PDA

Zobacz pełną wersję : Przenoszenie witryny z serweru cba.pl na proserwer



pawlus74
15-06-2012, 11:48
Witam, mam nadzieje że piszę w odpowiednim dziale. Stworzyłem witryne internetową - bądź co bądź bardzo rozbudowaną. Obecnie znajduje się ona na darmowym serwerze cba.pl Zostałem poproszony o zmianę serwera z cba.pl na proserwer. Korzystając z komponentu JoomlaPack stworzyłem kompleksową kopię witryny. Pytanie wygląda nastepująco, jak odtworzyć moją kopię z serwera strony na tamtym serwerze? Czy musze zainstalować tam najpierw pakiet Joomla? Jak ominąć kopiowanie przez FTP. Pragnę zaznaczyć że na proserwer.pl jest już inna moja witryna, chce ją zastpić tą kopią z serweru cba.pl
Sprawa jest bardzo ważna (nie chciałbym żeby dany mi sie. skasowały czy wystepowały błędy), stąd też tak dużo pytań.
Liczę na zybką odpowiedź.
Pozdrawiam

pyziak
15-06-2012, 12:09
skorzystaj z Kickstart http://joomlacode.org/gf/project/jpack/frs/?action=index masz tam też pliki pfd z opisem

PeFik
15-06-2012, 23:54
1) http://blog.elimu.pl/3643-z-localhost-na-serwer-w-15-minut/
2) Zobacz poradniki na YouTube - słowa klucze "Akeeba backup joomla"

pawlus74
16-06-2012, 09:52
Narzędzie działa sprawnie, ale napotkałem problem przy przywracaniu bazy danych mysql. Włącza sie instalator joomla, potwierdzam licencje i pojawia się okno do przywracania baz danych. Wpisuje wszystkie dane te, które miałem na cba.pl czyli np mysql.cba.pl , nazwa_bazy_cba_pl oraz nazwa_uzytkownika_bazy oraz poprawne hasło, niestety wyskakuje komunikat, że nie można połączyć się z bazą i żebym sprawdził nazwę użytkownika albo hasło. Mój stary serwer to cba.pl a nowy, na który chce przenieść stronę to proserwer.pl. Domene posiadam na home.pl

zwiastun
16-06-2012, 10:02
Założyłeś bazę danych?

pawlus74
16-06-2012, 10:09
Na sewerze tym starym mam baze danych, tą chce importować właśnie na proserwer.pl .

zwiastun
16-06-2012, 10:37
A co rozumiesz przez "importować?

pawlus74
16-06-2012, 10:44
Hmm skopiowałem pliki z kickstart o folderu www, uruchamiam ten program i pojawia się okno z opjca "Restore Database". Wczesniej zrobiłem kopie całej witryny z cba.pl i baze danych instalator odczytuje chyba z tej kopi, bo pojawiły się automatycznie moja dane (serwer mysql, nazwa bazy danych i uzytkownik)

zwiastun
16-06-2012, 10:57
Pytałem, już czy założyłeś bazę danych.
Jest taka dobra i mądra praktyka: zanim cokolwiek zrobisz na serwerze, przetestuj lokalnie.
Gdybyś przetestował, to wiedziałbyś może, że w nowej lokalizacji trzeba najpierw założyć bazę danych.
W pakiecie kickstart.zip jest plik językowy, wyślij go na serwer, to będą Ci się wyświetlać - co prawda trochę bełkotliwe, ale jednak - komunikaty po polsku. Łatwiej będzie zrozumieć, o co chodzi.