PDA

Zobacz pełną wersję : Phocca Gallery nie tworzy wpisów w bazie danych



traabbit
02-06-2012, 08:34
Witam.

Zrobiłem właśnie upgrade z J1.5 na J2.5 i zainstalowałem ponownie Phocca Gallery.
Jednak PG nie tworzy swoich tabel w bazie danych przez co pojawiają mi się komunikaty(m.in.):
Table 'sikora22_b1.j25_phocagallery_votes' doesn't exist SQL=SELECT a.*,l.title AS language_title,ua.id AS ratinguserid, ua.username AS ratingusername, ua.name AS ratingname,uc.name AS editor,c.title AS category_title, c.id AS category_id FROM `j25_phocagallery_votes` AS a LEFT JOIN `j25_languages` AS l ON l.lang_code = a.language LEFT JOIN j25_users AS ua ON ua.id=a.userid LEFT JOIN j25_users AS uc ON uc.id=a.checked_out LEFT JOIN j25_phocagallery_categories AS c ON c.id = a.catid GROUP BY a.id ORDER BY ua.username asc Table 'sikora22_b1.j25_phocagallery_votes' doesn't exist SQL=SELECT a.*,l.title AS language_title,ua.id AS ratinguserid, ua.username AS ratingusername, ua.name AS ratingname,uc.name AS editor,c.title AS category_title, c.id AS category_id FROM `j25_phocagallery_votes` AS a LEFT JOIN `j25_languages` AS l ON l.lang_code = a.language LEFT JOIN j25_users AS ua ON ua.id=a.userid LEFT JOIN j25_users AS uc ON uc.id=a.checked_out LEFT JOIN j25_phocagallery_categories AS c ON c.id = a.catid GROUP BY a.id ORDER BY ua.username asc LIMIT 0, 20 Table 'sikora22_b1.j25_phocagallery_votes' doesn't exist SQL=SELECT a.*,l.title AS language_title,ua.id AS ratinguserid, ua.username AS ratingusername, ua.name AS ratingname,uc.name AS editor,c.title AS category_title, c.id AS category_id FROM `j25_phocagallery_votes` AS a LEFT JOIN `j25_languages` AS l ON l.lang_code = a.language LEFT JOIN j25_users AS ua ON ua.id=a.userid LEFT JOIN j25_users AS uc ON uc.id=a.checked_out LEFT JOIN j25_phocagallery_categories AS c ON c.id = a.catid GROUP BY a.id ORDER BY ua.username asc


lub

Warning: mysqli_num_rows() expects parameter 1 to be mysqli_result, boolean given in /home/sikora22/domains/gok-tuczno.pl/public_html/jupgrade/libraries/joomla/database/database/mysqli.php on line 263

Warning: mysqli_num_rows() expects parameter 1 to be mysqli_result, boolean given in /home/sikora22/domains/gok-tuczno.pl/public_html/jupgrade/libraries/joomla/database/database/mysqli.php on line 263

Czym może to być spowodowane?

tomeekm
02-06-2012, 11:49
Witam!
Może zapoznaj się z tym poradnikiem -> http://wiki.joomla.pl/index.php/Migracja_rozszerze%C5%84_Phoca_z_Joomla_1_5_do_Joo mla_2_5

traabbit
02-06-2012, 13:09
Nie.
Wiem jak przenieść rekordy. Nie wiem dlaczego PG nie tworzy nowych rekordow podczas instalacji.

Karol99
02-06-2012, 14:40
Czy inne dodatki/moduły/komponenty na Twojej j! 2.5 instalują się poprawnie?

traabbit
02-06-2012, 16:21
Tak.
Zrobiłem już kiedyś upgrade tej strony i wtedy wszystko było OK.

Karol99
02-06-2012, 21:21
Żebyśmy się dobrze rozumieli: robisz _migrację_ z J! 1.5.x do 2.5.x? Tak jak opisane jest to w instrukcji (http://wiki.joomla.pl/index.php/Migracja_Joomla_1.5_do_Joomla_1.6)?

Po migracji na tej J! 2.5 powinieneś zainstalować nową Phoca Gallery. Czy to w tym momencie pojawiają się opisywane problemy? Inne instalacje idą, a Phoca nie?


Zrobiłem już kiedyś upgrade tej strony i wtedy wszystko było OK.

Dla ciekawości: dlaczego więc robisz to po raz drugi?..

traabbit
03-06-2012, 14:25
Upgrade przebiegł bez problemu. PG też sie zainstalowała, jednak nie zrobiła żadnych rekordów w bazie danych.

Karol99
03-06-2012, 14:47
Wygląda na to, że takie rzeczy PG się zdarzają... Autor podaje sposób (http://www.phoca.cz/documents/2-phoca-gallery-component/203-installation-problem-solving) jak poradzić sobie w takiej sytuacji. Generalnie - czeka Cię ręczna robota.

Żeby jej uniknąć zastanawiałbym się nad spakowaniem nowej j! przy pomocy akeeba backkup, przeniesieniem na inny serwer, zainstalowaniem PG (zakładam, że problem wynika z właściwości obecnego serwera), dołożeniem starych galerii, dopracowaniem całości i powrotem z gotową witryną na rodzimy serwer...