PDA

Zobacz pełną wersję : Brak dostępu do zarządzania szablonem business8



czarkowsky
08-06-2012, 15:27
Zainstalowałem szablon business8. Gdy w panelu administratora wchodzę w Rozszerzenia -> Szablony -> Style i wybieram ten szablon pojawia sie komunikat "String could not be parsed as XML". Nie wiem jak sobie z tym poradzić.

zwiastun
10-06-2012, 02:42
Masz bład w pliku xml, nie sposób pomóc bez pliku. Odczytaj go w przeglądarce IE, wyświetli Ci, gdzie i jaki jest błąd.

czarkowsky
11-06-2012, 09:38
Nie wiem o który plik xml chodzi. Czy mowa o info.xml z szablonu business8 w folderze templates, czy inny z rozszerzeniem .xml?

zwiastun
11-06-2012, 12:19
A uczestnicy forum to skąd mają wiedzieć? Nie sądzę, żeby w pakiecie było 50 plików xml do sprawdzenia.

czarkowsky
12-06-2012, 11:17
Dopiero zacząłem naukę Joomli (chociaż na forum zarejestrowałem się w 2009 roku).
Wcześniej pracowałem na Php-fusion, który w przypadku błędu precyzował plik i linijkę stwarzającej problem. Podobnie jest z Drupalem. Tutaj komunikat podaje jedynie rozszerzenie pliku. Sądziłem, że ta lakoniczna informacja wynika z tego, że administratorowi powinno to wystarczyć.
W samym szablonie jest 13 plików xml, natomiast w pakiecie Joomla ok. 270 nie wliczając templatek.
Moje pytanie nie wynika z tego, że mi się nie chce, ale z tego, że nie poznałem jeszcze na tyle Joomli, aby intuicyjnie próbować wytypować lokalizację powstawania błędu lub przynajmniej zawęzić zakres wyszukiwania. Próbowałem przez wyszukiwarkę, ale czytaj tutaj... (http://forum.joomla.pl/showthread.php?64017-Jak-efektywnie-szuka%C4%87-na-forum&p=286213&highlight=#post286213)
Mam nadzieję, że mnie rozumiesz! Przy okazji dziękuję za zainteresowanie tematem i chęć pomocy!

zwiastun
12-06-2012, 11:35
W plikach szablonu powinieneś mieć plik templateDetails.xml. ALe to może być tez plik inaczej nazwany. To chodzi najpewniej o plik w głównym katalogu szablonu.
W przypadku plików xml parser, niestety, nie podaje, gdzie jest błąd - dlatego sugerowałem Ci uruchomienie pliku (plików) bezpośrednio w przeglądarce Internet Explorer - ta zgłasza, gdzie jest błąd

czarkowsky
12-06-2012, 12:00
Przy próbie otwarcia templateDetails.xml Explorer wyrzuca komunikat:

Nie można wyświetlić strony XML Nie można przeglądać wejścia XML przy użyciu arkusza stylów . Popraw błąd, a następnie kliknij przycisk Odśwież lub spróbuj ponownie później. Błąd systemowy: -2146697210. Błąd podczas przetwarzania zasobu 'http://www.joomla.org/xml/dtd/1.6/template-install.dtd'.

zwiastun
12-06-2012, 12:21
Podrzuć ten plik

czarkowsky
12-06-2012, 13:30
templateDetails.xml:

<?xml version="1.0" encoding="utf-8"?>
<!DOCTYPE install PUBLIC "-//Joomla! 1.6//DTD template 1.0//EN" "http://www.joomla.org/xml/dtd/1.6/template-install.dtd">
<extension
version="2.5"
type="template"
method="upgrade">
<name>business8</name>
<version>1.0.1</version>
<creationDate>March 2012</creationDate>
<author>JM-Experts.com</author>
<authorEmail>info@jm-experts.com</authorEmail>
<authorUrl>http://www.jm-experts.com</authorUrl>
<copyright>Copyright (C) Jm-Experts!. All Rights Reserved.</copyright>
<license>license GNU/GPLv3 http://www.gnu.org/licenses/gpl-3.0.html</license>
<description>JM Business8 for Joomla 2.5</description>
<engine>t3</engine>
<files>
<filename>component.php</filename>
<filename>favicon.ico</filename>
<filename>index.html</filename>
<filename>index.php</filename>
<filename>info.xml</filename>
<filename>params.ini</filename>
<filename>template_thumbnail.png</filename>
<folder>core</folder>
<folder>css</folder>
<folder>images</folder>
<folder>info</folder>
<folder>blocks</folder>
<folder>local</folder>
</files>

<languages>
<language tag="en-GB">en-GB.tpl_business8.ini
</language>
</languages>
<administration>
<languages folder="admin">
<language tag="en-GB">en-GB.tpl_business8.ini
</language>
</languages>
</administration>

<positions>
<position>hornav</position>
<position>breadcrumbs</position>
<position>search</position>
<position>banner</position>
<position>left</position>
<position>right</position>
<position>top</position>
<position>user1</position>
<position>user2</position>
<position>user3</position>
<position>user4</position>
<position>user5</position>
<position>user6</position>
<position>user7</position>
<position>user8</position>
<position>user9</position>
<position>user10</position>
<position>user11</position>
<position>footer</position>
<position>syndicate</position>
<position>debug</position>
<position>mega1</position>
<position>mega2</position>
<position>top-panel</position>
</positions>

