PDA

Zobacz pełną wersję : Jak skopiować istniejący szablon na inny serwer. Od 0.



Przeeemooo
24-06-2012, 21:16
Witajcie
Nie ukrywam, że raczej jestem laikiem w instalacji szablonu, chociaż zarządzanie joomlą bezpośrednio, gdy strona już działa idzie mi bardzo dobrze.
Kwestia jest taka. Mam już szablon zainstalowany na serwerze. Ale chciałbym zrobić jego kopię, podłączyć pod inną domenę, no i później wiadomo już go całkowicie zmienić (treści/zdjęcia).
Postępuję wg http://wiki.joomla.pl/index.php/Nowicjusze i http://wiki.joomla.pl/index.php/Joomla_1.5._Szybki_start/Instalacja_Joomla!
Utknąłem na tym, iż zainstalowałem xampp oraz jump, do xumpp zrobiłem folder joomla15, ale zainstalowalem tam nową wersję joomla 1.5 z innej strony, a nie jak opisują to na wiki, żeby pobrać stąd http://www.joomla.org/, bo nawet nie wiem gdzie tutaj ta wersja jest.
Teraz jak wpisuję http://localhost/joomla15 to wyskakuje mi:

Index of /joomla15

Parent Directory
admin/
install.xml
site/

Apache/2.2.17 (Win32) mod_ssl/2.2.17 OpenSSL/0.9.8o PHP/5.3.4 mod_perl/2.0.4 Perl/v5.10.1 Server at localhost Port 80

Nie wiem co jest nie tak? I może istnieje inny sposób na to, aby ten szablon skopiować, prostszy sposób, szybszy? Dodam tylko, że ja tego szablonu nie mam na kompie, co więc, muszę wszystkie pliki zapisać sobie na kompie i potem całość przesłać na nowy serwer?
Chodzi o to, że na początku ktoś mi pomagał i instlował te szablony za kase oraz podłączał pod domenę, ale ja nie wydołam juz mu płacić, a chcę zrobić zaplecza pod pozycjonowanie bazując na tych szablonach. Aby nie dowiedział się o tym, zrobić nową bazę na tym samym serwerze i tam przerzucić sobie kopię tych projektów, które zrobiłem razem z nim, aby później móc z nich jeszcze korzystać? Sam je obrobiłem całe w panelu, mam tylko problem z tą instalacją.
I co z projektami, które już on mi instalował (a ja całkowicie obrabiałem), żeby odciąć mu dojście do nich? Jeśli chcecie wiedzieć wiecej, to się z nim rozliczyłem, ale jeśli on mi się liczy nawet za zaplecza, których będe miał dużo, no to muszę sam to ogarnąć w końcu. Poza tym ja to robię dla siebie i już nie chcę mu płacić. Czas najwyższy, pomoże ktoś?

Bardzo dziękuję za jakiekolwiek info, pozwoli mi to oszczędzić trochę grosza przy moich marnych zarobkach.

big_krzysiek
25-06-2012, 00:02
zaplecza pod pozycjonowanie
Może nie jest to odpowiedź na Twój post, ale Google "walnęło" najpierw pandą, a niedawno pingwinem i razem z autokorektą "techniki" zapleczowe mogą zrobić więcej złego niż dobrego.

Co do postu, nie mogę się doczytać, czy chodzi ci o templatkę (szablon) Joomla, czy o system Joomla ?

Przeeemooo
25-06-2012, 00:22
a jaka to różnica? :)
chodzi mi o szablon raczej. skopiowanie szablonu i wykorzystanie tej kopii na nową stronę. dać ją na nowy serwer też chcę.

Utknąłem tutaj na etapie instalacji. Krok - Baza danych. Co mam wpisać w "Nazwa bazy danych"?

Wystąpił błąd: Nie można się połączyć z bazą danych.
Numer błędu otrzymany w trakcie operacji: Unable to connect to the database:Could not connect to MySQL

zwiastun
25-06-2012, 00:55
Nie ukrywam, że raczej jestem laikiem w instalacji szablonu, chociaż zarządzanie joomlą bezpośrednio, gdy strona już działa idzie mi bardzo dobrze.

