PDA

Zobacz pełną wersję : Błąd: ...josgetarrayints...



aktywa
02-01-2007, 17:47
Fatal error: Call to undefined function: josgetarrayints() in /home/.../administrator/components/com_mambots/admin.mambots.php on line 28

Wszedłem do panelu admina, wczoraj było wszystko w porządku, a teraz w panelu admina pojawia się powyższy błąd. Proszę, pomóżcie...
Serwis działa bez zarzutów, ale nic w panelu nie mogę zrobić.

Przejrzałem dziesiątki forów internetowych, z tym problemem. Setki osób mają ten kłopot i tylko na kilku odpowiedziano na nie. Podam kod, jaki wstawiłem - dla potomnych :)

function josGetArrayInts( $name, $type=NULL ) {
if ( $type == NULL ) {
$type = $_POST;
}

$array = mosGetParam( $type, $name, array(0) );

mosArrayToInts( $array );

if (!is_array( $array )) {
$array = array(0);
}

return $array;
}

stone
03-01-2007, 23:24
A na jakiej wersji Joomli Ci się to pojawiło?

aktywa
04-01-2007, 16:43
1.0.11, błąd poprawiłem, wyskoczył mi drugi, naprawiłem go zamieniając plik z 1.0.11 na 1.0.12, na razie jest ok (i niech tak zostanie :) )

jaromiko
28-06-2007, 16:43
A jakie pliki zmieniłeś ??? bo mam ten błąd integrując phpBB z joomla 1.12 siada mi admin w administracji joomli do menu

aktywa
28-06-2007, 19:10
Ten: administrator/components/com_mambots/admin.mambots.php

jaromiko
28-06-2007, 21:42
A co tam trzeba było zmienić :) zadam filozoficzne pytanie ;) Pi razy drzwi ;)

jaromiko
28-06-2007, 21:47
A może wysłałby mi kolega ten plik i sobie tylko bym wgrał, że tak powiem nieelegancko na skróty :)

to moj mail: jaromiko@tlen.pl

jaromiko
29-06-2007, 10:00
OK rozwiązałem ten problem z połaczeniem phpBB i Joomli otóż moi drodzy musiałem zedytować większość plików w katalogu komponents, w tym celu należało wchodzić po kolei do katalogów odpowiedzialnych za poszczególne komponenty i edytować plik admin.(tutaj nazwa omponenty zazwyczaj).php np admin.mambots.php.

Co trzeba było zdjełać ?

Otóż zamienić wykazywaną (komunikat błędupokazuje ktorato linijka) w numerze linii komendę :

$cid = josGetArrayInts( 'cid' );


na

function josGetArrayInts( $name, $type=NULL ) {
if ( $type == NULL ) {
$type = $_POST;
}

$array = mosGetParam( $type, $name, array(0) );

mosArrayToInts( $array );

if (!is_array( $array )) {
$array = array(0);
}

return $array;
}



No wiec po kolei jak zamienicie ta linijkę kodu na te to w koncowym efekcie rusza manu i komponenty :)Pozdrawiam, alem sie wpakował ;) z tym komponnetem

amantekesh
23-08-2007, 12:15
Wiem, że temat dotyczy Joomli 1.0.x ale ten sam błąd miałem przy instalacji rsgallery2 1.12.2-alpha na joomli 1.5 (rc1). Wystarczyło wkleić kod funkcji:

function josGetArrayInts( $name, $type=NULL ) {
if ( $type == NULL ) {
$type = $_POST;
}
$array = mosGetParam( $type, $name, array(0) );
mosArrayToInts( $array );
if (!is_array( $array )) {
$array = array(0);
}
return $array;
}

do pliku /plugins/system/legacy/functions.php i wszystko działa bez zmiany plików wszystkich komponentów.

P.S. Tryb legacy powinien być włączony.

jaromiko
23-08-2007, 13:37
A gdzie ten plik szukać ?? ;)

Pozdrawiam

jaromiko
23-08-2007, 13:40
W starszej Joomli no 1.012

amantekesh
24-08-2007, 13:38
Witam,

Plik plugins/system/legacy/functions.php znajduje się w głównym katalogu instalacji joomli 1.5 (rc1).

Aby nie wpisywać kodu funkcji do plików każdego z komponentów, najlepiej wpisać raz do jakiegokolwiek pliku używanego przez każdy komponent np. do pliku includes/joomla.php w głównym katalogu instalacyjnym joomli 1.0.x.

Pozdrawiam