PDA

Zobacz pełną wersję : metoda płatności jako link



mirekmc
02-01-2007, 23:48
Witam,
Chciałbym zrobić następującą rzecz w virtuemart. Otóż w chwili zamawiania produktu chcę dać kilka opcji metod płastności, jedną z nich będzie pakowanie. Wymyśliłem sobie, że zrobię to tak, że podczas zamawiania pakowanie pojawi się w metodach płatności i będzie kosztowało 10 zł. Chodzi o pokowanie zakupionego towaru jako prezent, i teraz pojawia się problem, mianowicie chciałbym aby klient mógł sobie coś niecoś poczytać o tym jak będzie pakowany zakupiony towar.

Czy jest możliwe aby wstawić podczas wybierania metody płatności obok jej nazwy link?
Np.
1. wysyłka za pobraniem (link) - i pod linkiem podstrona np. jako popup z informacjami ze to standardowa/podstawowa metoda zamawiania
2. pakowanie jako prezent + wysyłka pod wskazany adres (link) - i pod linkiem okno popup z informacjami jak będzie zapokowany prezent oraz informacja gdzie podać adres na który ma być wysłany prezent

problem pojawia się w momencie gdy obok metody płatności, lub pod jej nazwą chcę wstawić link. Jak to zrobić, aby w dodatkowym polu szczegóły był link do okna popup? Czy jest może jakiś bot do mambo? Lub jakiś komponent do VM?

Sova
03-01-2007, 15:48
A może zrobić ładny dział w menu prezentujący sposoby pakowania? Ładne fotki+opis.
Zachęć ludziki do tego by korzystali z tej opcji - mała prezentacja nie zaszkodzi, a pomóc może.

>>Pozostawiam do przemyślenia...

mirekmc
03-01-2007, 16:35
Na pewno tak zrobię, jednak zapytałem o to ponieważ myślę, że byłaby to ciekawa opcja, gdyby dało się podpiąć jakiś link pod nazwę metody płatności.
Próbowałem dodawać link w polu gdzie jest nazwa w administracji sklepem, ale nie udaje się niestety.

ainow
03-01-2007, 18:03
A może spróbuj umieścić link z opisem pakowania "ozdobnego" na flypage, tak, żeby klient miał możliwość podjęcia decyzji przed rozpoczęciem procesu zamawiania. Wydaje mi się trochę chybionym pomysłem zaskakiwanie klienta dodatkowymi opcjami w trakcie finalizowania transakcji.

Na flypage możesz umieścić pole wyboru, które po zaznaczeniu, automatycznie doda koszt pakowania do ceny towaru i już nie będzie trzeba mieszać w opcjach wysyłki towaru przy checkout.

mirekmc
04-01-2007, 19:56
A w jaki sposób umieścić ten link na flypage?
Bo narazie przychodzi mi do głowy jedynie rozwiązanie z dodaniem dodatkowego artybutu przy produkcie w postaci pola dropdown z miejscem gdzie można wybrać "pakowanie produktu w prezent".

Czy możesz mi podpowiedzieć dokłądniej o czym myślałes oraz jak zastosować proponowane przez Ciebie rozwiązanie?

ainow
05-01-2007, 11:44
Dokładnie myślałem właśnie o atrybutach.
Jeśli w polu "Lista atrybutów" dodasz wpis np. "Opakowanie,standard,ozdobne [+10]" klient otrzyma możliwość wyboru sposobu pakowania na karcie produktu; wartość wpisana w nawias zostanie dodana do ceny produktu (pamiętaj, że to wartość netto) a zaznaczona opcja pojawi się w zamówieniu.

Żeby wszystko dobrze rozjaśnić klientowi, możesz przygotować w Joomla artykuł z opisem (i zdjęciami!), jak wygląda proponowana przez Ciebie usługa a link do tego artykułu umieść na stosowanej przez Ciebie flypage. Będzie jeszcze ładniej lub bardziej zauważalne jeśli zamiast linku tekstowego podlinkujesz jakąś, miłą oku, ikonkę.
Chyba nie musze dodawać, że taką usługę dobrze jest promować na stronie głównej. ;)

Ostateczny efekt może wyglądać np. tak, jak na załączonym obrazku.