PDA

Zobacz pełną wersję : Netarteria + joomla 2.5



passingby
05-06-2012, 10:07
Witam,

jestem tu zupełnie nowa, z góry zatem przepraszam jeśli dowalam gwoździa w pytanie.

Mam serwer wirtualny na Netarteria, załadowałam tam Joomle! 2.5, zgodnie z instrukcjami wgrałam jezyk polski (pl-PL) jednak joomla! tego nie widzi.
W ostrzeżeniach mam takie informacje:

1) The Joomla temporary directory is not writeable by the Joomla! instance, or may not exist, which may cause issues when attempting to upload extensions to Joomla!. If you are having issues uploading extensions, make sure the directory defined in your configuration.php exists or check the '/srv/www/vhosts/megasprzatanie.pl/httpdocs/tmp' and set it to be writeable and see if this fixes the issue.

sprawdzałam i jest katalog tmp

2) The PHP temporary directory is the directory that PHP uses to store an uploaded file before Joomla! can access this file. Whilst the directory not being set isn't always a problem, if you are having issues with manifest files not being detected or uploaded files not being detected, setting this in your php.ini file might fix the issue.

co mam zrobić?

Kiedy probowałam wgrac (zainstalowac) zip z pakietem językowym powiedzialo mi ze nie mozna nadpisac (Failed to move file).

moze wazne jest ze drzewo dostepu do miejsca gdzie na serwerze moge cos nadpisac jest nico skomplikowane? (nie 0:/joomla!. a 0:/<katalogdostepowy>/...jomla! - czy to ma znaczenie?

Czy ma znaczenie ze podczas instalacji nie zmienilam atrybutów i praw dostepu dla configuration.php na 666?

Zależy mi na polskich literkach z tego powodu ze szykuje tego cmsa dla kogos kto nie wlada angielszczyzna az tak :) sama tez jestem raczej laiczka (jeszcze).

Mam nadzieję że szybko dostanę jakąś odpowiedź.

Pozdrawiam

palyga007
05-06-2012, 11:29
Na netarteria są problemy z własnością plików.
Włącz obsługę ftp może pomoże, a jak nie to radzę zmienić hosting.

PeFik
05-06-2012, 14:02
p.s. Tylko nie pakuj się w home.pl przy okazji, co prawda z tym będzie lepiej, ale zdarzają się inne niespodzianki.

passingby
06-06-2012, 00:40
temat zamykam, zainstalowalam wersje po polsku 1.5 :) dziekuje

Bazyl
06-06-2012, 08:33
Witam,

Czyli wersję, która lada dzień nie będzie wspierana...
Zły wybór.

passingby
06-06-2012, 08:53
to co? jeszcze raz 2.5 z jeszcze jedna proba?

stepien86
06-06-2012, 08:56
A to czasem nie jest wina prawa do katalogu? /srv/www/vhosts/megasprzatanie.pl/httpdocs/tmp

Bazyl
06-06-2012, 08:58
Na netarteria są problemy z własnością plików.
Włącz obsługę ftp może pomoże, a jak nie to radzę zmienić hosting.
Odpowiedź juz znasz :)

passingby
06-06-2012, 13:32
a co myslicie o 1.7.5? bo 2.5 raczej nie pojedzie :) nawet z pomoca Panow od Netarteri

:)

palyga007
06-06-2012, 13:45
Myślimy, że pora zmienić hosting.

zwiastun
06-06-2012, 13:46
Myślimy, że chyba nawet nie próbujesz sama znaleźć informacji na ten temat. Widziałaś gdzieś na joomla.pl wiadomość, że mamy aktualne wersje z serii 1.7? Jest tam tylko 1.5 i 2.5.
Joomla 2.5 ma określone wymagania m.in. php w wersji co najmniej 5.2.4 i mySQL w wersji co najmniej 5.04. Takie same wymagania dotyczyły wydań 1.6.x, 1.7.x. Jeśli Netarteria nie spełnia tych wymagań, to ie uruchomisz ani przestarzałej i niebezpiecznej wersji 1.7, ani aktualnej 2.5.
Jeśli Panowie z Netarteria nie potrafią skonfigurować swoich serwerów do obsługi nowych wersji jednego z najpopularniejszych programów w świecie, to wyciągnij sobie sama wniosek co do sensu korzystania z takiego hostingu.

passingby
06-06-2012, 13:52
zmiana hostingu nie wchodzi w gre :) dopiero co zaplacony :) nie stac mnie

---------- Post dodany o 11:52 ---------- Poprzedni post był o 11:46 ----------

hmm, generalnie glosy sa podzielone wsrod uzytkownikow i uzytkowniczek. Sa tacy ktorzy optuja za 1.7, 1.5 postawilam, dziala poprawnie jednak sami twierdzicie ze nie bardzo... wiem ze nie tylko ja i nie tylko na netarteria sa problemy ze spolszczeniem 2.5 i instalacjami. Szukalam informacji tu: http://www.joomla.pl/powiadomienia/633-wydano-joomla-175.html, nie jest tam napisane: uwaga, nie instalowac bo niebezpieczne, niestabilne i w ogole juz lepiej miec 1.5. Napisane jest tylko ze ci ktorzy z jakiegos powodu... itd...

Nie ma co się obrazac, ani unosic, ani podnosic... jesli nie chcesz pomagac spokojnie najlepiej nie rob tego w ogole.

zwiastun
06-06-2012, 14:30
Nie ma co się obrazac, ani unosic, ani podnosic... jesli nie chcesz pomagac spokojnie najlepiej nie rob tego w ogole.
Czy nie sądzisz, Miła Pani, że nie przystoi takimi słowy zwracać się do kogokolwiek? I na jakiej podstawie pozwalasz sobie na taką impertynencję?


hmm, generalnie glosy sa podzielone wsrod uzytkownikow i uzytkowniczek. Sa tacy ktorzy optuja za 1.7
Jeśli wyżej cenisz opinie niedouczonych misiów, to - niestety - Twój problem. I nie o obrażanie się chodzi, unoszenie, itp., a o zwykłą durnotę, mówiąc wprost.

