PDA

Zobacz pełną wersję : problem z dostaniem się do zaplecza joomli 2.5 chyba przez konflikt uprawnień admina



Romi
11-06-2012, 12:54
Hej,
Joomla 2,5, strona: www.kuratorzy.ugu.pl (http://www.kuratorzy.ugu.pl) - problem z dostaniem się do zaplecza - wyrzuca błąd 500 - An error has occurred.


Czy może ktoś doradzić mi jak wrócić do poprzednich ustawień uprawnień administratora ponieważ: administratora i zarazem super usera dołączyłem do kilku innych grup mających ograniczone uprawnienia. (Prawdopodobnie stworzyłem konflikt uprawnień) Obecnie mogę zalogować się na stronie jako zwykły uzytkownik używając loginu i hasła administratora ale nie moge się zalogować w panelu administracyjnym (zapleczu) mojej strony. Podobny problem został przedstawiony i rozwiązany na stronie http://forum.joomla.pl/showthread.php?63289-Problem-z-Panelem-Kontrolnym-SuperAdmin-Joomla-2-5&highlight=konflikt+uprawnień

"Chciałem aby określeni użytkownicy po wejściu mieli dostęp do wyznaczonej treści - zrobiłem to przez przypisanie dostępu do określonym artkułom (problem jest taki, że artykułowi można nadać 1 dostęp). Takie rozwiązanie powoduje, że nawet SuperAdmin po zalogowaniu się z Fronta nie wydzi artykułów przypisanych innym użytkownikom. Pomysł był taki, że jeżeli SuperAdmin będzie miał funkcje największego góru + funkcje każdego z mniejszych - to wtedy Admin będzie naprawdę Super. Mam jeszcze jeden pomysł, ale zobaczymy. Joomla jest wszakże genialnym narzędziem, którego pełnej funkcjonalności nie znają nawet sami jej twórcy ... no może Chuck Norris ... i ksiądz Mateusz
Sprawa rozwiązana - po kilku godzinach zmian i przeglądu tabel okazało się, że odpowiedzialna jest tutaj tabela user_usergroup_map. Na to wygląda, że odpowiada ona za to - jakie funkcje zostaną przypisane określonym użtkownikiem".


Poprzez PhpMyAdmin wszedłem do bazy i w tabeli *_usergroups wyrzuciłem inne grupy uzytkowników i pozostawiłem tak jak było porzednio "admina" i "super usera". To niestety nie pomogło.
Z przytoczonego rozwiązania wynika, że należy coś zrobić z tabelą user_usergroup_map ale nie mam pojęcia co. Czy ktoś może łopatologicznie powiedzieć mi co?
Tak wygląda moja tabela: (mam nadzieję, że się wczytała, bo na razie jej nie widać).

A może niepotrzebnie mieszałem w tabeli "*_usergroups" a jedynie należało w "user_usergroup_map". Na pewno dodatek autentykacji jest włączony, jedynie niepokoi mnie wartość "0" w polu "id".

Przed dołączeniem "admina" do innych grup - wszystko ładnie chodziło, po tej zmianie, zapisaniu i wylogowaniu, dostęp do zaplecza stał się niemożliwy.

A może łatwiej byłoby stworzyć nowe konto admina "admin2" ale nie mam też pojęcia jak.

Dzięki z góry za podpowiedzi
Romi

Romi
12-06-2012, 08:23
Temat do zamknięcia.
Problem rozwiązany. Rzeczywiście był konflikt uprawnień, które teraz udało mi się zmienić przez phpmyadmin w tabeli user_group_map. Laików takich jak ja informuję, że są dwie tabele o takim rozszerzeniu (user_group_map) z różnymi prefixami. W jednej z nich pokazane są utworzone grupy a w drugiej - grupy do których należy każdy z użytkowników włącznie z adminem. I to w tej drugiej tabeli należy dokonać zmian przy takim, jak mój, problemie.
Poza tym jak się dobrze poszpera w necie to ta cała baza przestaje być taka straszna.
Pozdrawiam wszystkich.