PDA

Zobacz pełną wersję : Superfish menu i wiele języków



Mick71
06-06-2012, 12:00
Mam Joomla 2.5.4, moduły Superfish menu oraz Vinaora Nivo Slider i domenę www.mojadomena.se (http://www.mojadomena.se) postawioną na home.
Wszystko działa jak należy, ale chciałbym zrobić stronę wielojęzyczną.
Próbowałem za pomocą dostępnej opcji w samej Joomla.

Strona jest w języku EN, a chciałbym dołożyć SV-szwedzki.
Ustawiłem menu dla EN i dla SV, dodałem menu i artykuły, włączyłem filtr języków, pojawiły się flagi do przełączania języków, jednak przy próbie zmiany języka na szwedzki, strona zawsze przenosi do angielskiego menu/artykułu, pomimo przyrostka w linku strony: "www. mojadomena.se/sv".
Próbowałem zmienić język domyśly na SV, ale to również nie pomogło.
Jak wyłączę angielskie menu, to menu nie ma równiez dla SV.
Znalazłem gdzieś informacje, że superfish menu działa tylko dla języka angielskiego, ale jakoś nie mogę się z tym pogodzić.

Czy ktoś miał podobny problem i udało się go rozwiązać?

damian302
06-06-2012, 15:03
Żeby korzystać z Zmiany języka w Joomla musisz stworzyć artykuły, moduły, pozycje menu w innym języku, w tym przypadku szwedzkim. Robisz to w następujący sposób:

Tworzysz nowy artykuł, nadajesz mu nazwę, kategorię, status, dostęp i tam masz rozwijaną listę Język. Z niej wybierasz szwedzki.
Tworzysz treść artykułu po szwedzku (po prawej stronie opcje artykuły wg uznania).
Teraz tworzysz menu (menu-> projektant menu -> utwórz menu)
Jak już masz menu tworzysz pozycję w tym menu do artykułu po szwedzku, ustawiasz także język na szwedzki i po prawej stronie powinieneś mieć "Skojarzone pozycje menu", rozwijasz to i ustawiasz z jaką pozycją ma być skojarzona Twoja pozycja po szwedzku no i zapisujesz.
Teraz tworzysz moduł menu, nadajesz mu nazwę itd oraz ustawiasz język na szwedzki, po prawej wybierasz menu szwedzkie i zapisz
Starałem się jak najprzejrzyściej napisać to i mam nadzieję, że zrozumiałeś przekaz :) jeśli jednak nie to pisz może pomogę jak będę wiedział jak

Pozdrawiam
damian302

Mick71
08-06-2012, 13:56
Dzięki za opisanie, krok po kroku.

Dla potomnych:
Okazało się, że jednej rzeczy nie zrobiłem tzn. nie ustawiłem "Skojarzone pozycje menu".
Po ustawieniu tej opcji nadal nie działała opcja kilku języków i wtedy przyszedł mi do głowy pomysł z wyłączeniem Prostych Adresów (wiem, że powinienem od tego zacząć) i zadziałało.

W związku z tym, iż chciałbym mieć Proste adresy mam pytanie, czy jest możliwość zrobienia strony wielojęzycznej z włączonymi Prostymi Adresami?
Może jest jakieś płatne rozwiązanie, jakiś moduł, Komponent?

Pozdrawiam,
Michał

damian302
08-06-2012, 18:40
Nie wiem czemu masz problem z tym, bo ja mam postawioną witrynę roboczą na localhost i mam włączone proste adresy i wielojęzyczność z Joomla i działa wszystko ładnie. Możliwe, że od samego początku tworzę polski artykuł, angielski, niemiecki i kojarzę wszystko na bieżąco.
Tak wyglądają u mnie adresiki

localhost/joomla25/index.php/en/contact-en
localhost/joomla25/index.php/pl/contact-pl
Jak możesz podaj adres strony na której masz problem, zobaczę, może coś wymyślę. A i ustaw te proste adresy, żebym wiedział o co chodzi :)