Paaaniee @Przeeemooo, a czy nie jest tak, że w ogóle ma Pan blade pojęcie o tym, co usiłuje Pan robić?
Do budowania "zaplecza" pod pozycjonowanie odniósł się już @big_krzysiek. Ja się odniosę do kilku innych:


Kwestia jest taka. Mam już szablon zainstalowany na serwerze. Ale chciałbym zrobić jego kopię, podłączyć pod inną domenę, no i później wiadomo już go całkowicie zmienić (treści/zdjęcia).

Szablon to jest składnik Joomla, w którym określono wygląd witryny. Ty zaś używasz tu słowa szablon na określenie całego Joomla zainstalowanego na jakimś serwerze. Owszem, wiesz, o czym piszesz, ale obnażasz tym samym - bez obrazy - swoje lamerstwo.
Skoro chcesz się zająć tworzeniem "zaplecza pod pozycjonowanie", wykorzystując do tego Joomla, to wypada się najpierw nauczyć elementarza - co to jest Joomla (CMS a nie szablon), jak go zainstalować, jak zrobić kopię instalacji i jak odtwarzać witrynę z kopii.


Utknąłem na tym, iż zainstalowałem xampp oraz jump,
A po co? I co to jest "jump"?


a nie jak opisują to na wiki, żeby pobrać stąd http://www.joomla.org/, bo nawet nie wiem gdzie tutaj ta wersja jest.
Chcesz się zajmować budowaniem "zaplecza pod pozycjonowanie" opartego na Joomla!, a nie umiesz znaleźć na stronie projektu przycisku DOWNLOAD? Żarty sobie stroisz?


Chodzi o to, że na początku ktoś mi pomagał i instlował te szablony za kase...
Aby nie dowiedział się o tym...
A co to kogo obchodzi? Ale skoro już o tym wspominasz, to może dowiedz się czegoś o lojalności, rzetelności, uczciwości. Nie o to chodzi, że masz dalej korzystać z usług pomagiera, któremu "nie wydołasz już płacić", ale o to, że takie kwestie stawia się otwarcie i załatwia w swoim gronie.

I co z projektami, które już on mi instalował (a ja całkowicie obrabiałem), żeby odciąć mu dojście do nich?
A czyje to są projekty? Jego czy Twoje? Jeśli Twoje (bo za nie zapłaciłeś), to z czym masz problem? Jeśli ktoś narusza Twoje mienie, to pędź na policję, a nie płacz na forum internetowym.

Reasumując:
Zdaje sobie sprawę, że jesteś w potrzebie i oczekiwałeś czegoś innego. Ale do tego, czego oczekiwałeś, jeszcze po prostu nie dojrzałeś, nawet jeśli masz lat 100 albo 200 i kilka fakultetów. Najpierw sięgnij do elementarza. Ostatnio Helion wydał dwie bardzo dobre książki, jedna lepsza od drugiej. Wysupłaj 50 zł, nie będziesz musiał płacić komuś za wątpliwe usługi, a jak się podkształcisz, to wrócisz może na forum z rzeczywistymi problemami i wtedy na pewno otrzymasz pomoc.

Przeeemooo
05-07-2012, 08:45
Chcę przerzucić istniejącą już stronę joomla na inną bazę i tam podłączyć ów stronę joomla pod nową domenę, a potem zmodyfikować sobie tę stron pod nowe potrzeby.
Przez Total Commander ściągnąłem pliki ów szablonu na swój komputer, skopiowałem i przesłałem do nowej bazy. Zmieniłem confuguration.php, ale teraz znów zmieniłem na ten z oryginalnego, też nic nie dało.
Szablon posiadał akeba, więc zainstalowałem tylko kickstart i plik kickstart.php przesłałem do nowej bazy gdzie był też plik kopii .jpa a także pliki całego szablonu.
Kopię bazy zrobiłem i przesłałem ją do nowej bazy tak jak mnie poiinstruowali na netart. Wykonaj kopię - wgraj kopię.
Teraz włączam domenę, przechodzę do domena.pl/installation/index.php (http://domena.pl/installation/index.php)
Wpisuję:
typ bazy: mysqli (nie daję mysql ponieważ szablon wcześniej też działał na mysqli, a zmiana na mysql i tak nic nie daje)
sql.nazwauż1.nazwa.pl (http://sql.kowalczyk1.nazwa.pl)
nazwauż1_9
hasło
nazwauż1_9

W opcje zaawansowane też już zmieniałem przedrostek wpisująć nazwę katalogu w którym są pliki szablonu, ale nic to nie dało.

