PDA

Zobacz pełną wersję : Kopia szablonu (na podstawie beez_20) problem.



Obcy
20-06-2012, 17:39
Witam,

w systemie Joomla 2.5.4 chciałbym wykonać kopię szablonu "beez_20", w którym to szablonie dokonałem potrzebnych dla mnie zmian, nic wielkiego, głównie zmiany w css.
Aby zrobić kopię obecnej wersji nazwijmy to "mojego beez_20" skopiowałem cały katalog \templates\beez_20\ do odrębnej lokalizacji, zmieniłem nazwę folderu "beez_20" na "moj_szablon". Dokonałem też edycji pliku "templateDetails.xml" w linii nr 5:<name>moj_szablon</name>.
Spakowałem zipem i zainstalowałem. Instalacja przebiegła prawidłowo, w zapleczu Joomli w szablonach widzę: "moj_szablon", widzę też w stylach: "moj_szablon - domyślne".
Niestety po zaznaczeniu tego stylu jako domyślnego dla witryny układ mojej strony wcale nie wygląda tak jak powinien wyglądać (tak jak wygląda kiedy domyślnym stylem jest "beez2 - default").

Pytanie: dlaczego po skopiowaniu szablonu i ustawieniu go jako domyślnego dla witryny, pomimo tego iż nie zmieniam nic w szablonie, szablon witryny się rozsypuje?

Być może źle wykonuję kopię szablonu, prosiłbym o wskazówki jak to zrobić. Korzystałem z pomocy: http://wiki.joomla.pl/index.php/Rhuk_milkyway/Tworzenie_kopii_szablonu

Dla zobrazowania może pokarzę screeny:

beez2 - default:
5569

moj_szablon - domyślne:
5570

Będę wdzięczny za pomoc.

Obcy
21-06-2012, 12:21
Dodam iż cała sprawa z kopiowaniem szablonu zaistniała z powodu aktualizacji Joomla. Chciałbym aktualizować cms-a na bierząco a nie chcę stracić modyfikacji jakie zrobiłem w szablonie beez_20.
Może jest inny sposób aby te modyfikacje zachować, zabezpieczyć ten szablon aby przy aktualizacji nie był modyfikowany?
Część modyfikacji jakich dokonałem dotyczy pliku index.php dla tego szablonu.