PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z brakiem pliku index.html



SonyLP
20-06-2012, 09:59
Witam ,
Mam takie pytanie :

Mialem cala strone na serwerze i dzialala poprawnie , ale utracilem plik index.html lub index.php nie jestem pewien. ( nie jestem specem od tych spraw) lub inne pliki ktore moga byc z tym zwiazane .
Strana jest na serverach goddady , wprowadzone jest jomala oraz MySql. Po wejsciu na strone teraz dostaje taki komunikat.


Warning: require_once(/home/content/53/8367253/html/libraries/cms.php) [function.require-once (http://forex-trade.co.nz/installation/function.require-once)]: failed to open stream: No such file or directory in /home/content/53/8367253/html/installation/index.php on line 61

Fatal error: require_once() [function.require (http://forex-trade.co.nz/installation/function.require)]: Failed opening required '/home/content/53/8367253/html/libraries/cms.php' (include_path='.:/usr/local/php5/lib/php') in /home/content/53/8367253/html/installation/index.php on line 61


Albo jest po prostu strona z obrazkiem startowym . Wsumie nie wiem co mam zrobic.
Prosze o pomoc.

PeFik
20-06-2012, 11:33
zainstalowałeś stronę tak? to zmień nazwę folderu installation na np. pusty

W joomla index.html - jest plikiem pustym, a więc nie ma w nim żadnego kodu poza kolorem tła.
pliki index.php zawierają kod właściwy.


p.s.
Po co bierzesz się za CMS skoro podstaw - czyli różnic między .html i .php nie dostrzegasz, a wierz mi to dopiero początek jak widzę twoich problemów.
Sugeruje poznać podstawy HTML i CSS i za 1-2 miesiące wrócić do tematu, wtedy przynajmniej będziesz potrafił z lekka zmodyfikować szablon.
Po drugie jeśli już bierzesz się za Joomla 1.5 o ile się nie mylę, to pożycz od kogoś książkę, albo kup - bo utknąłeś na starcie. I nie piszę tego bo jestem złośliwy, tylko zapobiegliwy myślać o twoich "problemach" z wyprzedzeniem.
Po trzecie jeśli masz problem zawsze napisz, gdzie masz hosting - bo ważne.

SonyLP
20-06-2012, 12:01
Czesc,
Ja sie za to nie zabieram , po prostu firma ktora administrowala moja strone nagle zniknela. Ja tego nie robilem, teraz nie mam wyjscia , musze to jakos naprawic , aby strona dzialala, a za dwa tygodnie bede mial nowego admina ktory bedzie prowadzil strone.

Aktualnie :

Zadzownilem do goddady , bo to jest ich server. Doradzili mi abym sciagnol historie i wrzucil ja na server, wlasnie to zrobilem . ale strona nadal nie dziala i nie bardzo wiem o co chodzi.

Prosilbym abys nie mowil po co sie za to zabieram , musisz mi uwiezyc , ze wcale nie chcialem . Wiec zostalem zmuszony.
Ale chce tez podziekowac za twoje dobre intencje , mam nadzieje , ze pokierujesz mnie krok po kroku co mam zrobic.

Pozdrawiam

nikszal
20-06-2012, 12:11
Ja sie za to nie zabieram , po prostu firma ktora administrowala moja strone nagle zniknela.
Firma tak bez powodu sama nie znika. Sprawdź wysłane do niej przelewy, bo być może jakiś się zagubił.

Doradzili mi abym sciagnol historie i wrzucil ja na server, wlasnie to zrobilem . ale strona nadal nie dziala
Historia czego? Logowania, aktualizacji, historia błędów... ?

Prosilbym abys nie mowil po co sie za to zabieram , musisz mi uwiezyc , ze wcale nie chcialem . Wiec zostalem zmuszony.
Jest jeszcze dział zleceń. Napisz odpowiedniego posta o poszukiwaniach administratora, który naprawi stronę i będzie nią administrował.

SonyLP
20-06-2012, 12:28
Historia wszystkich plikow ktore byly na serwerze.

Firmy nie ma oplata za administrowanie - to oplata roczna.

Nie che szukac nowej osoby ktora bedzie sie tym zajmowac , gdyz mam juz firme z office na miejscu a nie tylko ze strona i kontaktem przez maila.

Nie ma znaczenia ciagnac takich pytan , prosze o jakas odpowiednia odpowiedz co mam zrobic . Tak jak juz wspominalem , mam wszystkie pliki z przed paru miesiecy ktore wrzucilem na server . Jest tam miendzy innymi index.php , configuration.php , htaccess, reboot , webconfig itp.

