PDA

Zobacz pełną wersję : Akogallery, Pony Gallery,Zoom Gallery, Docman, ReMOSitory



samurai_jack
21-01-2006, 11:53
Mam pytanie dotyczące komponentów Joomly do pokazania na stronie galerii zdjęć oraz udostępniania plików do pobrania z strony. Czy jest taka możliwość aby rozdzielić galerię na dwie osobne strony w joomla które będą się różniły zawartością (aby zawartość nie była powielana na tych stronach) ale korzystały z tego samego komponentu. Te sam problem dotyczy udostępniania plików na stronie aby utworzyć odrębne działy „Download” z tego samego komponentu

livio
21-01-2006, 13:53
Wystarczy zrobić kategorie i podkategorie i w menu dodać linki bezpośrednio do kategorii.

samurai_jack
21-01-2006, 17:25
Ale wstyd wystarczyło pomyśleć. dzięki

livio
21-01-2006, 17:46
Proszę bardzo ;)
Od tego jest forum - by wspierać i pomagać, czyż nie?

samurai_jack
21-01-2006, 21:45
A jednak nie działa to rozwiązanie do końca. Jego wadą jest że stworzony link w menu nie jest umieszczany w właściwościach modułów w zakładce "Menu Item Link(s)" co uniemożliwia przypisanie temu linkowi wyświetlania danego menu. Z tego co zauważyłem Joomla nie radzi sobie z linkami generowanymi w składni php.

livio
21-01-2006, 21:56
W opcjach komponentów się nie pojawi, bo odnośniki tam umieszczone dotyczą samego komponentu, a nie jego kategorii.
Innymi słowy: Nie masz racji, rozwiązanie działa w pełni.

samurai_jack
21-01-2006, 22:15
Ale mi nie chodzi o komponenty tylko moduły jakimi są menu w joomla i nie mogę przypisać wyświetlania modułu do tego linku. Twoje rozwiązanie działa tylko w przypadku gdy wyświetlanie tego menu ustawimy w "Menu Item Link" na "All" w innym przypadku menu nie wyświetla się przy aktywacji tego linku. Sprawdzam to na na przykładzie Remository.

stone
21-01-2006, 22:52
Samurai, pogubiłem się:) Czy mógłbys dac link do strony gdzie wystepuje problem, latwiej bedzie sobie to zobrazowac na żywca

samurai_jack
22-01-2006, 00:12
Stronka jest na razie u mnie na localhoscie ale w postaram sie jutro najpóźniej w poniedziałek umieścić ją na serwerze i podam linka do niej bo chyba troszeczkę namieszałem ;)

samurai_jack
22-01-2006, 21:46
A oto link:
http://www.tennis.net.pl/wzor/index.php?option=com_content&task=blogcategory&id=14&Itemid=42

Po wejściu w link "pliki" w górnym menu który jest linkiem do kategorii komponentu Docman znika to menu. Link ten nie znajduje się w właściwościach tego modułu „Menu Item Link”.

livio
22-01-2006, 21:58
Wejdź w panelu moduły i wybierz dane menu i tam gdzie sa pozycje menu jedna pod drugą, wybierz tylko all i no-problemo ;)

samurai_jack
22-01-2006, 22:17
Ale właśnie chodzi oto, aby to menu pokazywało się tylko przy otwieraniu określonych stron. I właśnie, dlatego szukam rozwiązania, aby podzielić pobieranie plików i galerią zdjęć na kilka oddzielnych części.

livio
22-01-2006, 22:25
To zamiast "all" wybierz inne pozycje, wyświetlone niżej. Są to pozycje z menu.

samurai_jack
22-01-2006, 22:40
Tak też zrobiłem, ale w tych pozycjach nie jest wyświetlany ten konkretny link. Także temu linkowi nie mogę przypisać wyświetlania żadnego menu oprócz wyświetlanych z opcją "all". Zauważyłem, że powodem tego jest występowanie w linku słowa „Itemid”. Jakiekolwiek inny link niezawierający tego słowa działa poprawnie. Dziwne

stone
23-01-2006, 06:38
Ok, to teraz uściślijmy. Ten link co podałeś to jestesmy w Będzin=>BBT i menu widac. Naciskamy pliki i przenosi nas do plików a menu znika
Czy chodzi o to aby to górne menu było też widoczne po przejściu?
Oraz na których stronach ma być to menu widoczne i co ma zwierać?

samurai_jack
23-01-2006, 09:13
Tak chciałbym aby górne menu było widoczne po przejściu przez ten link. Menu mam być widoczne w dla Będzin=>BTT i dla linków w górnym menu czyli Aktualności i Pliki oraz w przyszłości Galeria(będzie to link to kategorii Pony Gallery).

stone
23-01-2006, 10:07
Hmm, to milabym taka propozycje, bo jak teraz patrze to menu prawidłowo pojawia się dla linku Bedzin=>BBT oraz dla Aktualności z górnego linku natomiast problem jest z linkiem 'Pliki'.
Rozumiem ze ten link dodałes jako URL do manu tak?
Otóż zwróć uwagę że menu to się pojawia (tak jest obecnie ustawione) dla Itemid 42, dlatego link Pliki możesz wstawić w postaci http://www.tennis.net.pl/wzor/index.php?option=com_docman&task=cat_view&gid=15&Itemid=42
I powinno działać:)

samurai_jack
23-01-2006, 12:50
I działa :). Dzięki