PDA

Zobacz pełną wersję : Komponent w artykule



maniek95
14-06-2012, 20:13
Witajcie.
Macie jakiś pomysł aby umieścić komponent w artykule??
Próbowałem "Plugin Include component" - dodatku, ale po wpisaniu później w treści artykułu {component url='.......' } wyświetla mi się w artykule tylko tekst.

kacper1972
14-06-2012, 23:14
??? a po co?? to?? najpierw dowiedz się czym jest komponent i jaką rolę pełni w Joomla!. Potem popatrz na artykuł jako formę komponenty. Po odpowiedzi dowiesz się zę nie przewidziano możliwości dodania komponentu do artykułu!!! Teraz tak, jeśli dany komponent ma Plugin na JED poznasz to literze P.
Reasumując nie ma możliwości dodnia komponentu do arta jak to chcesz zrobić, ale możesz użyć Plugina czyli dodatku, o ile przewiduje to komponent.
Jednak pytanie ponawiam - po co jak komponent wywołujesz za pomoca menu.

maniek95
15-06-2012, 07:12
Bo chciałbym mieć dostęp do jednego komponentu bezpośrednio z witryny a nie z zaplecza.

TLo
15-06-2012, 07:55
@maniek95
Nie wiem jak jest z umieszczaniem komponentów w artykułach J1.6+, ale w J1.5 jest to w pełni możliwe i do zrobienia.
Sam stosuję ten plugin, z którym Tobie nie wyszło i wszystko działa w najlepsze. Nie wiem - może go nie włączyłeś po instalacji? Może URL jest źle podany? Posprawdzaj. Albo szukaj innego plugina, bo jest ich troche na JED

maniek95
15-06-2012, 08:20
No właśnie tylko mam joomle 1.7 a pod nia nie działa

stepien86
15-06-2012, 09:58
a włączyłeś działanie tego dodatku na zapleczu witryny ??

Bazyl
15-06-2012, 10:24
Witam,

Aktualizacja do 2.5.4!
Zainstaluj i opublikuj http://extensions.joomla.org/extensions/core-enhancements/coding-a-scripts-integration/embed-a-include/8741

maniek95
15-06-2012, 19:31
Zainstalował i opublikowałem. Teraz wyskakuje mi error: Fatal error: Call to a member function getPath() on a non-object in /components/com_j4age/j4age.php on line 11
To jest komponent, który chciałem wstawić: http://www.ecomize.com/en/j4age-downloads/category/1-component.html

nikszal
16-06-2012, 00:44
Słyszyłeś, że dzwonią, ale nie wiesz w którym kościele.
Na zapleczu nie ma mozliwości ustawienia linku do komponentu statystyk j4age. Jeśli mylę się, to pokaż mi jak to robisz.

Do prezentacji statystyk j4age na stronie frontowej używa się modułów (http://www.ecomize.com/en/j4age-downloads/category/2-modules.html), a te o ile mi wiadomo mozna bez problemu wstawiać do artykułu.

Ps
Radzę nie publikować adresów IP internautów odwiedzających stronę, bo stanowią one dane osobowe.

++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++ +++++++
EDIT

W związku z wątpliwościami jednego z forumowiczów dotyczącymi adresu IP stanowiącego daną osobową podaję link do wyjaśnień w tej sprawie na stronie GIODO
http://www.giodo.gov.pl/319/id_art/2258/j/pl/

maniek95
16-06-2012, 09:48
Nie miałem zamiaru publikować. Zresztą już nieważne skoro się nie da i tak.
Dziękuję za pomoc.

zwiastun
16-06-2012, 10:07
Radzę nie publikować adresów IP internautów odwiedzających stronę, bo stanowią one dane osobowe.
ad @nikszal: rację masz tylko po części - adres IP w pewnych szczególnych warunkach może być uznany za daną osobową:


Niemniej adres IP będzie uznawany za dane osobowe jedynie wówczas, gdy podmiot przetwarzający adres IP ma jednocześnie dostęp do danych łączących adres IP z innymi danymi identyfikującymi osobę. Do czasu, gdy podmiot nie uzyska pewności, że sam nie jest w stanie łączyć adresu IP z innymi danymi identyfikującymi osobę, powinien zabezpieczać adres IP tak jakby był on daną osobową.
Oczywiście, w urzędniczych nadinterpretacjach wszystko jest możliwe, ale gdyby przyjąć przywołany tekst bez dyskusji za słuszny, to wszyscy dostawcy usług hostingowych zbierają dane osobowe, bo w logach serwerów odnotowywane są adresy IP łączących się klientów, a wedle tego tekstu w przyszłości po połączeniu się podmiotu z innym, zbierającym inne dane osobowe można będzie zidentyfikować, kto się krył za adresami IP. Totalna bzdeta nadinterpretatora, nawet jeśli jest to nadinterpretator z urzędu GIODO.

nikszal
16-06-2012, 11:52
Ty @zwiastunie możesz twierdzić, że mam rację tylko po części, bo zapewne jeszcze nie znalazłeś się w sytuacji, kiedy niepotrzebnie ujawniłeś adresy IP.

Ja już niestety miałem taki przypadek, kiedy na jednym publicznych forów wrzuciłem IP trolla brużdżącego mi na stronie, a ten miernej elokwencji internauta z kolei pobiegł do organów ścigania. Otarłem się o prokuraturę, która jednoznacznie i literalnie interpretuje przepisy, a do nich dopasowuje paragrafy KK. Urattował mnie fakt braku powiązania adresu IP trolla z imieniem i nazwiskiem, bo tych danych nie miałem.

Mają dostęp do pełnych danych danych osobowych dostawcy hostingów i bez trudu mogą powiązać imię i nazwisko (np. z danych przelewu / opłaty za konto) z adresem IP. Ktoś nieświadomie ujawniając adres IP może spowodować, że dostawca na własną rękę dopasuje sobie adres IP z pozostałymi danymi osobowymi. Zapewnę taką sytuację miał na myśli GIODO interpretując kontrowersyjny zapis o adresie IP stanowiącym dane osobowe.

A jeśli już drogi @zwiastunie trafisz przed oblicze prokuratora, to jesteś na przegranej pozycji, bo urząd prokuratora mając przeciwko sobie Twoje zapewnie o nadinterpratacji przepisu przez GIODO i suchy tekst interpretacji organu państwowego nie będzie wierzył w Twoje zapewnienia. Uwierz mi.

zwiastun
16-06-2012, 12:38
Ależ ja Ci wierzę :) Rzecz w tym, że nie jesteśmy na forum prawniczym, ani tym bardziej forum GIODO i nie jest to domena tego forum.
Napisałem, że masz rację tylko po części, co potwierdzasz powyższym. Adres IP może być uznany za daną osobową, ale po spełnieniu dodatkowych warunków. I to wszystko w tej mierze.
Natomiast skoro już piszemy nie na temat, to retorycznie: komu i po co jest wyświetlanie adresów IP odwiedzających witrynę/zarejestrowanych w witrynie? Jaki sens ma ujawnianie tych technicznych bądź co bądź informacji?
Takaż sama "fascynująca" treść witryny jak osławione zegarki :)