PDA

Zobacz pełną wersję : Widoczność pozycji w szablonie



dzanesko
01-06-2012, 14:06
witam, czy jest możliwość zmiany widoczności pozycji w szablonie tj. na stronie głównej chcę mieć np. trzy pionowe kolumny, a na pozostałych układ dwukolumnowy (czyli jedna z trzech kolumn znika i pojawia się nowa np. o innych wymiarach)?

PeFik
01-06-2012, 14:16
oczywiście, jeśli używany przez Ciebei framework (tudzież szablon) ma tyle pozycji, ale z tego co wiem, większość tych lepszych tak ma. O frameworkach i szablonach bazowych pisałem kilkukrotnie na blogu np. http://blog.elimu.pl/8961-frameworki-joomla-pytania-i-odpowiedzi/

dzanesko
01-06-2012, 14:20
nie korzystam z frameworka, stworzyłem własny prosty szablon i na stronie głównej chcę pokazać więcej kolumn, stworzyłem wszystkie pozycje które mogą być dostępne czyli na główną np. kolumna1, kolumna2, kolumna3 oraz dla pozostałych kolumna4, kolumna5 - tyle jest pozycji, do każdej daje jakiś tam moduł, tylko nie wiem gdzie ustawić aby główna wyświetlała layout np. [kolumna1, kolumna2, kolumna3] a pozostałe strony [kolumna4, kolumna5]

dzięki za link, już przeczytałem wcześniej parę artów z twojej strony :)

PeFik
01-06-2012, 14:26
jeśli na twojej stronie startowej masz tak:
TREŚĆ / Moduł Lewy / Moduł Prawy , a na podstronach chcesz mieć tylko TREŚĆ / Moduł Prawy - wystarczy, że nie opublikujesz niczego w pozycji Lewy. Oczywiście pod warunkiem, że szablon jest prawidłowo zbudowany i pozycja Lewy zostanie wykorzystana przez Moduł prawy, albo Treść.

Bazyl
01-06-2012, 14:27
Witam,

http://wiki.joomla.pl/index.php/Ukrywanie_kolumn

dzanesko
01-06-2012, 14:33
super :) wielkie dzięki za pomoc
rozumiem że chodzi o to, że szablon ma być tak zbudowany w css, że gdy np. kolumna2 jest pusta (nie ma w niej modułu) powinna się nie pokazywać...
wychodzi na to że albo muszę przeprojektować szablon w css (bo mam w tej chwili pływający layout ustawiany wartością atrybutu float) lub jak wspomniał "bazyl" skorzystać z php do ustawienia widoczności
pozdrawiam