PDA

Zobacz pełną wersję : wywalenie niektórych pozycji z szablonu listy kategorii



tier
11-06-2012, 08:41
Witam. Panowie powiedzcie mi jak wywalić niepotrzebne pola z listy kategorii produktów? Chodzi mi o pola pokazane na screenie
http://pliki.webserver.lukman.pl/fot22.png Chciałbym wywalić symbol i opis. Jak to zrobic?

pozdrawiam

tier
18-06-2012, 08:52
jakieś sugestie? walczę z tym od tygodnia i nie mogę sobie poradzić. Nawet nie wiem w jakim pliku tego szukac :/

PeFik
18-06-2012, 09:52
A jaki to komponent, waść wszak nie dodał, a wypadało.
Jesli mnie oko nie myli to VM, zatem edycja szablonu VM, albo prosta zabawa z CSS

tier
18-06-2012, 10:11
to dotyczy komponentu virtuemarta, zadnego dodatkowego. Takie wyglad listy kategorii jak na poprzednim screenie daje ustawienie szablonu: Flat Product List (fixed to 1 product per row, using a table) A mi potrzeba z tego wywalic pola opis, kod. Nie wiem w jakim to pliku w szablonie :/ pomocy. Za pomocą CSS chyba nie uda się wywalić pól z listy kategorii bo cssem mozna chyba tylko kolory, rozmiary etc. Chyba ze sie myle...

zwiastun
18-06-2012, 10:15
W CSS istnieje atrybut visibility:hidden, który pozwala ukrywać obiekty.

tier
18-06-2012, 10:25
sprawdzilem za pomoca firebuga i to wyglada nastepujaco:

<div class="buttons_heading">

<h3>ZESTAWY DLA DZIECI </h3>

<div style="text-align:left;"> </div>

<form name="order" method="get" action="http://cmielow.gorzyca.pl/index.php">

<table width="100%">
<tbody>
<tr class="sectiontableheader">
<th>Nazwa</th>

<th>Symbol</th>

<th>Cena</th>

<th>Miniatura</th>

<th>Opis</th>

<th>Aktualizuj</th>


</tr>

w pliku template.css klasa sectiontableheader wyglada nastepujaco:

.sectiontableheader {
background: none repeat scroll 0 0 #CCCCCC;


}

.sectiontableheader th {
padding: 5px 2px;


}

.sectiontableentry1 td, .sectiontableentry2 td {
padding: 3px;


}

.sectiontableentry1 td {
background: none repeat scroll 0 0 #EFF0F0;


}

.module .sectiontableentry1 td, .module .sectiontableentry2 td {
background: none repeat scroll 0 0 transparent;


}

chyba jednak tu nie ma mozliwosci aby pozbyc sie tych pol :/

PeFik
18-06-2012, 11:27
zatem robótki ręczne.

tier
18-06-2012, 11:47
tak, ale gdzie i co robic :/

zwiastun
18-06-2012, 12:06
walczę z tym od tygodnia i nie mogę sobie poradzić

Hmmm
A może zamiast "walczyć", spróbuj zajrzeć do katalogu z komponentem VM w katalogu components swojej instalacji Joomla. Jeden rzut okiem na zawartość pokazuje, ze jest w nim katalog /js (zapewne skrypty JavaSdcript), /shop_image - zapewne obrazki oraz /themes, a wiec tematy (wzory), a w nim głębiej default i templates.
Zbadanie tego katalogu na pewno zajmie Ci mniej czasu, niż oczekiwanie, aż ktoś poda Ci na tacy, w którym pliku jest to, czego akurat potrzebujesz.

To nie jedyna droga dotarcia do potrzebnej Ci informacji. Dawno już nie miałem do czynienia z VM, ale doskonale pamiętam, że w konfiguracji VM jest strona, na której definiowane są szablony sklepu, kategorii, produktów. I pamiętam, że gdy tłumaczyłem VM, to w objaśnieniach pół była informacja o tym, gdzie te szablony się znajdują. A jeśli nie było jej w tłumacznieu, to na 100% jest w omówieniu VM na www.wiki.joomla.pl.

Nawet zważywszy, ze w organizacji katalogów VM nastąpiły drobne zmiany, to posługując się opisem na wiki trafiłbym do interesującego Cię pliku w 5 minut. A Ty go szukasz od tygodnia...

tier
20-06-2012, 11:03
podaje rozwiązanie:

z pliku ../templates/browse/includes/browse_listtable.tpl.php nalezy wywalic te pozycje ktore chcemy np. pozycja KOD to bedzie:
linia 15
$tableheader[] = $VM_LANG->_('PHPSHOP_CART_SKU');
spowoduje to usuniecie pola KOD w tytule tabeli

oraz linia 40:
$data[$row][] = $product['product_sku'];

spowoduje ze nie zostanie utworzona tabela KOD

tak samo można usuwać inne pozycje.

pozdrawiam