PDA

Zobacz pełną wersję : Jak wstawić logo w konkretne miejsce szablonu



ksynio
07-06-2012, 23:08
Witam
Mam taki problem z zamieszczeniem wlasnego logo w konkretnym miejscu szablonu. Jest to moja pierwsza strona wiec prosze o wyrozumialosc. Narazie dla proby umiescilem ja na cba.pl (www.sinus-serwis.cba.pl (http://www.sinus-serwis.cba.pl)) . Szablon to silver perfection. A wiec do rzeczy: chcialem umiescic logo swojej firmy obok napisu Serwis maszyn budowlanych. Standardowo w szablonie znajowal sie tam gif "search" jednak nie byl tam uaktywniony modul wyszukiwania. Wiec pomyslalem ze poprostu podmienie samego gifa z wlasnym logo i bedzie dobrze, jednak logo sie nie wyswietla. Probowalem roznych kombinacji (bardziej metoda prob i bledow- prosze mi wybaczyc moj nieprofesjonalizm, ale nie zajmuje sie tym zawodowo) ale nic to nie daje.
Mam jeszcze jeden problem: chcialbym podniesc caly bodajrze main content i prawe menu do gory. Probowalem cos robic z wysokoscia headera jednak to nie wplywa wogole na polozenie tych elementow. Zmienialem wartosci w pliku template.css dotyczace main body jednak tez nie moge przesunac tych elementow tak jakbym chcial.
Jesli mam wstawic jakis kod to dajcie znac jaki.

---------- Post dodany o 21:08 ---------- Poprzedni post był o 20:11 ----------

Z logiem juz sie uporalem. Jednak jak ktos mialby pomysl odnosnie drugiego problemu to bardzo prosze o pomoc :)

loocek
09-06-2012, 16:09
jak ktos mialby pomysl odnosnie drugiego problemu
wrapper1
na przyszłość zaopatrz się w Firebug'a i naucz sie z nim obchodzić to takie proste rzeczy sam sobie będziesz mógł robić

ksynio
11-06-2012, 11:34
Juz sie zaopatrzylem. Dzieki za ta wskazowke z wrapperem. Mam jeszcze taki maly problem odnosnie szerokosci strony. Jest troche za szeroka poniewaz pokazuje sie na dole pasek do przesuwania. Probowalem cos przestawiac sam z szerokoscia strony ale wtedy zmienia mi sie szerokosc tego szarego tla.

nikszal
11-06-2012, 19:31
Zmniejsz obrazek w headerze (header.png).

Teraz ma on długość 967px plus dwa marginesy po 20px każdy = 1007px. Obok masz drugiego, pływającego div-a (header_text) o długości 490px.
Razem ta część strony jest długa na 1497px i stąd poziomy pasek przewijania.