<config>
<fields name="params" addfieldpath="/plugins/system/jat3/jat3/core/element">
</fields>
</config>
</extension>

zwiastun
12-06-2012, 13:49
Powodem jest błędny adres w drugim wierszu. Wywal cały ten wiersz i powinno zadziałać. Określenie typu dokumentu nie jest konieczne.

czarkowsky
12-06-2012, 14:58
No niestety, pojawia się ten sam komunikat.

zwiastun
12-06-2012, 15:15
Nie rozumiem, skąd się bierze polega Twój problem. Pobrałem business8_0.1_installer_J25.zip i zainstalowałem bez żadnej ingerencji w pliki.

czarkowsky
13-06-2012, 11:37
Rzeczywiście business8_0.1 śmiga ładnie do momentu zainstalowania rt_quasar-bundle.zip. No chyba, że nie wolno instalować tych dwóch szablonów równocześnie, lub trzeba dokonać jakichś zmian w ustawieniach? W przeciwnym razie, przy wyłączonym podglądzie modułów, po wybraniu business8_0.1 w stylach tego szablonu pojawia się komunikat, o którym pisałem.

nikszal
13-06-2012, 19:50
Masz zainstalowaną ostatnią wersję szablonu rt_quasar-bundle ? Na stronie rockettheme (http://www.rockettheme.com/joomla-downloads/free/1226-quasar) ostatnia modyfikacja tego szablonu jest z dnia 11 czerwca 2012 (wersja 1.1).

czarkowsky
14-06-2012, 10:02
Na wszelki wypadek odinstalowałem szablon rt_quasar_bundle i zainstalowałem wskazaną przez Ciebie wersję, ale to niestety nie pomogło.
Po informacji @zwiastuna (http://forum.joomla.pl/member.php?8-zwiastun), że u niego panel konfiguracji szablonu wyświetla się prawidłowo zainstalowałem Joomlę! i szablony od nowa, obserwując kiedy pojawi się ten problem. Zarówno w pracy, jak i w domu na kompie problem i komunikat jest taki sam i występuje w tym samym momencie.
Najbardziej z tej całej sytuacji, jako osobę początkującą martwi mnie brak możliwości zlokalizowania błędu przez Joomlę! lub inną aplikację i szukanie na chybił trafił.

zwiastun
14-06-2012, 10:17
W szablonie business8_0.1 tylko w pliku templateDetails.xml jest odwołanie do typu dokumentu (w 2. wierszu). Pisałem Ci już, że wiersz ten można spokojnie usunąć. Odwołanie do typu dokumentu nie jest potrzebne, a ponieważ plik, do którego się ten wiersz odwołuje, nie istnieje, może się zdarzyć sytuacja, którą opisujesz. usunięcie wiersza na 100% rozwiązuje problem. Innej możliwości nie ma i być nie może! Jeśli jest, oznacza, że nie usunąłeś z pliku wspomnianego wiersza.

czarkowsky
14-06-2012, 13:05
@zwiastun robię wszystko zgodnie z Twoimi poradami. Dla pewności kilka razy na nowo instalowałem Joomlę! Jaki byłby sens pytać, a później nie słuchać porad?
Po usunięciu drugiego wiersza w pliku templateDetails.xml opisywany błąd nadal występuje, chociaż w IE plik otwiera się poprawnie. Zaraz po zainstalowaniu szablonu na "czystej" Joomli! jest ok, ale po doinstalowaniu innych szablonów(na pewno poinstalacji rt_quasar_bundle) problem powraca i zostaje nawet po ich odinstalowaniu...
Myślę, że nie ma sensu wałkować tego tematu, bo nie chcę nadużywać Waszej uprzejmości i szkoda Waszego czasu, a pewnie jeszcze nie raz będę potrzebował pomocy. Bardzo Wam dziękuję!

zwiastun
14-06-2012, 13:19
Powodem nie jest na pewno szablon business8_0.1. Nie ma takiej możliwości. Jeśli usunąłeś wiersz, to w plikach szablonu go nie ma, wiec nie może zgłaszać błędu z powodu, który został usunięty.
W Joomla 2.5 masz do dyspozycji różne style szablonów. Po co instalować dodatkowe?

nikszal
14-06-2012, 13:22
Powodem nie jest na pewno szablon business8_0.1. Nie ma takiej możliwości.
Powodem też nie jest szablon rt_quasar_bundle, bo zainstalowałem oba i nie mam z nimi problemu.

zwiastun
14-06-2012, 13:29
Możliwe, że gdzieś cache'ani :)

nikszal
14-06-2012, 13:38
Niezupełnie.

Szablon rt_quasar wymaga posiadania wszystkich bibliotek instalowanych wraz z szablonem rt_gantry.
Bez nich jest kiszka.

czarkowsky
17-06-2012, 13:22
...powracam do tematu, bo odpaliłem do ćwiczeń Joomlę na darmowym serwerze tutaj (http://www.mizell.cba.pl). Zainstalowałem m.in szablon business8 (usunąłem drugą linijkę w pliku templateDetails.xml), ale efekt niestety taki sam jak na localhoscie. Może ktoś w wolnej chwili zerknie, być może popełniam jakiś "szkolny błąd"...
Dostęp do panela administratora: użytkownik i hasło: admin.

zwiastun
17-06-2012, 14:17
Mas dwa frameworki - gantry i jat3. Efektem jest konflikt. Wyłącz dodatek systemowy gantry i będziesz mógł edytować szablon busisness.
PS
Takie podawanie danych do zaplecza na publicznym forum nie jest rozsądne.