jest nadal tak samo. (choć teraz przynajmniej są polskie znaki a nie krzaczki;)).
również odinstalowałem i zainstalowałem ponownie i nadal jest to samo. co dziwne na innych stronkach śmiga doskonale...

loocek
06-11-2012, 18:22
Brak wyświetlania captcha może być spowodowany konfliktem związanym z bibliotekami JS. Jeśli masz na stronie slideshow albo coś innego co korzysta z JQuery albo mootools spróbuj wyłączyć i zobaczyć czy zadziała