PDA

Zobacz pełną wersję : Gotowe, kompletne tłumaczenie komponentu ankiety jvote system.



przem188
06-06-2012, 19:09
Zamieszczam do oceny tłumaczenie niesamowicie rozbudowanego komponentu ankiety - jvotesystem.

Strona producenta tutaj:

http://joomess.de/projects/jvotesystem.html

Demo systemu: http://joomess.de/projects/jvotesystem/demo.html


Wykonałem spolszczenie frontu, zaplecza oraz dokonałem zmian w szablonach i javascript w celu uzyskania całkowitego spolszczenia, bez zagubionych wstawek w języku angielskim.

Pliki spolszczenia wrzucać poprzez ftp na serwer ( cześć plików nadpisuje oryginalne pliki zainstalowanego komponentu)

5511

Proszę o uwagi i sugestie poprawek. Jak już wszystko będzie w porządku - spolszczenie umieszczę w plikowni.

wini74
27-06-2012, 09:01
czy to jest tłumaczenie do 2.05 bo mi coś nie wchodzi Twoje tłumaczenie

przem188
27-06-2012, 09:41
Tak, do tej wersji - ja mam wersję kupioną - bez informacji o autorze, która się wyświetla na stronie. Pliki tłumaczenia poprzez ftp dopisujesz w odpowiednie foldery. To nie jest instalacja.

wini74
27-06-2012, 10:17
dokładnie tak zrobiłem i nic

a może to problem wersji, ja sprawdzałem spolszenie na wersji free

przem188
27-06-2012, 11:19
nie, to nie jest problem wersji.
Pamiętej, że pliki językowe akurat ten system przechwywuje we własnym folderze ,a nie w głównym folderze lanquages Joomli. Może to jest powód. Wszystkie pliki wrzucasz do odpowiednich folderów w components - jvotesystem- i administrator/components/jvotesystem

zwiastun
27-06-2012, 12:06
Przyczyną są drobne błędy w plikach językowych:
W pliku definiującym język zaplecza komponentu poprawić trzeba trzy wiersze 109, 112 i 134
W wierszach 109 i 112 wewnątrz tekstów po prawej stronie są cudzysłowy. Tak nie można. Jeśli chcemy użyć cudzysłowia, trzeba zastosować kod "_QQ_". Wiersze te powinny brzmieć wiec:

P_SHORTCOUNTANSWER_DESC="Wyświetlanie odpowiedzi zostanie skrócone do n znaków. Możesz używać "_QQ_"[więcej ...]"_QQ_", aby wyświetlić całą odpowiedź."
P_SHORTCOUNTCOMMENT_DESC="Wyświetlanie komentarza zostanie skrócone do n znaków. Możesz używać "_QQ_"[więcej ...]"_QQ_", aby wyświetlić cały komentarz."
Drugie zdanie można by też przetłumaczyć Możesz używać odnośnika Więcej, aby wyświetlić..."

W wierszu 134 brakuje znaku cudzysłowu na końcu wiersza.

W pliku definiującym język witryny komponentu błąd jest w wierszu 210, który po prostu trzeba usunąć. Chodzi o wiersz:
Chart_Type="Typ wykresu"
W kluczach nie można używać małych liter. Ta stała językowa jest zdefiniowana poprawnie w następnym wierszu:
CHART_TYPE="Typ wykresu"

PS. W istocie, nie wiadomo czemu, komponent nie umie korzystać z plików językowych umieszczonych w standardowych katalogach, choć powinien. Stąd sugerowałbym poprawienie paczki z plikami polskimi - zachowanie w paczce dokładnych ścieżek do katalogów (a wiec nie admin, ale administrator/components/com_jvotesystem oraz nie site ale /components/com_jvotesystem).

wini74
22-08-2012, 13:32
odświeżam temat, jest już może jakieś poprawione tłumaczenie tego komponentu??

przem188
23-08-2012, 18:07
Proszę bardzo - spolszczenie po poprawkach.


Do zestawu dołączam dodatkowe pliki, w których również musiałem ingerować, ze względu na to, że nadal cześć komunikatów nie była dostępna w plikach językowych, co powoduje, że zawsze były wyświetlane w języku angielskim. Teraz nie zobaczysz ani jednego napisu nie po polsku - oprócz jednego - że wykres kołowy nie jest obsługiwany w tej przeglądarce - Your browser does not support charts . Za cholerę nie mogę znaleźć skryptu, w którym ten komunikat jest zaszyty.

Pamiętać należy o jeszcze jednym - ja posiadam komponent w wersji legalnie zakupionej - wersja free będzie wyświetlać komunikat o autorze komponentu na stronie frontowej. Wersja komercyjna tego nie robi.


Jak działa komponent w polskiej wersji - mozna zobaczyć tutaj: www.glucholazyonline.com.pl (http://www.glucholazyonline.com.pl) ( o ile będzie aktywny - sonda jest czasowa ). Niestety nie jest w stosunku do dema wyświetlany w zaawansowanej postaci - komponent ma jeszcze pewne błędy wieku dziecięcego, np. pokazuje opcje edycji sondy użytkownikom nie mającym uprawnień.

temat poruszyłem na forum producenta komponentu:

http://joomess.de/forum/jvotesystem/1447-deny-public-access.html

Wygląd w pełni spolszczonego komponentu ( widok dla administratora strony - są wyświetlane opcje edycji, usunięcia sondy oraz informacja o autorze sondy):

wini74
23-08-2012, 21:10
muszę więcej czasu spędzić, bo nie do końca wiem co gdzie powgrywać, jak mi się uda to dam znać