PDA

Zobacz pełną wersję : problem w instalacji skladnikow



matist
31-12-2006, 17:57
hejka


mam problem przy instalacji komponentow i modolow ...
gdy skopiuje wszystkie pliki instalacyjne do ///administrator/components/com_installer/component i wcisne install dostaje komunikat
Nie można utworzyć katalogu"/virtual/pl/info/garwolin/components/com_expose/" <- jako przyklad ....
gdy przy pomocy total commandera utworze taki katalog w //components to dostaje ten sam komunikat o bledzie ( ta metoda pomagala gdy instalowalem moduly)

dodam ze tworzac katalog nadaje mu prawa dostepu 777 i
media/możliweadministrator/components/możliwecomponents/możliweimages/stories/możliwe

jakies propozycje co jeszcze moge zrobic ?

matist
31-12-2006, 18:22
ok wiem ze juz byl taki temat ehh sorka za repost :(
moje ustawienai servera
Istotne ustawienia PHP::
Joomla! Emulacja Register Globals OFF (wył.)
Register Globals [Rejestruj globalne zmienne]:: ON (wł.) http://www.garwolin.info.pl/images/publish_x.png
Magic Quotes [Magiczne sekwencje sterujące]:: ON (wł.)
Safe Mode [Tryb bezpieczny]:: ON (wł.) http://www.garwolin.info.pl/images/publish_x.png
File Uploads [Wczytywanie plików]:: ON (wł.)
Session auto start [Automatyczny start sesji]:: OFF (wył.)
Session save path [Ścieżka zapisu sesji]:: /tmp Short Open Tags [Krótkie znaczniki]:: ON (wł.) Output Buffering [Buforuj dane wyjściowe]:: OFF (wył.) Open basedir [Katalog bazowy]:: /tmp:/var/tmp:/var/lib/php:/usr/lib/php:/usr/share/pear:/virtual/pl/info/garwolin Display Errors (Pokaż błędy):: OFF (wył.) Obsługa XML:: Tak Obsługa Zlib:: Tak Wyłączone funkcje:: system,mail,passthru,show_source,disk_free_space,d isk_total_space,fileowner,filegroup,fstat,is_link, link,linkinfo,lstat,readlink,symlink

i kolejne pytanie w stylu laika jak edytuje ustawienai server ? plik configuration.php ?

Dylek
31-12-2006, 18:37
Ustawienia serwera edytuje jego administrator - jego pros o zmiany

matist
03-01-2007, 14:05
ok wiec safe mode jest OFF ...
katalog tymczasowy jest "zapisywalny"
ale nadal podczas instalacji nowego komponentu wyskakuje blad ze nie moze utwrzyc katalogu :( jakies propozycje co jeszce powinienem zmienic ?

z gory dzieki !