PDA

Zobacz pełną wersję : Zmiana układu strony podczas wyswietlania artykułu



Lotar
07-06-2012, 21:10
Witam serdecznie.

Stworzyłem prosty szablon dla joomli 2.5 i mam problem z dostosowaniem zaplanowanego układu kolumn.

Układ strony głównej jest jednokolumnowy. Układ listy artykułów w kategorii jest dwukolumnowy. Do oddzielenia układów wykorzystałem funkcję, którą oferuje nam joomla.


<?php if($this->countModules('pozycja modułu')) : ?>
html układu jednokolumnowego
<?php endif; ?>
html układu dwukolumnowego


Chciałbym aby układ wyświetlania artykułu był także jednokolumnowy, tak jak strona główna.

Jeśli ktoś nie zrozumiał to wytłumaczę problem w prostszy sposób. Ze strony głównej (układ jednokolumnowy) klikamy w menu np artykuły. Otwiera się nam lista artykułów w kategorii ( układ dwukolumnowy). Po kliknięciu w któryś z artykułów z tej listy otwiera się nam strona artykułu (układ jednokolumnowy).

Moduły przypisuje się tylko do pozycji menu i tutaj bedą one widoczne zarówno przy wyświetleniu listy kategori jak i jakiegoś artykułu z tej listy. Wszytsko to bowiem jest przypisane do tej samej pozycji menu. Gdyby tak odłączyć wyswietlanie modułów podczas wyświetlania artykułu, a zostawić je podczas wyswietlania listy kategorii. Wtedy mógłbym wykorzystać funkcję countModules. Niestety chyba się tak nie da.

Wie ktoś jak wyłączyć wyświetlanie modułów podczas wyswietlania artykułu?

Bazyl
07-06-2012, 21:32
Witam,

Nie wiem, czy dobrze zrozumiałem: warunek, który wyświetli kolumnę tylko jeśli nie jesteśmy obecnie w artykule?
Może

if (JRequest::getCmd('view')!='article')
Może http://wiki.joomla.pl/index.php/Ukrywanie_kolumn

Lotar
07-06-2012, 22:35
Dzięki. Właśnie o to mi chodziło. Teraz mogę przypisywac dodatkowe klasy tylko dla widoku artykułu.

Korzystam z dodatku K2 i wystarczyło zamienić 'article' na 'item', aby wszystko grało.
To forum jest wielkie. Dzięki.