PDA

Zobacz pełną wersję : joomla 1.5.26 formularz kontaktowy nie wysyła wiadomości



andim
27-06-2012, 16:35
Witam, zwracam się do was jako do fachowców joomli, z następującym problemem: utworzyłem stronę: www.naszzalas.pl na joomla 1.5.22, na szablonie PQ Open Source, potem zaktualizowałem ją do wersji 1.5.26 za pomocą komponentu Narzędzia administratora, od strony zaplecza, w menu głównym utworzyłem pozycję kontakt z administratorem, jako typ pozycji menu - wyświetlanie pojedynczego kontaktu. N pierwszy rzut oka wszystko było w porządku tylko zaciekawił mnie brak wiadomości od odwiedzających stronę, więc jako niezalogowany gość spróbowałem coś napisać do (administratora) czyli do mnie, lecz żadna wiadomość nie dotarła, napisałem do działu technicznego operatora serwera i dostałem taką odpowiedź: "Niestety, niezwykle trudno będzie określić dlaczego z Pańskiego formularza nie są wysyłane wiadomości.
Sprawdziliśmy konfigurację w panelu administracyjnym i wygląda ona prawidłowo więc może to być np. kwestia szablonu.
Skrypt nawet nie próbuje wysłać wiadomości. Przy czym testowo zainstalowaliśmy tą samą wersję Joomla 1.5.26 i po utworzeniu testowego kontaktu wiadomości bez problemu wysyłane są z formularza kontaktowego."
Może więc ktoś miałby jakiś pomysł co z tym zrobić, szablon niechętnie chciałbym zmieniać bo długo go ustawiałem.

zwiastun
27-06-2012, 17:27
Przy czym testowo zainstalowaliśmy tą samą wersję Joomla 1.5.26 i po utworzeniu testowego kontaktu wiadomości bez problemu wysyłane są z formularza kontaktowego."
Może więc ktoś miałby jakiś pomysł co z tym zrobić, szablon niechętnie chciałbym zmieniać bo długo go ustawiałem.

Pierwsze zdanie dowodzi, że to ani problem z Joomla, ani problem z konfiguracją poczty na serwerze.
Z pierwszego i drugiego razem może wynikać, że coś zepsułeś szablonem. A co, to z fusów nie sposób wywróżyć.

andim
28-06-2012, 22:23
Być może ze tak, nie twierdzę że nie, mogę Ci Zwiastun nadać prawa admina do zaplecza tej strony i podać dane do logowania na priv, to byś mógł sprawdzić co i jak, ale dopiero jak napiszesz mi czy chcesz żebym to zrobił czy nie, tak byś mógł sprawdzić ten szablon dlaczego tak się dzieje.

zwiastun
28-06-2012, 22:26
Sprawdzenie, czy źródlo tkwi w szablonie jest stosunkowo proste - przełącz swój szablon na szablon domyślny i sprawdź.