PDA

Zobacz pełną wersję : Galeria z podpisami



pawlik666
05-06-2012, 11:11
Witam,

mam na stronie galerie SIGE, istnieje tam możliwość wstawienia podpisów pod zdjęciami. Tylko mam mnóstwo artykułów gdzie nie chciałbym aby nazwy były widoczne i mam problem... otóż kiedy włącze podpisy pojawią się one tam gdzie nie chce i musiałbym je wyłączyć w parametrach. Wydaje mi się, że nie ma na to rozwiązania korzystając z tej galerii.

Czy ktoś mógłby mi polecić prostą, darmową galerie którą bym użył tylko po to aby w tych zdjęciach w których chce były podpisy?. A tam gdzie dużo pracy musiałbym włożyc w modyfikacje parametrów po prostu bym zostawił na tym SIG'u żeby tego nie zmieniać.

Wymagania: miniatury, powiększenie po kliknięciu i podpisy.

Dzięki

a_m
05-06-2012, 11:57
a podpisy pobierasz z nazw plików czy pliku tekstowego?

pawlik666
05-06-2012, 12:04
z nazw plików, bo gdy wrzuciłem captions.txt to w ogóle działy się dziwne rzeczy, wyświetlały się w jednym miejscu wszystkie nazwy plików a z captions.txt nie dało rady wczytać nic.

a_m
05-06-2012, 12:24
dziwne; zdaje się że nazwa pliku powinna mieć postać captions-pl-PL.txt, a w parametrach dodatku musisz ustawić pobieranie opisu/tytułu właśnie z pliku; wtedy wystarczy - tam gdzie nie chcesz nic pod fotką, nie opisywać nazwy obrazu; zdaje się - mogę się mylić - że inaczej tego nie obejdziesz; bo parametr caption=0 będzie działał globalnie dla galerii i podobnie dzieje się w innych pluginach: SIG Pro, sigplus

pawlik666
05-06-2012, 13:14
A więc tak, moja galeria ma postać:

{gallery}ftp/zdjecia_kalendarzy/okleiny/Vivella,limit=0,width=150,height=150,salign=center {/gallery}

Stworzyłem captions-pl-PL.txt napisałem w nim :

001.jpg | dada | gdffg
019.jpg | sysy | hgh

W katalogu znajdują się tak nazwane pliki, dorzuciłem do katalogu wcześniej stworzony plik "captions-pl-PL.txt" próbowałem też "captions.txt". Włączyłem opcje "
Information from text file (Info)" i nie działa. Co jeszcze odznaczyć/zaznaczyć?

damian302
05-06-2012, 15:07
Witam.

Moja podpowiedź jest taka. Otwórz captions-pl-PL.txt w notepad++ i daj Format -> Koduj w UTF-8 (bez BOM) i zapisz plik. Wiem, że nie które galerie (zwłaszcza SIG) potrzebuje takiego kodowania.

Jak to pomoże to się cieszę a jak nie to poniżej opisałem jak to zrobić w SIGPlus, może coś pokombinujesz i zadziała Ci.

Ja korzystam z SIGPlus (http://joomlacode.org/gf/project/sigplus/frs/). Właśnie zobaczyłem że wyszła ciut nowsza wersja od mojej. Ja mam v1.4.2.9 więc pod nią będzie ten opis.

Tworzysz folder w lokalizacji, której ustaliłeś w konfiguracji pluginu (u mnie /images/), z którego będzie tworzona galeria (u mnie "test")
Do folderu "test" wrzucasz zdjęcia (u mnie 1,2,3,4.jpg)
W folderze "test" tworzysz nowy dokument tekstowy, nadajesz mu nazwę labels.txt (dla witryny bez zmiany języka); labels.xx-xx.txt (za xx-xx wstawiasz kod języka w witrynie wielojęzycznej).
WAŻNE Otwierasz labels.pl-pl.txt za pomocą N++ dajesz Format -> Koduj w UTF-8 (bez BOM) KONIEC WAŻNEGO no i wprowadzasz opisy zdjęć tak jak na przykładzie poniżej (każde zdjęcie w nowej linii).

1.jpg|Kwiatek pierwszy|No to opis do kwiatka pierwszego2.jpg|kwiatek drugi|opis do kwiata
3.jpg|3|brak opisu
4.jpg|aaa|<a href="adres html">4444</a>
W opisach możesz używać podstawowych znaczników html m.in. <b><a><i><u><br> itp do formatowania tekstu

Zapisujesz
Wchodzisz teraz do artykułu w którym ma być umieszczona galeria zdjęci i wstawiasz
{gallery}test{/gallery} zapisujesz artykuł i masz galerię zdjęć, gdzie każde zdjęcie ma indywidualny opis.
Pełna dokumentacja SIGPlus znajdziesz http://hunyadi.info.hu/en/projects/sigplus/advanced

Mam nadzieję, że pomogłem i pozdrawiam
damian302