PDA

Zobacz pełną wersję : Pierwsza instalacja Joomli PE



Visenya
02-01-2007, 16:06
Dzień dobry

od kilku dni czytam sobie o Joomli PE (gratulacje dla autora!) i chciałabym ją zainstalować. Jednak mam kilka pytań, na które nie udało mi się znaleźć jasnych odpowiedzi (jakieś znalazłam, ale obawiam się, ze moja wiedza nie pozwala ich dobrze zinterpretować :) )

problem: Mam stronę, załóżmy przykładowo - visenya.pl. Do tej pory była po prostu mieszanką htmlu i php. W subdomenie forum.visenya.pl jest już zainstalowane forum (phpBB modified v1.12.5 by Przemo). Chciałabym zainstalować Joomlę PE, więc:

1. w jaki sposób powinnam zainstalować pomost, aby wszystko dobrze działało (tzn. chodzi mi o kolejność działań podczas instalacji plików)?
2. czy gdyby strona joomli była w subdomenie np. atelier.visenya.pl, a forum w oddzielnej, to czy pomost będzie działał? Czy forum musi być podkatalogiem joomli?

Przepraszam najmocniej, jeśli powtarzam jakieś oklepane problemy, ale daleko mi do Waszej wiedzy i umiejętności.
Dziękuję za jakąkolwiek pomoc!

pozdrawiam, Vis.

stone
03-01-2007, 23:20
Ad.1 Ponieważ forum już masz musisz instalować PE bez forum, a pomost doinstalować później (link do pomostu w moim podpisie)

Ad. 2 Niestety na razie musi być w podkatalogu forum

Visenya
07-01-2007, 17:37
stone - dzięki za odpowiedź.

Jednak znów muszę Cię (lub kogoś dysponującego wiedzą) pomęczyć.
Zrobiłam tak, jak mi powiedziałeś.
- przegrałam na serwer J PE 1.0.11c (bez forum, bo już je mam w /forum)
- ustawiłam wszystkie chmody
- w instalatorze wpisałam forumową bazę danych, tak by wszystko było razem i niestety gdy zaczęły się robić tabele, wyskoczył błąd, że

SQL=Table 'phpbb_advertisement' already exists:, dalej były wyszczegółowione tabelki z którego korzysta forum.
Potem w phpmyAdminie sprawdziłam, że tabele Joomli utworzyły się prawidłowo, ale instalacja nie chciała iść dalej, gdy napotkała na istniejące forumowe.

Szukałam już tutaj rozwiązania, ale znalazłam tylko niejasne (dla mnie oczywiście :( ) rady, aby zmienić nazwę prefiksu tabel forum. Trochę się boję w tym grzebać, bo mimo backupów forum nie mam jakoś zaufania do swojej wiedzy w temacie reanimacji ewentualnego padu...
Co powinnam zrobić...? :confused:

stone
07-01-2007, 22:56
wina najpewniej lezy po stronie PE, bo takiej sytuacji nie przeiwdywałem przy instalacji:)
Możesz to obejść zmieniająć na czas instalacji katalog forum na dowolną inną nazwę, np forum_1 i po instalacja spwrotem na forum.
Powinno pomóc