PDA

Zobacz pełną wersję : Brak możliowści wpisania litery "ż" w artykułach



laserek
03-01-2007, 18:07
Witam, mam problem- Brak możliowści wpisania litery "ż" w artykułach. działają wszystkie polskie znaki natomiast liter"ż" nie pojawia się, a normalnie to działa, w Wordzie czy wogóle w systemie, nawet w joomli w tytułach artykułów. Z góry dzieki za pomoc.

Dylek
03-01-2007, 19:14
byyylo kiedys - cos z funkcjami klawiszy skrotow edytora - poszperaj

O ile pamietam kombinowalo sie z wylaczeniem skrotu klawiaturowego dla "cofnij" w funkcji tinyMCE.init() bodajze w pliku tiny_mce.js dodając taki wpis:
custom_undo_redo_keyboard_shortcuts : "false",

zwiastun
03-01-2007, 23:37
Odpowiedź w FAQ na www.joomla.pl/pomoc
W przykładowych danych również

PanYeti
13-04-2008, 15:10
Kopię i grzebię w poszukiwaniu rozwiązania zamieniających się liter "ż" na "ź" i odwrotnie w kodowaniu iso.
Piszę tłumaczenie do modułu i to cudo robi się podczas edycji pliku .xml z opisem modułu w panelu admina.
Wygląda to tak, jak bym seplenił :(
Nie mam pewności, czy to wina mojej Jomelki, czy też problem jest globalny. Zauważyłem, że podobnie wyświetla się "ż" w menu rozwijanym administratora, przy nazwie jednego z komponentów. Jest tak przy Country Locale: Polish_Poland.1250 i Polish_Poland.iso-8859-2.
Podpinam ten post do tego wątku, ponieważ wyszukiwarka nie potrafiła znaleźć odpowiedzi. Kiedy dałem jej do szukania "ż" - jak w temacie wątku - nie znalazła nic, tego wątku również.
Jak tu wierzyć maszynie?
Opiekunowie forum i admini każą zaś szukać, szukać, szukać...
Będę wdzięczny za pomoc, Ludzkość czeka na mój tłumaczony moduł :)

Rozwiązanie: Po zainstalowaniu modułu na serwerze sieciowym literki są takie, jak powinny.
Wniosek: Przekłamania generowały serwery lokalne, na których moduł testowałem - Xampp i WebServ.