PDA

Zobacz pełną wersję : Simple Image Gallery - wyśrodkownie galerii



baszek
07-06-2012, 11:20
Witam
Czy ktoś się orientuje jak wyśrodkować całą galerię? Domyślnie jest umieszczona po lewej. Próbowałem w artykule jak wklejam galerię - {gallery}galeria{/gallery} wrzucać znaczniki typu <center> lub div center, ale nie działa w ten sposób. Znalazłem, również plik css galerii, który wygląda następująco:

Bazyl
07-06-2012, 11:25
Hej,

Podaj link do strony

baszek
07-06-2012, 11:27
www.barbazylia.com

Bazyl
07-06-2012, 11:40
Dopisz w template.css, wiersz 12, szerokość dla listy z obrazkami. Np. width: 630px

Adres pliku css: http://www.barbazylia.com/plugins/content/jw_simpleImageGallery/jw_simpleImageGallery/tmpl/Polaroids/css/template.css

baszek
07-06-2012, 11:52
Tak - znalazłem :-) Dzięki wielkie - działa!

Bazyl
07-06-2012, 11:55
Super!
http://fundacja.joomla.pl/pomagaj

r2d2
11-06-2012, 12:07
a czy jest możliwość, by zrobić wyrównanie do lewej? chodzi mi o to, zeby umieścić jeden obrazek w nagłówku artykułu i żeby tekst go otaczał (z prawej najlepiej). Teraz gdy umieszczam jakiś obraz, używając tego dodatku, to teks się ukazuje pod nim, a chciałbym by pokazywał się obok.

damian302
11-06-2012, 14:42
@r2d2
Przed całym artykułem, na początku dodajesz taki kod


{gallery id=jakies_id layout=hidden lightbox:contextmenu=0 deftitle="Jakiś_domyślny_tytuł"}folder_galerii{/gallery}

jeżeli pobierasz nazwy zdjęć z pliku tekstowego to usuń

deftitle="Jakiś_domyślny_tytuł
Później tam gdzie chcesz wstawiasz zdjęcie, nadajesz mu wyrównanie do lewej w edytorze, no i wstawiasz TUŻ przed zdjęciem
{gallery link=jakies_id} no a za zdjęciem znacznik zamykający
{/gallery}
Najlepiej wstawiać przy przełączonym widoku na kod HTML wtedy mamy pewność że znaczniki galerii znajdują się TUŻ przed i za zdjęciem
Jeżeli masz więcej takich galerii w jednym artykule to pamiętaj, że ID ma być unikatowe

r2d2
12-06-2012, 16:15
@damian302 niestety nie zadziałało mi. Zrobiłem jednak coś innego. Otworzyłem plik jw_simpleImageGallery/tmpl/Polaroids/default.php wrzuciłem zawartośc do tabeli z wyrównaniem do lewej. Pewnie to trochę chłopskie rozwiązanie, ale załatwiło sprawę.