PDA

Zobacz pełną wersję : JAMP 2.0 - lista życzeń



trzepiz
29-06-2012, 19:53
Na wstępie chciałbym podziękować za ogromne zaufanie jakim obdarzono JAMP-a. Pobrano go już ponad 13.000 razy. Mam nadzieję, że dobrze sprawdza się w waszej codziennej pracy.
Przyszła jednak kolej na wydanie JAMP 2.0.

Od dłuższego czasu sprawdzaliśmy oprogramowanie (Apache, MySQL, PHP, PMA) aby znaleźć „złoty środek” i chyba się udało. Mamy już dobrą bazę do JAMP 2.0 teraz czas na wasze propozycje ulepszeń i modyfikacji .

Będę zobowiązany za wszelkie sugestie, które pomogą stworzyć godnego następcę JAMP-a :) Nie obiecuję, że wszystkie „życzenia” zostaną wdrożone ale na 100% każde weźmiemy pod uwagę i rozpatrzymy.

PS: jeśli chcecie być na bieżąco z wiadomościami o JAMP-ie ( a korzystacie z Facebook) zapraszam na FanPage JAMP-a (https://www.facebook.com/pages/JAMP/103974996345374)

Pozdrawiam,
Michał

lewandowskipol
29-06-2012, 21:02
Może jakieś dodatkowe miejsca w menu kontekstowym? Mam na myśli coś w stylu szybkiej edycji plików konfiguracyjnych php.ini itd.

Z miłą chęcią widziałbym jakąś obsługę wielu stron. W katalogu /var mam wiele folderów "www" (www cośtam) - raz zajmuję się jedną stroną, raz drugą, a podfoldery w katalogu /var/www są dla mnie nie wygodne przy większości witryn. Może dlatego, że ani nie jestem zwykłym, prostym użytkownikiem, ani też nie użytkuję Joomli ^^
Widziałbym to może w menu kontekstowym ikony w Tray'u: "Wybierz katalog główny" -> tutaj lista katalogów z /var bez /var/log /var/lib /var/tmp. Po kliknięciu na dany folder (i przede wszystkim bez zmiany jego nazwy, co uprości mi osobiście przesyłanie danych w kliencie FTP i synchronizację/backup danych z chmurą) staje się on głównym folderem, czyli po wejściu na localhosta przez przeglądarkę będę widział zawartość np. "www_jeden", a nie domyślnego "www". Mam nadzieję, że nie jest to trude =D Potem może nad czymś jeszcze pomyślę.

sunpietro
29-06-2012, 21:14
dobrym pomysłem byłoby wbudowanie generatora lokalnych domen w vhoście i tworzenie na tej podstawie katalogu docelowego

tomeekm
29-06-2012, 21:32
Hej!
Może w wersjach płatnych dałoby się tak zrobić, żeby na stronie głównej JAMP'a nie było zakładek "Dołącz do klubu"; "JAMP-opis programu" i Reklam tylko od razu widoczne byłyby foldery ze stronkami (zostałby górny panel: localhost, phpmyadmin itd) :)

P.S.
W folderze var/www znajduje się katalog o nazwie "img" a w nim są obrazy które pochodzą jeszcze z mov'AMPa. Czy na pewno są one tam potrzebne? :)

Winnetou
29-06-2012, 22:30
Złota rybko :), ja mam tylko jedno życzenie, wydłuzyć domyślny czas sesji z 15 do przynajmniej 60 minut.

zwiastun
29-06-2012, 22:41
Skoro Złota Rybka :) życzenia przyjmuje...

Alternatywny, ale mało przyjazny program Joomlas2Go (dostępny na www.joomlas2go.net oraz www.joomlaos.de) można także umieścić... na płycie CD-ROM i uruchamiać z płyty. Do testów czy do nauki takie rozwiązanie potrzebne nie jest, ale np. by dostarczać klientom na płytce działającą wersję przygotowanej dla nich witryny czy sporządzać materiały demonstracyjne - to może być ciekawa oferta.
W Joomlaos2Go istnieje możliwość takiej konfiguracji serwera, że w przypadku, gdy uruchamiany jest z CD dane są zapisywane w katalogu tymczasowym tworzonym na komputerze. Nie wgłębiałem się zbytnio, ale zdaje mi się, ze te dane można zachować. Ale to już szczegóły.

partizan
30-06-2012, 19:34
- tomcat - aby wyjść trochę poza joomla!
- implementowane wsparcie dla ioncube

PeFik
01-07-2012, 09:29
- preinstalowane w Joomla popularne moduły / dodatki
- ekran informacyjny który opisze i odpowie na najczęściej zadawane pytania związane JAMP-em

trzepiz
09-07-2012, 11:58
i już ?? Bałem się, że to będzie niekończąca się lista ..

