PDA

Zobacz pełną wersję : Kolejność artykułów po raz N-ty



robak142
25-06-2012, 22:05
Witam
Jak zwykkle nie proszę o gotowe rozwiązanie, a kopniaka w dobrą stronę... aby właściwą.
Bardzo się starałem opisać to w zrozumiały sposób.


Celem jest prezentowanie artykułów wg zadanej kolejności, z tym że jeden dany artykuł pownien być zawsze pierwszy, ale tylko jego wstęp wraz z read more.
Moduł z artykułem raczej nie wchodzi w grę z powodu swojej specyfiki. Musi być związany z pozycją menu, a po kliknięciu read more, pozycja niejako się dubluje. W module pozostaje wstęp artykułu, a poniżej ponownie to samo w widoku artykułu.


Myślę sobie tak... moją pozycje menu ustawię jako widok artykułów z danej sekcji X. W sekcji X założę 2 kategorię XX i XY.
Artykuły które mają pojawiać się wg zadanej kolejności wrzucę do kategorii XX, a artykuły które będą miały wg dat pojawiać się zawsze na początku listy pojedynczo -wrzucę do kategorii XY.
I tak sobie myślę, czy w tej sytuacji poprawki w php w nadpisanym szablonie w odpowiednim widoku mogą doprowadzić mnie do celu?


Może jakieś inne rozwiązania?


Z góry dziękuję.

zwiastun
25-06-2012, 22:37
Może da się to zrobić tak:
dołączasz opis kategorii
W opisie wpinasz wstęp do artykułu + link Więcej

Przerabiasz xml definiujący pozycję menu typu przegląd artykułów - dodajesz opcję wyświetlania opisu
Przerabiasz widok przeglądu artykułu - dołączasz opis kategorii (jak zobaczysz w widoku listy artykułów)


Trochę kombinowania.
Inne rozwiązanie - może da się użyć Advanced Module Manager

robak142
25-06-2012, 22:44
Hmmm... muszę pomyśleć nad Twoją odpowiedzią. Dziękuję za nią.

Bazyl
25-06-2012, 22:48
Witam,

Nie mozesz dać warunku dla pozycji tego modułu, by nie wyświetlał się w widoku artykułów?

robak142
25-06-2012, 22:56
Do @zwiatun
No tak, ale opis kategorii nie pokazuje Więcej. Można to oczywiście dodać jako html, tak czy inaczej, ale chyba nie o to chodzi... Może czegoś nie zrozumiałem właściwie, więc korekta pożądana.

Bazyl
25-06-2012, 22:56
Pozycja menu: lista artykułów prezentująca wszystkie artykuły z kategorii.
Moduł dowolny, ale jego pozycja w warunku: jeżeli widok artykułu, to mnie nie pokazuj.

Jeżeli ja dobrze zrozumiałem

robak142
25-06-2012, 22:57
@bazyl

Myślisz o instrukcji php w nadpisanym szablonie?

Bazyl
25-06-2012, 22:58
Właśnie tak

robak142
25-06-2012, 23:01
Na tę chwilę wydaję mi się to najlepsze rozwiązanie. Spróbuję z php dla danego id kategorii w szablonie. Dziękuję.

seba.adm
25-06-2012, 23:02
Witam.
@robak142, ewentualnie skorzystaj z wskazanego przez Zwiastuna rozszerzenia Advanced Module Manager. W jego ustawieniach możesz określić że dany moduł ma się wyświetlać w przeglądzie artykułów a jednocześnie wykluczyć jego wyświetlanie w artykule (nawet wskazanym przez Ciebie za pomocą ID) - kwestia odpowiedniej konfiguracji.


---
Cześć @bazyl

robak142
25-06-2012, 23:05
@seba.adm
Witam, właśnie czytam także o AMM, dzięki za zainteresowanie.