PDA

Zobacz pełną wersję : accordion i dynamiczna zmiana szerokosci dopasowująca do 100% szerokości? Czy to mozl



czesuav
18-06-2012, 21:29
Witam,

Rozmawiałem z Pure Joomla o ichnim szablonie i oni tego nie wspierają jako ustawienie szerokości modułu na 100%. Oni wspierają jedynie szerokość wpisaną w jednostkach px i raz ustawioną.

Ja bym chciał moduł typu accordion - który jakby nie było używa flasha mieć na 100% szerokości w każdej rozdzielczości więc zastanawiam się nad takim podjściem do tematu:

1. Oglądacz na podstawie info podczas generowania strony jest identyfikowany jako posiadacz rozdzielczości 1440x900
2. więc do opcji width w module przekazywana jest szerokośc 1400px na przykład
3. modul wyswietla się na około 100% jego szerokości.
4. inny ogladacz laduje z rozdz n.p 1280x768 i analogicznie, modul dla niego ladowany to modul o szerokosci 1200.

Czy takie cos jest mozliwe?


pozdrawiam

zwiastun
18-06-2012, 21:38
Jest coś takiego możliwe. Na podobne pytanie odpowiadano nie dalej jak wczoraj. Poszukaj w Internecie informacji o RWD (Responsive Web Design).

a_m
18-06-2012, 22:08
proponuję najpierw skorzystać z frameworka, z detekcją rozdzielczości / zaimplementować coś w tym stylu do robionego www; wtedy można przekazać wymiary flasha - object{width:ileś;height:ileś} do cssów rozdzielczości

czesuav
18-06-2012, 22:14
wtedy można przekazać wymiary flasha - object{width:ileś;height:ileś} do cssów rozdzielczości

tzn ja się nie chcę czepiać, ale tu chyba bardziej chodzi o przekazanie DO flasha.Czy źle myślę?

a_m
18-06-2012, 22:24
a o czym napisałem? o przekazaniu do flasha na pewnej podstawie; na podstawie, której nie masz; a będziesz miał jak uzbroisz stronę w odpowiednie narzędzia

czesuav
18-06-2012, 22:27
a o czym napisałem? o przekazaniu do flasha na pewnej podstawie; na podstawie, której nie masz; a będziesz miał jak uzbroisz stronę w odpowiednie narzędzia
Wydaje mi się, że w tym wypadku to ma znaczenie w którym miejscu jest 'do'.

pozdr

a_m
18-06-2012, 22:39
tak, a ty nie masz gdzie "do" przekazać; i tyle