Wsparcie dla joomla 1.7.4 skończyło się w sierpniu ubiegłego roku. Była to wersja przejściowa. Aktualnie masz do dyspozycji dwa wydania Joomla - 1.5 w wersji 1.5.26 oraz 2.5 w wersji 2.5.4.
O co chodzi, wyjaśniać Ci nie będę, bo uczyniono to już dziesiątki razy w różnych miejscach.

Nikt nie przeczy, że zdarzają się czasem, na niektórych serwerach, problemy z instalacją. Ale to świadczy tylko i wyłączenie o tych serwerach i ich właścicielach bądź administratorach. Po to ceniące się (i klientów) firmy dają możliwość skorzystania z okresów próbnych, by się przekonać, czy serwer spełnia nasze wymagania. Problemy "ze spolszczeniem", to - wybacz - niczym nie poparta paplanina. Widzisz gdzieś na tym forum wątki o nierozwiązanych problemach ze spolszczeniem?

W poprzedniej mojej odpowiedzi miałaś w skrócie dwie informacje:
1. Skoro nie będzie działać dobrze Joomla 2.5, to starszy Joomla z tej linii rozwojowej też działać nie będzie, bo ma takie same wymagania techniczne.
2. Skoro Netarteria nie potrafi dostosować swoich serwerów do wymagań jednego z najpopularniejszych programów do obsługi witryn, to należy rozważyć, czy opłaca się korzystać z ich usług.

Można do niej dołożyć trzecią: skoro 1,5 działa, a 2.5 nie działa, to oczywiście możesz zainstalować 1.5, ale powinnaś to czynić ze świadomością, że instalujesz oprogramowanie przestarzałe, które za chwilę nie będzie już w ogóle wspierane.

passingby
06-06-2012, 14:48
Miły Panie - nie zachowałam się w sposób obraźliwy ani moja wypowiedź taka nie była. Myślę że funkcja administratora związana jest z tym aby ponad własnymi emocjami pomóc komuś kto być może błądzi, pomóc w sposób nieuwłaczający i nie sugerujący a) lenistwa, b) niewiedzy (do której klient/klienta się przyznaje z progu), c) ofochania na "złe" hostingi d) nieumiejętności czytania ze zrozumieniem... jednak jedynie myślę że tak powinno być, a może w swej naiwności jestem takim administratorem (administratorką) na innym forum. Tyle wycieczek osobistych.

Jak się okazuje naciskana Netarteria daje dodatkowe uprawnienia, umie zainstalować pakiet językowy etc... dzięki za informacje.

damian72a
13-10-2012, 02:14
Aktualnie Joomla 2.5 Ci na tym serwerze nie będzie dobrze chodzić, a to z powodu przestarzałego softu. Mimo końca 2012 roku, na serwerach netarterii ciągle zainstalowane jest PHP w wersji 5.2.4 oraz bazy Mysql w wersji 5.0.26. Niestety, ale ekipa netarterii zaniedbuje sprawę oprogramowania, co dla mnie osobiście jest mega wkur... (posiadam tam hosting)

Po prostu szlag mnie strzla, gdy nie mogę zainstalować platform, które chciałbym mieć. Na całe szczęście mam też konta na innych serwerowniach. Jeśli ktoś chce działać z Joomlą, to odradzam netarterię, bo jedynie wersja 1.5 chodzi tam dobrze. Wiem to, bo robiłem testy, instalowałem (choć niektóre tylko próbowałem - podczas instalacji Joomli 3.0 zobaczycie jedynie informację, że wymagana jest wersja PHP 5.3) wszystkie wersjie Joomli od 1.5 do 3.0.

zwiastun
13-10-2012, 03:10
@damian72a: Witaj. Dziękując za wpis (bo po reakcji @passingby można by sądzić, że na tym hostingu wszystko OK, tylko administrator tutejszego forum nieużyty), serdeczna prośba, by w następnych wypowiedziach unikać nieparlamentarnego języka nawet w sposób, jak to zrobiłeś powyżej. :)
pzdr

souacz
13-10-2012, 04:03
Jest kilka szkół (doświadczeń):

1. duża, poważna firma hostingowa - powinna sama dbać o aktualizacje i zazwyczaj to robi
2. mała firma hostingowa - łatwiej się skontaktować i poprosić o aktualizacje tudziez jakieś zmiany ustawień
3. coś pośredniego

Osobiście korzystam z tej trzeciej, mam bezpośredni telefon do właściciela. dzwonię do niego i mówię: Panie Tomku, PHP na emeryturkę, potomek dzisiaj dojrzał,. Na to p.Tomek,: ok, to już - i za chwile zrobione. Także o 1 w nocy. Bez problemu.

Najgorsza jest chyba opcja 4 - mała, niezbyt uczciwa i mało poważna firma udająca dużą. Piszę, dzwonię a "konsultant" stwierdza, że przekazał do "działu technicznego" i rozpoczyna się niekończące się czekanie.
A mnie cholera bierze bo wiem, że cała "firma" to dwóch kumpli z pokoju w akademiku wynajmujących 1 serwer dedykowany gdzieś w UK lub Holandii, napakowany do granic wytrzymałości pakietami hostingowymi.

Nie wiem jaką firmą jest ta, będąca przedmiotem wątku ale śmiem twierdzić, że jest niepoważna skoro nie aktualizuje nawet tak podstawowych rzeczy jak PHP.