PDA

Zobacz pełną wersję : podmiana czcionki z szablonu na Google Web Font



brytfanna
21-06-2012, 13:48
Drodzy ;)

Użyłam na swojej stronie szablonu Magnellian, niestety czcionka menu nie ma polskich znaków.
Chciałabym ją podmienić na jedną z Google Web Fonts, w miarę zbliżoną wyglądem. Będzie to podmianka czcionki Bebas na czcionkę Oswald.

Kod z szablonu wygląda tak:

<link rel="stylesheet" href="<?php echo $this->baseurl ?>/templates/magnellian1.7/css/tdefaut.css" type="text/css" media="all" />
<link rel="stylesheet" href="<?php echo $this->baseurl ?>/templates/magnellian1.7/css/joomlastyle.css" type="text/css" media="all" />
<script type="text/javascript" src="templates/<?php echo $this->template ?>/js/scroll.js"></script>
<script type="text/javascript" src="templates/<?php echo $this->template ?>/js/cufon-yui.js"></script>
<script type="text/javascript" src="templates/<?php echo $this->template ?>/js/cufon-replace.js"></script>
<script type="text/javascript" src="templates/<?php echo $this->template ?>/js/Bebas_400.font.js"></script>
<script type="text/javascript" src="templates/<?php echo $this->template ?>/js/jquery.js"></script>
<script type="text/javascript" src="templates/<?php echo $this->template ?>/js/superfish.js"></script>
<script type="text/javascript" src="templates/<?php echo $this->template ?>/js/hover.js"></script>
<script type="text/javascript" src="templates/<?php echo $this->template ?>/js/slideshow.js"></script>
<link rel="icon" type="image/gif" href="<?php echo $this->baseurl; ?>/templates/<?php echo $this->template; ?>/favicon.gif" />

Jak zmienić fragment odpowiadający za użycie czcionki Bebas, żeby zamiast niej był Oswald?

Google generuje taki fragment:

<link href='http://fonts.googleapis.com/css?family=Oswald' rel='stylesheet' type='text/css'>

ale nie wiem gdzie go wkleić i jak go zmodyfikować, żeby zastąpił czcionkę Bebas.

Będę wdzięczna za pomoc, dla Was to pestka, a ja będę pół dnia kombinować jak koń pod górę.

---------- Post dodany o 13:48 ---------- Poprzedni post był o 12:11 ----------

Dobra, ogarnęłam.
Jednak czcionka Bebas miała same wielkie litery - Oswald ma również małe. Czy mogę dopisać jakies polecenie, aby wszystkie małe litery zmieniały się na wielkie?...

a_m
21-06-2012, 13:49
http://www.w3schools.com/cssref/playit.asp?filename=playcss_text-transform&preval=uppercase

brytfanna
21-06-2012, 13:57
Dzięki! Też to znalazłam, ale okazało się, że grzebałam w nieodpowiednim pliku :)