PDA

Zobacz pełną wersję : Kolorowe pasy na stronie.



delacruz780
04-06-2012, 21:35
Witam.
Jestem współadministartorek witryny www.gimnazjumkluczewsko.proste.pl (http://www.gimnazjumkluczewsko.proste.pl). Mam pyatnie dotyczące "pokolorowania" części lewej do granicy menu oraz części prawej. Gdzie należy coś zmienić? Na wszelki wypadek podaję kod html szablonu: http://wklej.org/id/767002/. Może mi wskażecie co należy uczynić co wpisać itd. A może sami byscie wprowadzili zmiany w szablonie, a ja bym wrzucił i by grało. :) Byłbym wdzięczny. Dodam jeszcze, że miały by to być kolor niebieski, błękitny. Nic zbyt kontrastującego z białym tłem widniejącym w centrum strony.
Pozdrawiam.

Jdwind
04-06-2012, 21:43
A może sami byscie wprowadzili zmiany w szablonie, a ja bym wrzucił i by grało.
A na kiedy Ci pasuje to zrobić? Kiedy będziesz miał czas, żeby wrzucić jak już zrobimy?

Bazyl
04-06-2012, 21:46
@Jdwind, jak Ty zrobisz ten niebieski, ja wrzucę. Niech kolega się nie przemęcza

delacruz780
04-06-2012, 22:07
Panowie, nie denerwujcie się. Gdybym potrafił coś takiego zrobić nie prosiłbym się przecież o pomoc. Jestem laikiem w tych sprawach. Napisałem, że wskazówki ok, gdybyście zrobili jeszcze lepiej. Tak więc, spokojnie.

---------- Post dodany o 22:07 ---------- Poprzedni post był o 21:49 ----------

Gdyby ktoś jedank zechciał pomóc będę bardzo miło. Postaram jakoś się za to odwdzięczyć.

tomaszek83
04-06-2012, 22:43
Zaprzyjaźnij się Firebug'iem. On Ci wskaże drogę co i jak zmienić... :)

Efekt który chcesz osiągnąć wymaga zmiany w 2 klasach CSS.

Bazyl
04-06-2012, 22:53
Wydaje mi się, że nie jest problemem wskazanie miejsc w css - wszyscy to robiliśmy wielokrotnie - tylko forma, w jakiej zostaliśMY poproszeni...

tomaszek83
04-06-2012, 22:58
zgadza się @bazyl, kolega po prostu chce iść na łatwiznę i jeszcze się z tym nie kryje... zróbcie za mnie i będzie git... dlatego trzeba dać mu wędkę a rybkę niech sobie sam złowi...

delacruz780
05-06-2012, 21:26
Wydaje mi się, że nie jest problemem wskazanie miejsc w css - wszyscy to robiliśmy wielokrotnie - tylko forma, w jakiej zostaliśMY poproszeni...

Wybaczcie, że źle sformułowałem swoją prośbę. Nie wiedziałem, że taka zmiana wymaga tylko zmian w css, myślałem, że trzeba twrzyć nowe linijki kodu. A więc jeszcze raz. Proszę was o wskazanie mi miejsc, w których należy coś zmienić i jeszcze co tam zmienić. Pozdrawiam.

---------- Post dodany o 21:26 ---------- Poprzedni post był o 15:52 ----------


Zaprzyjaźnij się Firebug'iem. On Ci wskaże drogę co i jak zmienić... :)

Efekt który chcesz osiągnąć wymaga zmiany w 2 klasach CSS.

Kurcze, nie znalazłem tego obszaru, który mnie interesuje. Nie wiem, chyba to przeoczyłem. Ktoś pomoże wskazać?

Jdwind
05-06-2012, 21:36
W pliku style.css wiersz 184 daj kolor niebieski jaki chcesz, w tym samym pliku wiersz 188 daj np. biały.