PDA

Zobacz pełną wersję : Kłódka w Joomla 2.5



mturlay
29-06-2012, 23:52
Uprzedzam od razu, że przeszukałam zasoby Internetu i forum.joomla.pl i znalazłam parę powtarzających się wypowiedzi i w tym jeden wątek dotyczący tematu kłódek... z 2005 roku. Problem w tym, że mam chyba od siedzenia nad CMS Joomla! pomroczność jasną umysłu i nijak nie mogę znaleźć nawet podobnej opcji, żeby te piekielne kłódki odblokować w wersji 2.5. Me culpa:zagubiony:... że źle korzystałam z edycji artykułów i innych funkcji bez zapisywania. Teraz już o tym będę pamiętać.

Problem dotyczy: menu -> rozszerzenia -> instalacje -> zarządzanie

Czy mogę prosić Was o pomoc i wytłumaczenie krok po kroku :blink:?


5603

seba.adm
30-06-2012, 00:00
Witam.

Nie bardzo rozumiem o co pytasz i co tak naprawdę chcesz zrobić. Rozszerzenia oznaczone zieloną kłódką to rozszerzenia chronione - nie można ich odinstalować ani wyłączyć.

mturlay
30-06-2012, 00:11
Fakt... miałam problem z kłódkami przy artykułach ale teraz spojrzałam, że wszystko jest ok. Przepraszam za zamieszanie. Zasugerowałam się kłódką a nie spojrzałam na lokalizacje tych kłódek. Bo co innego artykuł a co innego zarządzanie rozszerzeniami. Ale tak na wszelki wypadek gdyby mi się niechcący znowu udało przyblokować artykuł? To co mam zrobić? Bo teraz szczerze powiedziawszy nie mam pojęcia jak ja to zrobiłam. Byłabym wdzięczna za "światełko w tunelu" :).

seba.adm
30-06-2012, 00:34
PA >> Witryna >> Konserwacja >> Odblokowanie >> oznaczasz zablokowane pozycje >> Odblokuj i po bólu :)

flodins
26-08-2012, 18:17
A czy można rozszerzenia chronione jakoś włączyć? Chciałbym uzywać wbudowane moduły ale niestety nie ma ich na liście. W zarządzaniu są z kłudką czyli chronione.http://wstaw.org/m/2012/08/26/jom.PNG

zwiastun
26-08-2012, 18:28
1. z listy modułów możesz je usunąć - po to masz Kosz i opróżnianie Kosza.
2. Z listy zainstalowanych rozszerzeń: kłódka mówi Ci co mówi - zablokowane, nie ruszaj. Zwłaszcza, ze się na tym nie znasz.

flodins
26-08-2012, 18:32
Nie zrozumiałeś mnie. Chciałbym uzyć np moduł Stopka. Jak to zrobić? Gdy wczesniej stawiałem joomla wszystkie "standardowe" moduły były widoczne w "Moduły" i można było je wyświetlać na stronie (publikować) a teraz ich nie ma. To jest świeża instalacja+język pl+szablon i nic więcej. Albo nawet "Grafika losowa", która nie ma kłudki a i tak jej nie ma na liście modułów w "Moduły". Dlaczego nie są dostępne praktycznie żadne moduły "standardowe" do publikowania i konfiguracji?
http://wstaw.org/m/2012/08/26/jom1.PNG

zwiastun
26-08-2012, 20:08
Popatrz, jakie masz ikony w przyborniku na stronie menedżera modułów. Użyj każdej z nich, żeby zobaczyć, co robi. Wszystkie zainstalowane moduły są dostępne.
PS. Nie mogłem zrozumieć czegoś, o co nie pytasz