Cos po prostu powoduje , ze strona nie jest widoczna. Wszedlem tez na MySql i tam database jest pusta . Co dalej ?

zwiastun
20-06-2012, 12:30
@SonyLP
Komunikat, jaki przytaczasz, pojawić się może tylko wówczas, gdy uruchomiony został instalator Joomla!. Z tego co piszesz, witryna już istniała i działała. Niezrozumiałe więc jest, jak to się stało, że uruchamia się instalator. Wejdź na serwer i sprawdź, czy w katalogu Twojego Joomla! masz:
a) plik configuration.php - najprawdopodobniej nie masz, bo uruchamiałaby się witryna
b) katalog installation - prawdopodobnie masz taki katalog
A jeśli tak, to bardzo możliwe jest, że miałeś do czynienia z nieuprawnioną wizytą na serwerze. Ktoś
a) usunął Ci plik configuraton.php
b) przywrócił (prawdopodobnie zmieniając nazwę) pozostawiony na serwerze katalog instalacyjny.
Jeśli nie masz doświadczenia w tych kwestiach, a z postu wygląda, że nie masz - pilnie skorzystaj z działu zleceń. Powinien to obejrzeć szybko ktoś, kto się na tym zna. 2 tygodnie czekania na administratora mogą Cię kosztować utratę wszystkiego, co posiadałeś w witrynie.


Wszedlem tez na MySql i tam database jest pusta
No właśnie!

SonyLP
20-06-2012, 12:41
Masz racje , ni emam w tym doswiadczenia. Mimo to staram sie cos tu naprawic . Mam kopie wszystkich plikow z np stycznia , lutego , marca , kwietnia , Czy to cos pomoze ?

partizan
20-06-2012, 12:43
to jeszcze poszukaj kopii bazy danych.

SonyLP
20-06-2012, 12:47
Posiadam kopie bazy danych z servera goddady.

zwiastun
20-06-2012, 12:54
Istotne jest, by odkryć przyczyny problemu.
Jeśli ktoś się włamał na serwer, to trzeba to wiedzieć, by odkryć jak się włamywacz na serwer dostał i zastosować odpowiednie zabezpieczenia. Jeśłi było włamanie, trzeba zastosować procedury odtwarzania systemu (objaśnione na www.wiki.joomla.pl) po włamaniu.
Kopie z poprzednich miesięcy niewątpliwie będą przydatne.

SonyLP
20-06-2012, 13:10
Mozesz mi powiedziec co moge teraz zrobic ?

zwiastun
20-06-2012, 13:25
Hmmm.
Już Ci powiedziałem, co zrobić: zlecić zbadanie sprawy komuś, kto się na tym zna.
Podałem Ci również informację, gdzie znaleźć materiały o odtwarzaniu witryny po włamaniu.

SonyLP
20-06-2012, 13:37
Tak przeczytalem to i niejest to dla mnie pomocne .
Odnosnie zlecenia osoby ktora sie tym zajmie , napisalem wczesniej ,ze podpisalem umowe z firma ktora bedzie za to odpowiadac. ( tylko ze musze zaczekac , co mi nie odpowiada, mimo to przystalem )
Jezeli mozesz mi pomoc , to prosze , moze to byc odplatnie.
Chodzi o to , ze musze postawic ta strone bo sa to moje koszty i to duze. Dlatego licze sie z czasem.

Co potrzebuje wiedziec , to tylko to jak skopiowac baze danych z servera i wrzucic ja na MySql. ( jezeli jest to pomocne i w dobrym kierunku patrze )

zwiastun
20-06-2012, 14:10
Nikt odpowiedzialny nie wykona Ci takiej usługi odpłatnie na cito.
Jeśli witryna uległa uszkodzeniu w wyniku włamania, to po "szybkiej naprawie" bez zabezpieczenia witryny (co wymaga zbadania, w jaki sposób napastnik dostał się na serwer), włamanie zostanie powtórzone, a Ty będziesz oczekiwać naprawy w ramach "gwarancji".

Importowanie bazy danych:
http://www.pomoc.joomla.pl/content/view/699/51/

SonyLP
20-06-2012, 14:13
Dziekuje za linka ,
Jezeli chodzi o wykonanie takiej uslogi. Jezeli strona wstanie , nie wymagam wiecej nic . Zadnej gwarancji , chodzby to mialo byc na jeden dzien . Gdyz reszta bedzie martwic sie nowy admin .

Dziekuje

nikszal
20-06-2012, 21:14
Jezeli strona wstanie , nie wymagam wiecej nic . Zadnej gwarancji , chodzby to mialo byc na jeden dzien .
To zapraszam na PW.
Podaj dane dostępowe, lokalizacje kopii plików i bazy.