PDA

Zobacz pełną wersję : problem z spamem po przez formularz kontaktowy



rooooobi
03-06-2012, 10:41
Witajcie
Na początek chce zaznaczyć że nie jestem szpecem :) od htmelów i innych bajerów do robienia stron, Stronę zrobiłem metodą prób i błędów oraz dzięki pomocy forum.

Pojawił mi się ostatnio problem z spamem po przez formularz kontaktowy (robertklis.pl)
Kiedyś przychodziły maile jeden na dwa tygodnie, a teraz po 5 dziennie spod takich adresów *****@aderispharm.com
Poszukałem i zainstalowałem coś takiego "osolCaptcha" ... taki gadżet to przepisania liter z generowanego obrazka aby wysłać wiadomość ..... ale to niestety nic nie dało nadal przychodzą spamy. Wczoraj na próbę wyłączyłem z strony formularz kontaktowy i dziś otrzymałem kolejne spamy mimo tego.
Da się z tym jakoś wygrać, zablokować ?

pozdrawiam

TLo
03-06-2012, 13:48
Widać ta captcha nie jest najwyższych lotów.
Polecam stosowana przez siebie i spolszczoną - Captcha by Kupała - http://code.google.com/p/joomla15captcha/
Od dwóch lat nie przepuściła mi żadnego spamu.

mjmartino
03-06-2012, 13:53
Witam
Pewnie adres już wyciekł dalej i dlatego dostajesz owy spam jedyna sposób aby się go pozbyć teraz do dodać @adrispharm.com do blacklist zapewne hosting obsługuje białe i czarne listy.
Poza tym captche większość robotów potrafi już obchodzić (przynajmniej te proste) ; ) ale warto stosować nie tylko w kontaktach ale również w komentarzach : )
Pozdrawiam

rooooobi
03-06-2012, 17:12
Zauważyłem właśnie że od czsu jak zainstalowałem Captcha to maile przychodzą na skrzynkę pocztową która jest na serwerze "Mail delivery failed: returning message to sender" w panelu direct admin ii ona odsyła to na mój mail