IonCube już jest zaimplementowany. Dodałem także parę zmian w Apache (FancyIndexing itd).



Może w wersjach płatnych dałoby się tak zrobić, żeby na stronie głównej JAMP'a nie było zakładek "Dołącz do klubu"; "JAMP-opis programu"
Jak najbardziej mogę o tym pomyśleć.


preinstalowane w Joomla popularne moduły / dodatki
Możesz coś podpowiedzieć ?? Chociaż to będzie trochę kłopotliwe - bo będę musiał także aktualizować te dodatki :)


wydłuzyć domyślny czas sesji z 15 do przynajmniej 60 minut.
Hymmm .. ale czas sesji czego / gdzie ?? bo nie bardzo rozumiem :)


dobrym pomysłem byłoby wbudowanie generatora lokalnych domen w vhoście i tworzenie na tej podstawie katalogu docelowego
OO to pomysł wyśmienity ... przemyślę, rozrysuję i może się uda wpiąć to do JAMP 2.0. Jak nie .. to będzie przecież 3.0 :):)



można także umieścić... na płycie CD-ROM i uruchamiać z płyty
Już to kiedyś przerabiałem. Szybkość działania takiego rozwiązania jest zatrważająca. Nie widzę sensu. Jak ktoś chciałby się ładnie zaprezentować to wystarczy, że kupi Pendrive za parę złotych. (2GB można kupić już za 12 zł )

Winnetou
09-07-2012, 12:42
Cytat Wysłane przez Winnetou Zobacz wiadomość
wydłuzyć domyślny czas sesji z 15 do przynajmniej 60 minut.
Hymmm .. ale czas sesji czego / gdzie ?? bo nie bardzo rozumiem


chodziło mi o czas sesji zalogowanego na zaplecze admina lub innego uprawnionego usera. Jak sie testuje różne rozszerzenia to trzeba często wczytywać sie w różne dokumentacje a czas płynie. Próbuje coś wdrożyć/zmienić a tu info że czas sesji już upłynoł co troche irytuje. Zazwyczaj pierwszą rzeczą jaką robię po postaiwniu nowego JAMPa to właśnie wydłużenie czasu sesji.

trzepiz
09-07-2012, 13:04
Zazwyczaj pierwszą rzeczą jaką robię po postaiwniu nowego JAMPa to właśnie wydłużenie czasu sesji.

Rozumiem, że chodzi Ci o czas sesji w preinstalowanej w JAMP-ie Joomla! ... Niestety jestem zwolennikiem niskiego czasu sesji. Oczywiście można to sobie samodzielnie zwiększyć do granic możliwości :) Proszę jednak pamiętać, że na witrynie produkcyjnej czas sesji nie powinien być zbyt długi .. (bezpieczeństwo).

joe
14-07-2012, 16:37
Jeśli jeszcze nie jest za późno to dorzucam swoją sugestie

- jestem za powrotem linków do PA (albo dołożyć opcje włączenia/wyłączenia ) tylko nie w wersji jeden pod drugim, ale obok siebie
- i może jeszcze linki otwierane w nowej karcie

pzdr/joe

trzepiz
15-07-2012, 15:22
Nie wiem czy uda wdrożyć się wszystkie "życzenia" ale na pewno większość. Nowy JAMP 2.0 będzie wydany prawdopodobnie w połowie września. Być może będzie on także prezentowany na Joomla! Day Polska (http://joomla-day.pl) "Community Day".

bogdanbojarski
15-07-2012, 15:35
Chciałem napisać, że przydałaby się wersja pod Linuksa, ale w sumie doszedłem do wniosku, że użytkownik linuksa z reguły zainstaluje sobie apacha z dodatkami jednym poleceniem, więc chyba bez sensu.

trzepiz
15-07-2012, 15:43
wersja pod Linuksa
Dokładnie :) JAMP na linuxie jest zupełnie niepotrzebny :)

tomeekm
31-10-2012, 22:18
Hej!
Chciałem zapytać po cichu kiedy można spodziewać się JAMP-a 2.0? :)

pkosela
08-08-2016, 01:08
Czy można się spodziewać aktualizacji, czy projekt umarł?

trzepiz
08-08-2016, 21:18
Pracujemy nad tym ... Większość jest i działa .. brakuje najważniejszej funkcji .. Systemu Subskrypcyjnego połączonego z Aktualizacją.
Mam nadzieję, że jesteśmy na ostatniej prostej. Napisz do mnie na prv .. może podeślę Ci betę do testów.

pkosela
11-08-2016, 10:44
Wysłałem wiadomość prywatną :)