PDA

Zobacz pełną wersję : Strona startowa problem



maniek95
13-06-2012, 16:23
Witajcie. Mam problem z moją stroną startową. Otóż gdyż chcę jakąś pozycję menu ustawić żeby była jako strona startowa(domyślna) to nie mogę.
Na internecie czytałem, że przy tworzeniu nowej pozycji menu powinno tam być "typ"-->"komponent" i "Strona startowa" lecz u mnie nie ma do wybory typu "Komponent" ani nic podobnego. Są tam tylko opcje z artykułami, kategoriami i takie tam. Przeszukałem wszystko i nic. Można doinstalować ten komponent ? Szukałem ale nic..
Proszę bardzo o pomoc.

moje
13-06-2012, 17:37
Bo teraz stronęs tartową wybierasz na stronie z listą pozycji menu i ta pozycja, przy której jest żółto-pomarańczowa (czy jakoś tak) gwiazdka w kolumnie Start, jest Twoją stroną startową. Jest to rozwiązanie, które pozwala wybrac dowolny rodzaj strony jajko stronę startową.

Polecam zajrzeć na wiki.joomla.pl/index.php/Pomoc16:Ekrany_pomocy

maniek95
13-06-2012, 19:00
Tak, doskonale wiem, lecz przy mojej pozycji "Strona startowa" nie ma możliwości wybrania jej na startową, bo piszę, że musi być to typu menu typu "komponent"

moje
13-06-2012, 19:01
To masz stara wersję Joomla albo starą dokumantację/stary kurs do nowej wersji Joomla. Aktualna wersja to 2.5.4 : )