PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z modułem JoomlaPack



tominet
12-06-2012, 16:58
Witam Wszystkich, mam problem z modułem JoomlaPack. A mianowicie - domenę i serwer mam na "home.pl" i od dwóch lat miałem tylko prosty szablon jako wizytówka a teraz od paru tygodni walczę z natchnieniem lepszego wyglądu i zacząłem się bawić w Joomla 1.7.3
Żeby nie kasować wcześniejszej prostej strony, zrobiłem inny katalog w których zainstalowałem Joomla. I do testów wszystko działało prawidłowo dopóki nie musiałem zmienić przekierowanie ścieżki katalogu żeby odpalał się nie ...home.pl tylko ...pl
Kontaktowałem się z pomocą home.pl i dużo mi pomogli. Jednak jeśli instaluję następny moduł to zaczynają być kłopoty z katalogami, lub
zainstalowałem moduł JoomlaPack i zainstalował mi się prawidłowo jednak po kliknięciu na ten moduł wyświetla mi komunikat:

Fatal error: Cannot make static method JModel::getInstance() non static in class JoomlapackModelRegistry in /administrator/components/com_joomlapack/models/registry.php on line 30

w tym pliku, w pozycji 30 jest taki opis: class JoomlapackModelRegistry extends JModel

Co w tym pliku muszę poprawić żeby zadziałało uruchomienie tego modułu??

Pozdrawiam
Tomek

Karol99
12-06-2012, 17:03
Dlaczego pracujesz na starych wersjach programów?

Aktualna wersja J! to 2.5.4.

JoomlaPack istniał tylko w wersji dla J! 1.5.x, ale od dawna nie jest rozwijany - jego następcą jest Akeeba Backup (istnieje w wersjach dla J! 1.5. i 2.5)

tominet
12-06-2012, 18:19
Wielkie dzięki. Przynajmniej nie będę więcej walczył żeby się nie przejmować. Moja informacja - joomla 1.7.3 zainstalowałem tylko przez to że mam zakupiony serwer wraz z domeną w Home.pl a tam w panelu jest funkcja oferowanego modelu z "ich" strony, więc tylko przez to zainstalowałem Joomla 1.7.3. Jestem tylko ciekawy czy nie będę mniał z problemem migracji na 2.5 jeśli home nie wspiera jeszcze tego modelu.

Pozdrawiam