PDA

Zobacz pełną wersję : wczytany szablon różni się od demo



Świeżak
03-06-2012, 19:14
Na początku witam wszystkich forumowiczów.

Mam mały problem. Zainstalowałem na serwerze joomla 2.5 i wszystko by było ok gdyby nie jedna rzecz.

Po zainstalowaniu szablonu i zmianie standardowego ten nowy szablon znacznie rózni się od demo tego szablonu, który zainstalowałem - taka sytuacja jest też z innymi szablonami.

Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam.

tomeekm
03-06-2012, 19:58
Witam!
A zainstalowałeś rozszerzenia, które są widoczne w wersji demo Twojego szablonu?

PeFik
03-06-2012, 22:11
Opisałem to zagadnienie w książce, jest omawiane w kursach video dotyczących budowie szablonów - jednym słowem goły szablon to jedno a szablon z przykładowymi danymi i modułami to drugie.

trzepiz
03-06-2012, 22:26
Szanujące się firmy udostępniają taki pakiet "quickistart" czy "quickinstall" gdzie masz szablon wraz z ustawieniami, przykładowymi danymi i wszystkimi modułami użytymi na stronie demo ...
Proponuję poszukać w sekcji "Download" jeśli gdzieś kupowałeś szablon a nie pobrałeś go z warezowych portali...

Świeżak
04-06-2012, 07:58
Wszystkim dziękuję za odpowiedzi.


Witam!
A zainstalowałeś rozszerzenia, które są widoczne w wersji demo Twojego szablonu?

Ale z każdym szablonem mam taką sytuację - czy to oznacza, że joomla 2.5 jest goła i po zainstalowaniu na serwerze trzeba instalować jeszcze dodatki?
Przykład menu, w szablonie na stronie z której do pobrałem jest kilka opcji w menu a ja mam tylko jedną - home.



Szanujące się firmy udostępniają taki pakiet "quickistart" czy "quickinstall" gdzie masz szablon wraz z ustawieniami, przykładowymi danymi i wszystkimi modułami użytymi na stronie demo ...
Proponuję poszukać w sekcji "Download" jeśli gdzieś kupowałeś szablon a nie pobrałeś go z warezowych portali...

To jest właśnie darmowy szablon, nie kupiłem go.

Panowie możecie mi podpowiedzieć jakie dodatki ewentualnie powinieniem jeszcze doinstalować żeby działała wiekszość szablonów.

Jeszcze raz wszystkim dziekuję za pomoc.
Pozdrawiam.

Bazyl
04-06-2012, 08:09
Witam,

Początek jest tutaj: www.wiki.joomla.pl. Bez podstaw nie da rady...

http://forum.joomla.pl/showthread.php?63911-Problem-z-szablonem

Świeżak
04-06-2012, 10:59
dzięki

PeFik
04-06-2012, 11:46
Potem sugeruje iść do księgarni, poczytać blogi tematyczne, oglądnąć filmy na youtube i szkolić się na max-a.

Świeżak
05-06-2012, 08:19
Witam,

dzisiaj moj stan wiedzy na temat joomla jest trochę większy niż wczoraj, ale jeszcze nie na tyle, żeby samemu sobie poradzić z problemem, o ktorym pisałem wczoraj :-).
Potrzebuję jeszcze kilku wskazówek, za które będę bardzo wdzięczny.
Już wiem o modułach, wiem że je można instalować w joomla i wiem, że je można dodawać do szablonu.
Czy problem, który mam polega na tym, że nie mam w "swojej" joomli na serwerze zainstalowanych odpowiednich modułów, które zostały użyte w szablonie, czy na tym, że je mam, ale nie dodałem ich do szablonu?
Pozdr.

Bazyl
05-06-2012, 09:32
Pomyśl, skąd mam wiedzieć, jaki szablon zainstalowałeś?!

PeFik
05-06-2012, 09:54
Drogi Świeżaku, nie wiem czy wiesz, ale forum to nie szkółka, czy regularny kurs, czy video kurs (http://blog.elimu.pl/9271-kurs-video-tworzenie-stron-joomla-2-5-recenzja/) - od którego powinieneś jednak zacząć. Poza pobrałeś szablon, super, ale jeśli chcesz, aby inni ci z lekka pomogli podaj jego nazwę oraz źródło pobrania.