PDA

Zobacz pełną wersję : K2 +SIG Pro



magmart
24-06-2012, 22:56
Dwa peoblemy po integracji K2 z SIG pro:
1. pojawia się błąd jeżeli zipowane fotki posiadają polskie znaki lub spacje czy duże litery. Wygląda tak jakby SIG czytal nazwy plików wrzucanych, natomiast skrypt z K2 wrzucający pliki i rozzipowuje je zmienia nazwy plików, zastępując np duże litery małymi.
2. w panelu admina nie ma miniatur. odwołanie ma treść do katalogu media w folderze admin a nie wgłównym

tomaszek83
25-06-2012, 08:56
to nie są problemy. To są normalne objawy. Nie powinno używać się w nazwach polskich znaków oraz spacji. I to raczej nie wina SIG tylko serwera. I nie wina a prawidłowy objaw.

co do problemu drugiego to być może jest to problem w konfiguracji witryny. Pisałeś może do twórców SIG Pro? Kupując ten dodatek masz zapewnione wsparcie producenta.

magmart
26-06-2012, 17:39
Jeden i drugi problem leży raczej po stronie K2.
Że ogonków nie powinno się używać ... trochę ludzi wie, nie koniecznie wiedzą userzy a wymóc żeby stosowali ....
Problem doliczy modułu który rozzipowuje plik. W pliku jest np P1.jpg a na serwerze ląduje plik p1.jpg. SIG wywołuje plik P1.jpg. Na serwerze jak ręcznie zieni się nazwę pliku - wszystko pasuje.

To samo co do miniatur w panelu admina, wyswietla je K2 a nie SIG, gdzieś jest źle wpisana ścieżka, w której powinno się dodać odwołanie do katalogu 2 poziomy wyżej.
url obrazka jest ........./administrator/media/k2/galleries a fizycznie plik leży ........../media/k2/galleries

tomaszek83
26-06-2012, 20:49
Że ogonków nie powinno się używać ... trochę ludzi wie, nie koniecznie wiedzą userzy a wymóc żeby stosowali ....

no cóż... napisz do twórców komponentu żeby wprowadzili mechanizm dla nieuków....


Problem doliczy modułu który rozzipowuje plik. W pliku jest np P1.jpg a na serwerze ląduje plik p1.jpg. SIG wywołuje plik P1.jpg. Na serwerze jak ręcznie zieni się nazwę pliku - wszystko pasuje.

To raczej wina serwera, poprawnie skonfigurowany serwer nie ma problemu z rozpoznaniem czy to jest P1.jpg czy p1.jpg. Sprawdzałem na kilku instalacjach k2+sigPRO i działa.

PS. Zastanawia mnie gdzie masz hosting?

magmart
26-06-2012, 21:24
linuxpl.com konfiguracja typu VPS3. Zmiana nazwy plików następuje nie tylko z mojego kompa, z kilku niezależnych też (userzy).

tomaszek83
26-06-2012, 22:40
hmm... dziwne zachowanie... bo u mnie zip rozpakowywany jest tak jak jest spakowany... jeśli jest z małych liter to są małe, jeśli duże to duże... Próbowałeś jak będzie zachowywał się k2+sigPro na localhoście, np. JAMP?

Jeśli chodzi o miniatury to również sprawdź na kopii lokalnej jak będzie działało. Bo wydaje mi się że coś jest nie tak z konfiguracją.

PS. Rozumiem że k2 i sigPro masz aktualne?

magmart
27-06-2012, 06:22
Tak k2 mam najnowsze V2.5.7 SIG niestety 1,2.
Na localhoscie wielkość liter nie ma znaczenia więc z tym byłoby dobrze, ale nie nie sprawdzałem działania na localu. Od razu instaluje się na serwerze, bo na localu często coś działa a na serwerze nie chce.

tomaszek83
27-06-2012, 08:24
skoro na localu działa (np. na JAMP) a na serwerze nie chce to zazwyczaj jest to wina konfiguracji serwera a nie Joomla czy rozszerzeń. Zostaje Ci ewentualnie pytanie do twórców SIG. Skoro masz kupiony dodatek to jest i wsparcie... a i bez tego na joomlaworks chętnie pomagają.

magmart
29-06-2012, 12:12
problem jest po stronie K2, źle wgrywa pliki. Nie wiecie który plik jest odpowiedzialny za wgrywanie zipa do galerii?