PDA

Zobacz pełną wersję : Logowanie do zaplecza problem.



maniek95
01-07-2012, 19:22
Witam. Czemu gdy utworzę nową grupę użytkowników, którą np. nadrzędną będzie Public i będzie ona miała wszystkie uprawnienia co Super użytkownik, to użytkownicy przypisani do tej grupy po zalogowaniu się do zaplecza nic nie widzą. Nie ma nic z tych opcji co mają Super Uzytkownicy tylko jest cała pusta strona i pisze "Zaplecze". Natomiast gdy zmienię nadrzędną na Super Uzytkownika to wszystko jest ok. Czemu tak się dzieje ?

Ewentualnie proszę powiedzcie mi jak zrobić, żeby dany moduł nie był wyświetlany grupie podrzędnej. Np. Jak mam grupę uzytkowników "Super User" to dla nich się wyświetla, a grupa która będzie podrzędna dla tej nie będzie miała do tego dostępu. Po jak ustawię grupę nadrzędną Super User to dana grupa też ma dostęp do tego.

moje
01-07-2012, 19:44
Sama grupa to jeszcze nie wszystko, a co z uprawnieniami dostepu?

maniek95
01-07-2012, 19:50
No maja uprawnienia wszystkie jak Super User. Do zaplecza się zaloguję, ale nic w niem nie widać.

zwiastun
01-07-2012, 19:56
Operowanie ACL, czyli systemem zarządzani uprawnieniami (listą poziomów dostępu, listą kontroli dostępu) nie jest dla nowicjuszy, ani nawet nieco doświadczonych, ale doświadczonych administratorów. W 99%, no może w 97%, manipulowanie przy domyślnym systemie nie jest nikomu do niczego potrzebne. A skoro już chcesz albo musisz, to rozpocznij od dokładnego przestudiowania zasad, na jakich ten system działa. Opisano i po polsku, i po angielsku, i w innych językach. Materiały na wiki, na joomla.org i w innych miejscach.

maniek95
01-07-2012, 20:01
A mógłbyś szybko mi powiedzieć co muszę zrobić aby mi to hulało ? :)
Bardzo mi zależy aby to jak najszybciej ruszyło.

zwiastun
01-07-2012, 20:41
Po prostu nie twórz niepotrzebnie tego co masz. W standardzie masz wystarczająco dużo grup użytkowników zaplecza: operatorzy, administratorzy, superużytkownicy. Do czego Ci jakieś własne twory?
Szybko można rzeczywiście zrobić pewne rzeczy. Niestety, nawet pisać nie wypada, co.

maniek95
02-07-2012, 09:55
No właśnie w tym problem, że nie mam bo zostały usunięte.
Mam tylko Public, Registered, Super User. Chciałbym jeszcze jedną z mniejszymi uprawnieniami niż Super User.

zwiastun
02-07-2012, 09:58
No właśnie w tym problem, że nie mam bo zostały usunięte.
Bez komentarza, bo szkoda słów.
Świeża instalacja Joomla i przenieś do niej treści. Następnym razem najpierw się zastanów nad tym, co robisz

PeFik
02-07-2012, 12:57
Maniek skocz do księgarni weź książkę (http://blog.elimu.pl/9365-joomla-cwiczenia-oficjalny-podrecznik-recenzja/), usiądź na stołeczku i poczytaj rozdział 14 książki, którą ostatnio miałem okazje receznować na blogu.

Gall Anonim
02-07-2012, 22:04
Operowanie ACL, czyli systemem zarządzani uprawnieniami (listą poziomów dostępu, listą kontroli dostępu) nie jest dla nowicjuszy, ani nawet nieco doświadczonych, ale początkujących administratorów.
Jak to? ACL jest dla początkujących administratorów?
:lol:
Pzdr

zwiastun
03-07-2012, 01:46
Oczywiście, masz słuszność - miało być doświadczonych, co - mam nadzieję, wynika z kontekstu :)
Poprawiam w poście.