PDA

Zobacz pełną wersję : JEvents nowa opcja w edycji wydarzenia



bartmM
18-06-2012, 11:52
Witam! Mam problem z JEvents. Potrzebuję dodatkowej opcji w edycji wydarzenia tj możliwości wyboru statusu wydarzenia. Chciałbym aby każda osoba, która będzie dodawała nową imprezę mogła wybrać status imprezy bo często się zdarza, że niektórzy rezygnują. Chciałbym aby było to : oczekiwanie, realizacja, anulowane. Czy ktoś mi może pomóc jak to dodać? Fajnie by było gdyby była możliwość zmiany koloru, że np status realizacja jest na zielono.

zwiastun
18-06-2012, 12:30
Szanowny @bartmM: witaj na forum.
Czy wiesz, jak złożonym dziełem jest komponent typu JEvents? Czy wyobrażasz sobie, że można laikowi powiedzieć, jak zaimplementować w nim nową opcję?

Jestem pełen podziwu dla autorów podobnych "problemów".
Jak to widzę, opowiem na przykładzie samochodu.
Kupił Jaś samochód. No, może nie kupił, bo jeszcze się nie dorobił. Tatuś mu kupił, Jaś ma samochód za frico.
Pooglądał, pobawił się "mochodzikiem" i zamarzył sobie, żeby jego samochód miał szósty bieg. Podrapał się po głowie (czyli poszedł po rozum) i zapytał tatuśka, gdzie ten samochód kupił. Następnie wziął swojego smartfona, którego również dostał od tatusia, i nuże dzwonić do działu obsługi trabanta (czy innego jaguara) albo do najbliższego salonu samochodowego.
- Czy to serwis trabanta?
- Tak, serwis trabanta? Czym możemy Jasiowi służyć?
- Bo ja bym chciał w swoim trabancie zrobić sobie szósty bieg, powiedzcie mi, jak to się robi.

Morał z tej opowiastki?
Zarówno dla Ciebie, jak i wielu innych, zgłaszających podobne potrzeby, nieustannie aktualne są dwie porady:
1) Napisać do autorów projektu - zgłosić im sugestię, propozycję, zapotrzebowanie na nową funkcjonalność. A nuż - podchwycą pomysł i wyposażą w nią swój produkt,
2) Wynająć programistę PHP i objaśnić mu, czego potrzebujesz. Mieć w zanadrzu co najmniej kilkaset złotych i wynegocjować dla się w miarę korzystne warunki realizacji zlecenia.

Oczywiście, możliwa jest jeszcze porada trzecia: zrób to sam. Ale gdybyś miał potrzebne do tego kwalifikacje, raczej nie pytałbyś na forum, jak to zrobić.