PDA

Zobacz pełną wersję : Kilka zmian w skórce



tom3k
02-01-2007, 18:55
Witam, pracuje nad tą stroną i mam parę pytań:
Link: http://siriusmag.pl/joomla/index.php?option=com_frontpage&Itemid=1
Skórka: ShockTrooper
Joomla: 1.0.11PL
Mianowicie jak:
1) usunąc w górnym menu te kolorowe podkreślenia. pozycje w gornym menu polaczone sa z glownym menu po lewej. tzn. to co jest po lewej jest tez po prawej. jak zamiast tego zaleznego menu zrobic osobne menu na gorze?
2) Jak w lewym menu zrobic blok, z tym zeby mial on spis kategorii sekcji artykuly:/ zwykle linki sa niebieskie i nie maja tej strzalki ;/

Bardzo dziekuje za szybkie odpowiedzi i udzieloną pomoc. To dla mnie wazne :(

Viking
02-01-2007, 21:33
Jeśli używasz tej skórki to zapewne jesteś członkiem klubu Rockettheme... Mógłbyś nieco napisać na temat klubu? Czy dostarczają pliki .psd razem ze skórką, dokumentację etc. ?

tom3k
02-01-2007, 22:11
Nie jestem. Tą skórkę kupiło szefostwo siriusmag.pl bodajże - ja im tylko instaluje joomlę ;)

Viking
02-01-2007, 22:15
to niech Ci szefostwo zciągnie dokumentację. Rhuk o to dba :)

PS
Wcześniejsze pytanie było podchwytliwe. Jak mówi Marek Kondrat: "Dostarczają!"

Sova
02-01-2007, 22:19
Jak szefowie zapłacili to niech wymagają - inna sprawa, że RocketTheme ma bardzo dobry support.
:D

tom3k
02-01-2007, 22:22
W takim razie poproszę ich o dokumentachę od szablonu - dzieki za odpowiedzi ;)

Jac
02-01-2007, 22:23
1) usunąc w górnym menu te kolorowe podkreślenia. pozycje w gornym menu polaczone sa z glownym menu po lewej. tzn. to co jest po lewej jest tez po prawej. jak zamiast tego zaleznego menu zrobic osobne menu na gorze?

Bardzo dziekuje za szybkie odpowiedzi i udzieloną pomoc. To dla mnie wazne :(


Ad.1.
Takich zmian dokonuje się w arkuszu CSS.
W tym przypadku zmiany muszę dotyczyć kolorów dolnego podkreślenia.
Przykładowo dla pierwszego koloru jest to tu:

/* color stuff */

#mainmenu li.blue a,
#mainmenu li.blue_active_menu a {
border-bottom: 3px solid #0196DE;
}


Osobne menu najlepiej stworzyć od zera. Jak to zrobić, zajrzyj do stron Pomocy, przeszukaj forum...

Ad.2. Niby domyślam się, o co Tobie chodzi, ale chyba jednak nie do końca (nie będę zgadywać).