PDA

Zobacz pełną wersję : Napis search przed wyszukiwarką



r0wl3n
06-06-2012, 00:21
Witam,

jako że jestem nowy mój problem może wydać się banalny, lecz proszę nie linczować mnie za to, gdyż próbując wszystkimi siłami, nie wiem jak sobie z nim poradzić. Wszystko może przedstawi screen-shot:

5506

nie wiem jak usunąć ten napis...

W pliku index.php po prostu mam tak:


<div id="search"><jdoc:include type="module" name="search" /></div>

PeFik
06-06-2012, 00:27
Wyłącz pokazywanie nazwy modułu szukaj, czyli wejdź do modułu od zaplecza - w trybie edycji i tytuł - Nie

p.s.
Nie grzeb w plikach .php jak nie potrafisz, to taka rada na przyszłość zabopobiegawczo. Od tego masz rozbudowane Zaplecze.

p.s.
Świetna sprawa z zrzutami ekranu, nie musiałem zgadywać.

r0wl3n
06-06-2012, 07:23
Najgorsze, że wchodząc w admina -> Rozszerzenia -> Moduły i wybierając moduł, pole "Pokaż tytuł" jest na ukryj... nadal jest napis

loocek
06-06-2012, 08:16
Najgorsze, że wchodząc w admina -> Rozszerzenia -> Moduły i wybierając moduł, pole "Pokaż tytuł" jest na ukryj... nadal jest napis

Najgorsze jest to, że oczekujesz pomocy, nie podając podstawowych informacji. Podaj link, ewentualnie jaki to szablon, ew. trochę więcej kodu z szablonu (przynajmniej ze 2 linijki przed)
Nie da się zobaczyć na obrazku skąd bierze się ten napis.

stepien86
06-06-2012, 08:57
Wykasuj również pamięc podręczną przeglądarki, ja kiedyś miałem podobny przypadek.

r0wl3n
06-06-2012, 09:31
Szablon jest zrobiony przeze mnie. Tutaj adres: http://www.black-design.pl/joomla/index.php
Część kodu:



<div id="con_right">
<div id="search">
<jdoc:include type="module" name="search" style="none" />
</div>
<div id="line">
</div>
<div id="news">
<jdoc:include type="component" />
</div>
</div>

Bazyl
06-06-2012, 09:40
Witam,

Może zajrzyj do modułu szukajki i zobacz, co masz tam powstawiane. I wykasuj...

p.s. Źle - wyświetli się domyślny tekst

loocek
06-06-2012, 09:45
W ustawieniach modułu -> opcje podstawowe -> Etykieta wyszukiwarki albo masz wpisane "search" wiec zmień/usuń, a jak nie ma to wpisz swoje "szukaj", a jeżeli chcesz w ogóle usunąć to do CSS dodaj:
.search label {display: none;}

r0wl3n
06-06-2012, 09:59
Etykieta wyszukiwarki mam puste, a napis nadal widnieje... Wersje joomla mam 2.5.4 i teraz jej nie ogarniam. W css swojej templatki wstawiłem
.search label {display: none;} a nawet próbowałem
#search label {display: none;} też nic nie daje... daje jeszcze screen z opcji modułu szukajki:

5507

Pi0tR
06-06-2012, 10:02
a nie masz tego przypadkiem na sztywno wpisane w index.php?

Bazyl
06-06-2012, 10:09
@loocek podał dobre rozwiązanie, a Ty nie wstawiłeś kodu do szablonu (ewentualnie oczyść cache Joomla! )

Możesz zastosować metodę nadpisywania szablonem i zbedny kod całkowicie usunąć.

PeFik
06-06-2012, 12:54
Nie ma już słowa "search" ani "szukaj" więc chyba sobie poradziłeś.