PDA

Zobacz pełną wersję : Boczne menu rozwijane+Joomla 2.5.6



newuser3
29-06-2012, 12:10
Witam mam Joomle 2.5.6 jednak nie moge uzyskac bocznego menu rozwijanego-chcialbym aby wygladalo to w ten sposob:
(boczne menu)

-strona glowna
-hobby
-plywanie
-siatkowka
-internet
-kontakt

linki do strony glownej i kontaktu prowadza do pojedynczych artykułów, natomiast hobby jest kategoria nadrzedna zawierajaca 3 kategorie (plywanie,siatkowka,internet). Niestety gdy ustawie w pozycji menu ze hobby ma byc np. przegladem kategorii i wybiore odpowiednie-niestety nic sie nie dzieje. Czy jest mozliwosc aby ustawic to wa taki sposob aby po dodaniu nowej kategorii podrzednej automatycznie wyswietlala sie w menu? I zeby oczywiscie wyswietlaly mi sie wszystkie pozycje podmenu dla hobby- bez dodawania ich recznie w menu bocznym-jest taka mozliwosc?Boczne menu rozwijane+Joomla 2.5.6

Winnetou
29-06-2012, 14:23
Jest możliwość, ale albo musisz sam dojść jak to zrealizować albo to komuś zlecić, bo nikt ci tu obszernego instruktażu specjalnie dla ciebie nie napisze.

zwiastun
29-06-2012, 15:14
Przypisz do pozycji menu odpowiednio skonfigurowany moduł Kategorie artykułów. Gdy zostanie wywołana pozycja menu, np. Hobby, to w module pojawią się linki do podkategorii w kategorii Hobby (oczywiscie, trzeba to skonfigurować).
Prostego rozwiązania (żeby automatycznie dodawać kategorie do menu, nie ma), bo w menu umieszczamy odnośniki do stron, które charakteryzują się dwiema podstawowymi własnościami: zakresem treści i układem (sposobem prezentacji). Kategoria artykułów np. może być prezentowana co najmniej na dwa różne sposoby.

newuser3
29-06-2012, 15:15
ok robie w ten sposob: menu boczne utworzone mam (w modulach jak i w projektancie menu. Pozycje w menu np. kontakt i strona główna które mają prowadzić do pojedynczych artykułów działają właściwie.
Tworze nową pozycje menu typu "kategorie -lista kategorii" i wybieram tu wczesniej utworzona kategorie nadrzedna hobby. Do niej przypisane sa w panelu zarzadzania artykulami i kategoriami, 3 kategorie podrzędne-plywanie, siatkowka, internet.
Wrócmy jednak do tworzenia nowej pozycji menu-utworzylem hobby i przypisalem je do kategorii hobby.
Niestety w bocznym menu nie wyswietlaja mi sie te 3 kategorie. Myślę, że robie to logicznie.
Chociaż naprowadzcie mnie czy taką funkcje posiada mechanizm joomli czy też muszę szukaćw dodatkach/pluginach.
Dodam tylko, że do kategorii podrzędnych mam utworzonych po kilka przykładowych artykułów-jeśli np. w menu dam ręcznie pozycje podrzędna do hobby i ustawie ją np jako "przegląd artykułów" to oczywiście w menu bocznym się wyświetli. Jednak chciałbym uniknąć każdorazowego ręcznego dodawania kategorii podrzędnych do menu-ma to robić z automatu.

zwiastun
29-06-2012, 15:18
Niestety w bocznym menu nie wyswietlaja mi sie te 3 kategorie. Myślę, że robie to logicznie.
Robisz logicznie. Tyle że Twoja logika jest z innej beczki, a nie z Joomla!
Zobacz mój post wyżej.

newuser3
29-06-2012, 15:44
Zwiastun, pisalem mojego posta jak jeszcze Twoj nie byl opublikowany-teraz sie do niego odniose.
Tak, Twoj sposob działa i znam go jednak jak widzisz w moim przypadku sie nie sprawdzi-tworzy on bowiem nowy modul z kategoriami ale poza moim glownym menu. A jak widzisz ja chcialbym umiescic "hobby" w srodku menu pomiedzy strona glowna a kontakt.
Rozumiem, ze przeszkoda moze byc sposob wyswietlania poszczegolnych kategorii-ale myslalem ze moze da sie wybrac domyslny?

Jest jeszcze jeden problem-czy mozna w Joomla tak ustawic pole do wpisywania tekstu aby domyslnie byla tam tabelka z 2 kolumnami (tylko dla okreslonej kategorii). Cos jak szablon w szablonie-np. dla stron z wybranej kategorii chcialbym aby domyslnie przy tworzeniu nowego arta byla pusta tabela z 2 kolumnami, po lewej na fote, po prawej na opis.
Nie znalazlem takiej funkcji w standardowej Joomli, pewnie jakis dodatek-K2?

zwiastun
29-06-2012, 16:03
Wyjaśniłem Ci, dlaczego nie da się zrobić menu tak, jak byś chciał.
Drugi problem to inny temat. Właśnie opublikowaliśmy nowy regulamin forum, więc zajrzyj do niego koniecznie i doczytaj, czego nie powinieneś robić :).

nikszal
29-06-2012, 17:48
Niestety w bocznym menu nie wyswietlaja mi sie te 3 kategorie. Myślę, że robie to logicznie.
Twoja logika ma nie wiele wspólnego z poprawną konfiguracją modułu menu.

5601

zwiastun
29-06-2012, 17:50
@nikszal: chyba nie doczytałeś albo nie zrozumiałeś, czego chce @newuser3. Spodziewa się, że gdy wybierze typ pozycji menu Lista kategorii, to mu się automatycznie w podmenu pokazą kategorie. A jak wiadomo, tak to nie działa.

nikszal
29-06-2012, 17:56
Komu potrzebna jest lista kategorii w menu?
Sporo klikania, by dojść do właściwych artykułów, a efekt mizerny.

Ustaw @newuser3 w menu podrzędnym przegląd artykułów z kategorii i będzie działać.