PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z tłem w menu



Darek_Habines
20-06-2012, 11:08
Witam

Mam następujący problem, chciałem zmienić tło w menu żeby dla każdego menu było inne, udało mi się zmienić tło nagłówka h3 za pomocą tego


#leftcolumn .mymenu div div div h3 {
background: url(../images/h2.jpg) top center no-repeat;
}

Ale nie mogę sobie poradzić z plikiem column_bottom i nie wiem jak to zapisać.

Stworzyłem już przedrostki klas dla menu i zabiegi.

Proszę o pomoc.

nikszal
20-06-2012, 12:01
Ale nie mogę sobie poradzić z plikiem column_bottom i nie wiem jak to zapisać.

Przemaluj sobie tło menu w Gimp-ie. Tylko tyle można zrobić z obrazkiem.
Przeczytaj jeszcze raz ze zrozumieniem Regulamin forum i zastosuj się do niego.


Stworzyłem już przedrostki klas dla menu i zabiegi.
Co to są "zabiegi" ?

Winnetou
20-06-2012, 13:42
Nie rozumiem po co się tak męczyć skoro można to uzyskać konfigurując jedynie odpowiedni moduł:
http://www.softdesign-studio.pl/cms-joomla/struktura-i-nawigacja/item/154-maxi-menu-ck

Darek_Habines
20-06-2012, 21:36
Przemaluj sobie tło menu w Gimp-ie. Tylko tyle można zrobić z obrazkiem.
Przeczytaj jeszcze raz ze zrozumieniem Regulamin forum i zastosuj się do niego.


Co to są "zabiegi" ?


Tylko że mi nie chodzi o przemalowanie tła tylko wstawienie całkiem innego kształtu w drugim module menu. Udało mi się to zrobić z nagłówkiem za pomocą przedrostków i css to myślałem że z tłem też tak się da tylko odpowiednią formułą w css. W załącznikach dodałem menu jak wygląda teraz i jak po zmianach które chcę wprowadzić i widać że po zmianach pierwszy moduł różni się kształtem od drugiego modułu menu i taki efekt chcę uzyskać.

Moje całe menu składa się z 2 modułów : menu i zabiegi ( tak sobie nazwałem )



div.module_menu div div, div.module div div, div.module_text div div {
padding: 0px;
background: url(../images/column_bottom.jpg) bottom center no-repeat;
}


tutaj jest fragment odpowiedzialny za to tło tylko nie wiem jak wstawić tu przedrostek klasy żeby tyczyło się tylko jednego modułu menu.

Moduł który zaproponował kolega Winnetou pozwala zmieniać kolorystykę ale nie pozwala w integrację tła jako obrazka ( przynajmniej ja tego nie znalazłem)

a_m
20-06-2012, 22:01
link do strony byś podesłał, to by nie było tylu teoretycznych i mało odnoszących się do twojej strony wypowiedzi; @nikszal zaproponował lekturę regulaminu - poczytaj i uzupełnij

pawlus74
21-06-2012, 21:26
A ja polecam swMENUfree, komponent dzięki któremu stworzysz własne menu, sam dobierasz kolory, kształty, efekty, czcionki itd. Jeśli masz troche wyczucia mozna stworzyc naprawdę fajne menu czy vertical czy horizontal.