Wpisuję wszystko prawidłowo i wyskakuje mi ciągle komunikat:
"Nie można się połączyć z bazą danych. Proszę sprawdzić parametry połączenia. Nie można wymusić działania? Kliknij tutaj, aby rozwiązać problemy. (https://www.akeebabackup.com/documentation/troubleshooter/abidatabase.html)


Zwiastun, bez urazy, ale tyle czasu straciłeś na "pojechanie po mnie", że lepiej jak byś napisał 2-3 ogólne zdania co zrobić mniej więcej, a dalej z wujkiem G bym "gadał".
Nie będę kupował książek, bo wujek G jest 100-kroć lepszy i bardziej praktyczny. A nie będę wertował całej książki, żeby znaleźć odpowiedź na to konkretne zagadnienie. Chcę nauczyć się tylko kopiować szablon i dać go pod nową domenę. Na razie to mi wystarczy. Sukcesywnie poszerzam wiedzę, w zależności od potrzeb pracy.
To, że jestem lamerem - nie przeczę. Choć jak dla mnie zbyt obraźliwy dźwięcznie jest ten rzeczownik. ;) Ale ok. JESTEM LAMEREM. Podpowiesz więc lamerowi 2 słowa co mogę zrobić, bo od kilku dni w zasadzie stoję w miejscu. A naczytałem się już sporo. Co przeoczyłem? Naprawdę będę wdzięczny, bo sam już nic nie zrobię, nie mam pomysłu.

big_krzysiek
05-07-2012, 09:58
Witaj....

w skrócie:

baza danych - miejsce w którym znajduje się treść strony, ustawienia itp.
serwer-miejsce w którym znajduje się oprogramowanie Joomla, i inne pliki
szablon- templatka -wygląd strony internetowej

W Netrat poinstruowali Ciebie jak zrobić i wgrać kopię bazy...i zrobili to prawidłowo.

Nie wiem jak mam Ci napisać w prosty sposób jak założyć stronę na serwerze nazwa.pl, bo było to już przerabiane dziesiątki razy, ale np:

pakujesz stronę na starym serwerze komponentem Akeeba
ściągasz spakowana stronę na komputer lokalny
na serwerze nazwa.pl zakładasz katalog pod nowa stronę
w Activeadmin zakładasz bazę danych typ Mysql 5.0
rozpakowujesz stronę na komputerze lokalnym
wgrywasz pliki do katalogu na serwerze nazwa.pl
dodajesz do pliku htaccess.txt komendę phpflag display_errors off i zmieniasz nazwę na .htaccess
wpisujesz w przeglądarkę adres katalogu (www. twojserwer. nazwa.pl/katalog) - odpala Ci się instalator Akeeba
w trzecim kroku instalacji wpisujesz typ bazy danych MySql hasło i pozostałe dane, które pojawiły się przy zakładaniu bazy a Active.admin
przy prawidłowo wpisanych danych dostępowych do bazy rozpoczyna się instalacja
usuwasz katalog instalacyjny
ustawiasz proste adresy w konfiguracji Joomla
w Panelu Klienta nazwa.pl dodajesz domenę i wskazujesz ja na Twój serwer
w Active.admin dodajesz domenę i wskazujesz ją na katalog

Przeeemooo
06-07-2012, 21:50
Krzysiu, Twoja instrukcja mi pomogła. Jedyny błąd to robiłem bazę mysql 5,5.
Nie pakuję strony akeba, potem rozpakowuję i przesyłam na serwer, do katalogu, ale kopiuje po prostu przez total comander, trwa to co prawda około godziny. potem całość przesyłam na nową bazę i nowy katalog. serwera nie zmieniam.
wcześniej zrobiłem także kopię witryny i plik .jpa tam przesłałem, czy on jest konieczny czy wystarczą te pliki, które z katalogu skopiowałem total comanderem?

jeśli nie zmieniam serwera tylko tworzę nową bazę i nowy katalog na serwerze to i tak procedura jest ta sama? czy można to zrobić jakoś szybciej?

nie wiem jak to pakować do zipa przez akeeba, pewnie szybciej wtedy bym ściągnął taki cały projekt, prawda? ale to już nieważne, mogę nawet ściągać przez godzinę i już nie kombinować.

DZIĘKI !!! Ach, ta ulgaaaaa i smak pozytywnego rozwiązania ;)