PDA

Zobacz pełną wersję : Przełącznik języka - problem



morgangrimes
18-06-2012, 17:14
Witam,

mam problem z modułem Przełącznik języka. Otóż wchodzą na stronę (opartą na joomli 2.5.4) poprzez wpisanie adresu www.przykladowyadres.pl, dalej klikajać na flagę zmiany języka nie zostaję podmieniona treść strony. Do adresu natomiast jest przypisywany norlmalnie przedrostek języka. Wchodząc na strone poprzez podgląd witryny z panelu administracyjnego wszystko działa poprawnie. W czym może tkwić problem?

moje
18-06-2012, 17:28
A czy oprócz modułu zmiany języka włączyłeś też dodatek zmiany języka?

morgangrimes
18-06-2012, 20:41
Jeżeli chodzi Ci o "Filtr języka" to tak jest włączony

moje
18-06-2012, 21:37
Podaj (w tym temacie) linka do Twojej strony. Czy masz treści (artykuły, nazwy itp.) w językach, jakie Twoja strona ma obsługiwać?

zwiastun
18-06-2012, 21:49
@moje, nie wiem, czy to dobra droga dochodzenia do rozwiązania problemu. Poprawna implementacja wielojęzyczności wymaga spełnienia szeregu warunków. I albo @morgangrimes zrobił to dobrze, zgodnie z instrukcjami, co powinno przynieść spodziewany efekt, albo schrzanił nie wiadomo, co i gdzie, a wtedy musi sam dokonać analizy krok za krokiem albo powtórzyć procedurę konfiguracji witryny od początku.

Problem, który zgłasza, jest co najmniej dziwny - różnica między wchodzeniem na witrynę z odnośnika Podgląd witryny na zapleczu a zwykłym wywołaniem adresu w przeglądarce jest jedynie taka, że w pierwszym przypadku adres wpisuje Joomla, w drugim trzeba wpisać. samemu. Jakim wiec cudem w jednym przypadku coś działa, a w drugim nie działa nie ma co zgadywać, bo to po prostu nieprawda.
Jeśli nie działa, to bez względu na sposób wywołania. A problemem jest złe ustawienie, np. nieskojarzenie pozycji menu, źle przysiany język treści, itd. itd.

morgangrimes
18-06-2012, 23:44
Opcja "Usuń przedrostek języka : Tak " spowodowała wspomniany przeze mnie problem. Do zamknięcia.

vivooo
05-03-2013, 09:24
Witam

Żeby nie zakładać nowego tematu piszę tutaj....

Strona stoi na joomla 2.5.9 w załączniku zrzut z problemem.

Włączyłem dodatki do Języków ( oba wymagane), doałem manu w języku EN, DE, artykuły EN, DE i poczywiście polski.

Problem w tym zę nie wyświelają mi się flagi ani nawet lista z językami w module przełącznika i nie wiem czym to jest... :/

Lista języków wyświetla się jako pusta tzn bez nazw nawet nie ma trzech pozycji czyli tylko "okienko puste"

Sprawdziłem języki mam zainstalowane nazwy języków rozszerzenia i obrazki mam w roziwnieciu np: en.gif, pl.gif itd...


cojest grane bo już zgłupiałem normalnie.....

dodam ze jak napiszę cokolwiek w polach przełącznika:
- Wprowadzenie
- zakończenie

to ta treść się wyswietla....

Ma może ktoś jakiś pomysł???


Jak doać do ikonek flag w templatce kod żeby po kliku zmieniło język nie przechodząc do strony głównej tylko odświerzyło aktualnie oglądaną w danym języku???


Pozdrawiam

vivooo
05-03-2013, 13:14
OK już sobie poradziłem..... Najciemniej pod latarinią... ;/

Zapomniałem w menu klikać domyślnej pozycji żę by sie wyświetliła flaga w kolumnie start..... :))


Pozostaje pytanie:

Jak doać do ikonek flag w templatce kod żeby po kliku zmieniło język nie przechodząc do strony głównej tylko odświerzyło aktualnie oglądaną w danym języku???

pozdraiwam

zwiastun
05-03-2013, 14:21
Obejrzyj - przeczytaj materiały nt. konfiguracji wielojęzyczności i wszystko będzie jasne. Póki co - wydaje się - że albo próbujesz konfigurować "na wyczucie" albo niedokładnie poczytałeś / popatrzyłeś.

http://multilingual-joomla-demo.cloudaccess.net/

vivooo
05-03-2013, 17:51
Masz rację Zwiastun... troche konfigurowałem to na wyczucie bo czasu mało było... :/ ale poszło... a za link dzięki wielkie.... :)

A może znasz jakiś art jak w virtuemart 2 zrobić żeby się kategorie i opisy produktów przełączały w zależności od wybranego języka w joomli??? sam sklep się przałącza i jest ok chodzi o opisy kategorii i przedmiotów.... :)


Pozdrawiam

vivooo
05-03-2013, 19:02
OK, Przepraszam..... już znalazłem... kurcze configuracja VM jest tak zrobiona ze patrzyłem na to i patrzyłem i dopiero godzine temu się dopatrzyłem.. ;/ po problemie wielkie sorki za zamieszanie.... ;)